Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Преди няколко дни писах и колегите от СетКомБг ме насочиха към GREE AMBER NORDIC. Само, че след малко личен рисърч (и четене на 50 страници коментари...) започнах да се притеснявам. Помещенията като кубатура са около 70м3, но и двете са малки и се чудя как да го монтирам за да не духа много. Доколкото прочетох това + шума са главните косури на този модел. Преписвам по-долу условията на жилището, ео и схема рисувана на ръка...

https://drive.google.com/open?id=1EvofGtMA9JCUlsy9DSgW7GdqThvNfFf_

Жилище:

• Спалня И хол, които са преходни - разделени с портална врата, с обща квадратура малко над 25м2 (хол около 12км2, спална около 14м2), височина на тавана 2.80м, т.е. около 70кубика обем.
  • И в двете стаи спи човек на леглата
  • Стаите са без изолация, на 2 ет и дограмата е стара, сравнително запазена, но все пак дървена (двукрила). Планира се смяна на дограмата... вероятно догодина. Изолация скоро няма да има.
  • Локацията е Пловдив (много топло лято, зимата обикновено е мека, но често пада до -15-20 нощем), изложението е запад-юг за спалнята и запад за хола.
  • Желаната температура е около 25градуса, както лете така и зима.
  • Бюджета, които бях притотвил е до 1500 с монтажа, но в името на нещо по-качествено може и да стигна до 2000 като абсолютна горна граница.

До момента съм разглеждал Daikin FTXF45A / RXF35A Sensira на цена около 1300лв с монтажа, който ми предложиха и местни случайни фирми, както и GREE AMBER NORDIC 12-ка за 1700лв с монтажа.

Дайкина не ми допадна, защото е с малък капацитет и нисък клас и не вярвам да смогне на двете стаи.
Gree-то ме притеснява къде да го сложа, за да не духа и да не е шумно... стаите виждате са малки.

1. Има ли други алтернативи за посоченото жилище?
  2. Също така къде би било най-удачно да се монтира?

Аз мислех, за мястото което съм означил, но е доста тясно отгоре... Прозореца е трикрил, от старите, и е много голям. Над него остават едва 35см до тавана, а хоризонтално са към 40см и няма как да пасне вътрешното тяло между стената и прозореца, трябва да е над-него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислял ли си се за вариант с 2 по-евтини климитика, вместо 1 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами досега не съм, но има ли какво да се вмести в тези пари без да е най-нисък клас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно, втора ръка сервизирани японски климатици. Иначе, при въпросното разположение на стаите, вътрешното тяло трябва да е монтирано срещу вратата, която е между стаите, за да има пряко обдухване към другата стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно марките, сега се лансират модели на Daikin, Mitsubishi, General Fujitsu, Toshiba, Panasonic, Hitachi, Gree

Ето и цени, ако решиш да са 2 климатика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и така да се сложи климатика :):

1560531594_o9dkh7_fb_plus.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, но има голяма вероятност да се лъжат датчиците за температура и да не работи според очакванията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението беше в кръга на шегата😊

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, lupis написа:

Предложението беше в кръга на шегата😊

Разбрах, но не всички имат чувство за хумор и възприемат всичко 1:1 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Джос предложението спечели място в сърцето ми. Два малки климатика май наистина ще са най-удачното решение. Сега дори разбрах, че мога да спестя 15% ако минат през програмата за енергийна ефективност, т.е. трябва ми 2бр до 1000лв с вкл монтаж...

Нещо по конкретно като модели за препоръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Azmodael написа:

Нещо по конкретно като модели за препоръка?

По-горе имаш линк към модели и цени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм му писал и на лично, но за да не седи на студено тръгва от LLC на Fujitsu - General като най-бюджетен изпитан в годините от "цепеницте"  на фреон R410A, които със сигурност топлят при минусови температури при варианта с 2 в споменатия бюджет. Две 9-тки би трябвало да му свършат работа, макар, че бих се застраховал в неговия случай заради високия таван и дограмата с 12-ски. При "пакетна" цена би трябвало всяка една уважаваща себе си фирма да му направи отстъпка и да влезе в бюджета. Късмет!

Имам много добри впечатления от 12KMTA на R32 при приятел, вече изкара 1 зима, топли повече от добре 14квадрата стайче, там даже е доста преоразмерен и работи като конвенционалка - ON/OFF, което не пречи на собственика, на мен лично не ми е конфортно, ветрилника е голям. Видял съм го и в 20-се квадрата хол там също топли зверски добре, но принципно не харесвам новия фреон, а и се разбра, че ще го сменят догодина...

Иначе в такива малки помещения 12-14 квадрата, особено спални най-доказан и комфортен откъм тишина, цена и ефективност е средният клас ZS-S на Mitsubishi Heavy, но вече говорим за други пари... 20ZS-S ще пасне идеално в едното, в другото 25 (7-ца и 9-тка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...