Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Maleficient

Театър- мнения, препоръки, впечатления

Препоръчан отговор

Истината, че адски ме мързи да търся и скролвам, дали има подобна тема, си я признавам без бой. Също така от пребиваването ми известно тук, знам че има профи-търсачи, и ако дублирам някоя важна тема от хилядадеветстотиносемдесеиосма, ще са така добри да я издигнат на нашето внимание.

Сериозното Въведение.

Аз много харесвам театъра. Доста време съм имала удоволствието почти всяка вечер да живея с театър. Когато се отдалечих обаче, все по-рядко намирах време или можех да отделя пари, за билет.

Нямам особено добро мнение, като Цяло обаче за хората, от които зависи и се прави Театър. Става въпрос за последните двайсетина година ( с малки изключения на вече покойници) и за режисьори, сценаристи, драматурзи, пишещи музика за театър, сценографи и ... чак накрая актьори и актриси. Много от последните, които преди години бяха млади и дръзновени се превърнаха в комерсиални зомбита и ликльовци, които циклят в някакви водевили или реклами.

Но темата е дълга и не ми се обяснява повече.

Постановката, която гледах в неделя е "Братя Карамазови" на Народния Театър. Нова е.

Първо, за впечатляващите неща, пред които стоиш изумен и възхитен едновременно.
Сценография-Декори! Великолепни, грандиозни, невиждани- Валентин Светозарев- Браво!
Музика: много въздействаща.
Актьорска игра - вметката ми е, че съм предубедена и няма да е обективно, но наистина исках да видя в двете актриси, които може и да дават всичко от себе си, но не ме впечатлиха- много ... отдадена!
Ани Пападопулу е страхотна актриса!
Димитър Николов ... без думи съм от този младеж! Млад, но невероятно талантлив!
Велислав Павлов!- отнася...
Деян Донков - тук ще съм наистина обективна, защото впечатлението ми е обратно, на предишни, но тук показва едно невероятно "надграждане" като актьор- и беше многомного добър!
Владо Пенев- не на последно място- но без него постановката нямаше да има "тежест" и център, а определено й беше нужен такъв!

Сега ... режисура и ... "драматургичен прочит"- да ме извиняват и проф. Светлана Панчева, и клетия режисьор, който учил човека в класа на Красимир Спасов ( което чисто психологически ми даде обяснение за "ненужни" според мен сцени), както и Елена Иванова с грозните си костюми ( съжалявам- търсих дума по-мека, но не се сетих)

За сцените, заради които постановката очевидно е за +16.
Аз не съм консервативен човек и доста уважавам еротиката и голото тяло в изкуството. Защото често може да покаже много повече от думи и музика дори. НО, когато се стига до онази премината граница и е пошло- не че мацките нямат готини цици, ама Защо?!!! Шок-Скандал- да забравиш за Великият инквизитор, може би ... По едно време се чудих дали пък не съм на "Майстора и Маргарита".

Времетраене: 4(четири) часа- с лек антракт от 15-тина минути и липса на "бюфет", защото човек ожаднява все пак.!!! Спокойно можеше да е 2 до 3 часа, ако се съкратят едни повтарящи се реплики като от малоумни-луди в едни прекалено дълги монолози.
Като цяло останахме доволни. Почти се пренаситихме от духовната храна, но ще дам моята оценка 7/10.

Сериозно не смея да препоръчам и мисля, че на хората запознати с произведението няма да им хареса особено.
Съвсем между другото се чудех по онова време имало ли е "компот от ананас", че беше споменат, ама не ми е толкова важно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...