Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, онзи ден пътувах през Пампорово и вчера видях,че имам драскотини от камъчета по боята на колата. Имате ли идея дали може да се махнат драскотините с полиране/пастиране. Драскотините са такива на снимките,но по целия капак. Ще ви бъда благодарен на отговор. 

IMG_4809.jpg

IMG_4811.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но няма да е евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с пастиране няма да се махне .По-добре е да се боядиса наново .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Всичко зависи от дълбочината на драскотините. Нещо, което по снимка трудно ще определим.
А разликата в главоболията и цената на пастиране и боядисване никак не е за пренебрегване.
Още повече за марката/модела.
Мини през двама майстори за оглед/консултация и ще разбереш.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам, че се е движил след камион... или нещо такова, дето хвърля назад много песъчинки и камъчета
предположенията ми се базират на действителен случай
колата не беше пребоядисана, а бяха направени опити за маскиране и в резултат всичко ръждяса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има напуквания ,вижда се шприц кита ,едно пастиране и полиране ще му вземат поне 70-80 кинта ,за боядисване на детайл взимат 100-120 .Даже може сам да си го прешкури и подготви ,а майстора само да му го пръсне.Като гледам няма вдлъбнатини или ударено ,няма да има кърпежи и изправяне.Едно боядисване ще е отнеме по-малко време от пастиране и полиране.Така,че в дългосрочен план боядисване е по-добрия вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На снимките се виждат колелета паднал лак с размер на 10 ст. Ако се полира, ще има ефект за кратко.  След десетина месеца ще стане грозна гледка, защото лака ще ускори обелването си.

Карай така или събирай пари за нова боя, но не си играй с полиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си в близост до Пловдив, мога да ти дам номера на човек, който за 100 лева ще ти направи капака все едно нищо не се е случило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето май е най-добре да го пребоядисам. Някой може ли да ми препоръча кадърен автобояджия в Пловдив?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве толкова ли няма кадърни бояджии в Пловдифф майна.За Пазарджик знам , че има със сигурност, че даже и ефтин при това.Иначе бях се опитал да оправям подобен проблем на времето на едно ауди с пастиране.И то при професионалист разбира се.Положенито от  “ говно” стана “говно с витамини” така , че не се препоръчва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване