Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам един усилвател от 70те години,много запазен и уникален EAGLE R7300,проблема е че единия канал не работи,всъщност от 4те колони едната не работи,а аз нищо не разбирам,дали мога да се справя сам с идеи от вас или да търся провесионална помощ,моля ако някой може да ми обясни какво да предприема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Kbau написа:

Здравейте,имам един усилвател от 70те години,много запазен и уникален EAGLE R7300,проблема е че единия канал не работи,всъщност от 4те колони едната не работи,а аз нищо не разбирам,дали мога да се справя сам с идеи от вас или да търся провесионална помощ,моля ако някой може да ми обясни какво да предприема.

Много добър въпрос, а и не си спестил това, че не разбираш от ремонти. Затова ти препоръчвам да намериш сервиз, в който могат да ти ремонтират усилвателчето.  Ще похарчиш някой лев, но ще си спокоен, че ще е поправен. Пожелавам ти успех и всичко най добро.

36417-0-36417_1000x1000.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката,но проблема е че съм в Германия а чак август ще се прибирам и затова създадох темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Kbau написа:

Благодаря за препоръката,но проблема е че съм в Германия а чак август ще се прибирам и затова създадох темата.

В Германия такъв ремонт на стара техника е възможен само при частник, но ще ти е много скъпо. Като се прибереш в България можеш да предприемеш такива действия, без да се притесняваш, че тук няма електронни елементи. Има и то, по вече и от Германия. При положение, че нищо не разбираш от такава техника, ще ти е много трудно да отговаряш на въпросите които биха ти задали. А и техника във форум - не се ремонтира, не че не може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,ще го имам предвид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kbau написа:

Благодаря,ще го имам предвид.

В кой град в България живееш? Ако искаш, може и да не споменаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Kbau написа:

Благоевград

Обезателно ще намериш. Гледай майстора да е по възрастен, ако е частник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎20‎.‎3‎.‎2019‎ г. в 23:39, Колев60 написа:

Гледай майстора да е по възрастен, ако е частник.

Поне да е по-възрастен от усилвателя.

Има и млади кадърни момчета, които ще се справят без проблем. Просто трябва човека да си разбира от работата.

Този усилвател може и само за красота да си го държиш. Това е пример за това как трябва да изглежда една добре направена машина от аналоговия свят. Сега талкова материал и труд никой няма да вложи за подобно нещо. Това са стругове, фрези дърво лак и т.н., за електрониката и др. няма да говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.03.2019 г. в 23:12, Kbau написа:

всъщност от 4те колони едната не работи,

ако разбрах нещо от нета, то е че усилвателя е двуканален(стерео) и вероятно проблема не е в усилвателя, а в посочената колона или връзката към нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

ако разбрах нещо от нета, то е че усилвателя е двуканален(стерео) и вероятно проблема не е в усилвателя, а в посочената колона или връзката към нея

Да уточня само!

Усилвателя се продаваше и тук в бившите корекоми под другото си название - SANYO. Назад буквите и цифрите са същите. Годината на пребиваването му в България 1977-79. Имах го същия, дори малката ми дъщеря много обичаше да си слуша музика на него със слушалките. Имам я още на черно-бяла снимка, но албума е в София. Имам и документацията му. И да. Усилвателя е стерео, но на крайните стъпала са направени да се включват 4 колони по 8 ома. Това е тунер-усилвател. В Търново имам още двама приятели, които си ги ползват до ден днешен. Цената беше 330$ по 3 лева, тогавашни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За няколко месеца в Германия можеш да натрупаш за без пари поне десетина по-добри усилвателя. И тук да спечелиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто си купи нов. Колев60В Германия всичко е частно. Може би искаш дакажеш малък сервиз :). Но аз не мисля, че на някой му се занимава да поправя техника на 50 години, защото не си заслужава. А в България, не знаеш кой как ще си остави ръцете там, повечето са самоуки и нямат идея какво правят.

Както казах решението е нов! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Cecile Rosefsky написа:

Просто си купи нов. Колев60В Германия всичко е частно. Може би искаш дакажеш малък сервиз :). Но аз не мисля, че на някой му се занимава да поправя техника на 50 години, защото не си заслужава. А в България, не знаеш кой как ще си остави ръцете там, повечето са самоуки и нямат идея какво правят.

Както казах решението е нов! 

Аз не съм казал нищо наопаки а същото за Германия. Що се касае ремонта в  България - то има много по добри специалисти, в това число и частници, за да ги затрудни ремонта на такъв слаб клас тунер усилвател. Това, дали си струва, лично питащият може да реши. Нито аз, нито - Вие. Щом пита,  това за мен значи, че иска да го ремонтира и съм му отговорил.  Освен мен, са му отговорили и други хора, които също умеят тази процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване