Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам една лед лента която не ползвам  и бих искал да си я сложа вътре в компютъра проблемът е че тя не е на USB а е директно за контакт. 

Това което ме интересува е дали има начин да се направи да работи на USB или директно да взима ток от захранването на компютъра?

Моля без коментари от сорта "има по 10 лева специално пригодени за компютър и тн" знам го това но искам да използвам тези.

Лентата е дълга 2 метра но без проблем бих я скъсил на 60-70 сантиметра за да може да бъде захранвана от USB ако е нужно.

Благодаря

led-lenta-s-distancionno-613-600x600.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж на колко волта е адаптера - ако е на 5 или 12 волта може да я вържеш вместо него на захранването на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накрайника на лентата не е ли USB - който влиза в адаптера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж и колко A ще дърпа, съобрази го с захранващия си блок и компонентите вътре!

А защо да не го ползваш както е така?

Не режи лентата ако не си сигурен, че е направена да може да се реже!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последователността е следната, както се вижда на снимката това със цветните жички е началото на лентата, там има 4 пинчета които влизат в белия адаптор и той служи за смяна на цветовете чрез дистанционно. Следователно във белият адаптер влиза кабел който е за захранването директно във контакта.

Току-що си поиграх малко и се оказа че тези 4 пинчета на лед лентата мога да ги сложа директно към захранването и пасва идеално (накрайника от захранването на компютъра може да видите на снимката с грозния ми палец) но възниква следния проблем, свети само синьо ако се сложи както трябва но ако се помръдне малко се включва и зеленото, ако се мръдне още малко се включва и червеното и тн... ако има вариант в който да свети само червено ще е просто идеално?

ПП. Не мога да я ползвам тая лента понеже е за контакт, на мен ми трябва за самата лента да стои вътре в компютъра.

53435161_2025554784411432_9084342343460454400_n.jpg

53813252_259330851649626_4161317212352675840_n.jpg

53665556_887116488286982_8052234171491287040_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах в предвид да закачиш директно лентата на захранването, а да оставиш контролера и да му подаваш ток от захранването на компютъра вместо от адаптера. 12 волта има между черния и жълтия кабел на куплунга от последната ти картинка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ined написа:

Нямах в предвид да закачиш директно лентата на захранването, а да оставиш контролера и да му подаваш ток от захранването на компютъра вместо от адаптера. 12 волта има между черния и жълтия кабел на куплунга от последната ти картинка. 

Разбрах те много добре какво имаш в предвид просто исках да видя дали ще стане самата лента да я закача. Имаш ли някаква представа как да свържа контролера към захранването в компютъра ?

преди 8 минути, ined написа:

Така, стрелям на сляпо ама ми хрумна една идея, кабела от захранването нали е с 4 пинчета, това на снимката е контролера с част от кабела за захранването, ами ако срежа кабела за захранването и оголя жиците които са вътре и след това ги вържа към този кабел който идва от захранването дали ще стане? И ако да предполагам в кабела който ще оголя има две жици, черна и червена, в кои точно 2 пинчета трябва да ги сложа?

61v6z3Ws0KL._SY450_.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

средното на жака на адаптера е +12  него го вързваш на жълтия на захранването 

външното на жака на адаптера е маса - вързваш го на някой от черните кабели на захранването

Какъв цвят жици на адаптера е сложил китаеца мога само да гадая. Най-хубаво е ако имаш мултицет да ги премериш с него коя къде излиза на куплунга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ined написа:

средното на жака на адаптера е +12  него го вързваш на жълтия на захранването 

външното на жака на адаптера е маса - вързваш го на някой от черните кабели на захранването

Какъв цвят жици на адаптера е сложил китаеца мога само да гадая. Най-хубаво е ако имаш мултицет да ги премериш с него коя къде излиза на куплунга.

Понеже съм индианец и не разбрах много от поста ти ето ти снимка.

От ляво е кабела който идва от захранването на компютъра а от дясно е оголения кабел за захранването на лед светлините и контролната кутия, просто кажи кой кабел къде трябва да отиде и ако заработи без да ми гръмне компютъра ще те черпя :D

20190303_160206.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих си ги включил както трябва в адаптера - просто изкарваш кабела и адаптера отзад на кутията, а захранването в разклюнитела, където е компютъра и хем ще си сменяш с дистанционното светлините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УСПЯХ!, червената жица отива при жълтата най в края а черната при черната до нея, свети както трябва, Switch-a с дистанционното работи остава само да закрепя кабелите да не мърдат и да монтирам самата лента и съм готов, благодаря ви за идеята ще пусна снимка когато е готово!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване