Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

toni04

Паническо разстройство, ОКР, Хипохондрия и Тревожност

Препоръчан отговор

Здравейте, аз съм момче, почти на 15 години. От февруари имам натрапчиви мисли и действия, от които нямам спокойствие. Винаги като излизам от вкъщи проверявам дали вратата е заключена и оглеждам жилището, преди да тръгна. А от април имам паник атаки. Постъпих в болница, защото бях получил паник атака, но тогава не знаех, че е такова. Направиха ми кардиограма и изследвания, всичко излезе перфектно. Обаче все имам чувството, че ще умра. Напоследък имам чувството за деперсонализация и дереализация, както и чувство, че ще получа инсулт, защото имам главоболие. Това знам, че няма как да се случи, защото съм здрав и ме е страх, че от тези натрапчиви мисли и страх, мога да получа инсулт. Много често имам нервна превъзбуда. Не знам какво ми е точно и ви моля за помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това е от стреса в ежедневието ни. В сегашните времена е много хубав навик винаги да си проверяваш дали вратата е заключена. Такива кражби стават, че се чудиш после от къде ти е дошло. Хубаво е и че проверяваш и жилището. Може да има някоя забравена лампа някъде или дори печка, котлон, бойлер или др. Ако имаш и домашен любимец задължително се проверява преди да излезеш някъде и веднага след като се прибереш. Това става нещо като професионален навик. Няма да получиш инсулт от него. И аз оглеждам всичко преди да си легна вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но имам натрапчиви мисли от рода на: Какви хора има?, Защо има това нещо? и т.н. Тези мисли изключително много ме напрягат и понякога имам натрапчивото чувство, че ще получа инсулт. И винаги имам усещането, че нещо лошо ще се случи, но не знам какво да правя с чувството за нереалност. Вече не мога да се радвам пълноценно на живота. Имам чувството, че имам паническо разстройство

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

психиатрите ще те объркат, а могат и да те подлудят

требе да одиш при невролог, а не при психиатър

имат си начин с драскане на ена клечка да установят разлика в чувствителността на лява и дясна част на тяло и глава
вероятно ще ти изпишат 'ривотрил" или заместителя "клонарекс", а дозата те ще ти я определят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А имам ли нужда от психотерапевт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

това ще го установи невролога, дали имаш такава нужда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам страх от инсулт и от инфаркт, въпреки че съм клинично здрав. Това от стреса ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, toni04 написа:

Имам страх от инсулт и от инфаркт, въпреки че съм клинично здрав. Това от стреса ли е?

това е последствие от паническите атаки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но това не е животозастрашаващо, което имам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

не, не е живото застрашаващо, но ако не вземеш мерки, ще се превърне в психично заболяване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от тези натрапчиви мисли няма да получа инсулт или инфаркт, защото съм клинично здрав? Извинявам се, че малко се повтарям, просто искам да съм спокоен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

всички натрапчиви мисли са последствия на паническите атаки
когато настъпи такава, имаш чувството че пропадаш в пропаст и последствията са чувството за умиране, инфаркт, инсулт и незнам още кво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест мога да съм спокоен, че нищо лошо няма да ми се случи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, toni04 написа:

Тоест мога да съм спокоен, че нищо лошо няма да ми се случи

бягай при невролога
не го отлагай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре да отида на психотерапевт

Но не знам, затова моля за помощ тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

невролога ще го прати при псиятър

това вече не зная
познавам доста хора с ПН, които са с години на ривотрил, но невролога не ги праща на психиатър
напълно работоспособни са, ако поддържат лечение с ривитрил(клонарекс)
нямат никакви психични отклонения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като за начало може да опиташ, дневните центрове, за до 18 май бяха безплатни

защото ако почнеш  и да си агресивен , си за психиятър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, toni04 написа:

И от тези натрапчиви мисли няма да получа инсулт или инфаркт, защото съм клинично здрав?

Тези натрапчиви мисли са страхове. От страховете се страхуваш, в случая без причина. Можеш да ходиш при всякакви лекари, но те няма да открият нищо, защото всичко е внушение. Всеки може да го заболи главата. При инсулт не боли глава, нито при инфаркт. Но ти свързваш главоболието с инсулт или с инфаркт. Обикновено главоболието е свързано с мускулите и сухожилията на врата. И в повечето случаи кратък масаж с пръстите докато мускулите в тази зона се отпуснат помага значително. Също умората, главно в очите, и безсънието може да доведат до главоболие. Щом те боли глава просто трябва да си дадеш малко почивка. Да се отпуснеш. Избери си нещо което ти е интересно и което не те напряга, създай си някакъв образ в съзнанието, което да те отпуска. Насочи вниманието си към този образ. Без да се напрягаш и без да си задаваш въпроса "добре ли се справям". Но трябва да се научиш още в началото, когато забележиш нежелана мисъл да се освободиш от нея. Оставиш ли я, тя бързо ще набара сила в съзнанието ти. Отделяй няколко минути 2-3 пъти дневно в които да мислиш за нещо отпускащо и приятно, докато си изградиш навик. Когато си изградил въпросния навик, ще ти е по-лесно да замениш нежеланата мисъл с такава, която ти е приятна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ми се появява страх, че ще получа инсулт без да ми има нещо. Много ме е страх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

абе хора, насочете го към невролог, защото всичко друго е последствия
ако не започне своевременно лечение, наистина ще стигне до психиатър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

това вече не зная
познавам доста хора с ПН, които са с години на ривотрил, но невролога не ги праща на психиатър
напълно работоспособни са, ако поддържат лечение с ривитрил(клонарекс)
нямат никакви психични отклонения

казва се - психоневролог (междинно звено е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че на тази възраст са невъзможни тези неща, но не знам защо имам такъв панически страх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...