Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

HA-260BL това е модела на аспиратора, Така в комплекта имам дюбели, шайби, болтове, видий, КАПАЧКА за затваряне на отвор + развратен клапан за спиране на връщането на въздуха. Така има 2 мотора и съответно два изхода за отвеждане. Единия е за монтаж под кухненско другия е за отвеждане към стена. Запушвам излишния въздуховод с капачката остава този който ще е най - отгоре за да отива нагоре трабата. Но проблема е там, че моторите на аспиратора са монтирани точно където са отворите и няма как да въведа отвътре клапана, освен ако не демонтирам част от моторите колкото да пъхна клапана.. друг начин не виждам.. в упътването не е посочено точно как да се сложи клапана... няма как да сллжа и този клапан на отвора в стената защото е по тясна дупката.. Дайте съвет как да стане

Ето инструкцията в ел. вариант

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.star-light.com/wp-content/uploads/2017/06/HA-260WH.pdf&ved=2ahUKEwip2YPqo4XjAhXMwcQBHbHJBxgQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw0zir_N4qPIUpCZW0w20MCC

Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

развратен клапан

:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възвратна*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, lupis написа:

:lol6:

A според теб как се нарича?

Пп. Тоя клапан, наричащ се всъщност летяща клапа, би трябвало да се монтира на нещо като щуц, нипел, който пък се монтира върху дупката за отвеждане отгоре, най-често с две винтчета. Не мога да намеря детаилни снимки на тоя модел. Но ако няма, има вариант да се монтира и в гъвкавата връзка. С китаиските модели никога не знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
A според теб как се нарича?

Пп. Тоя клапан, наричащ се всъщност летяща клапа, би трябвало да се монтира на нещо като щуц, нипел, който пък се монтира върху дупката за отвеждане отгоре, най-често с две винтчета. Не мога да намеря детаилни снимки на тоя модел. Но ако няма, има вариант да се монтира и в гъвкавата връзка. С китаиските модели никога не знаеш.
това е като цяло едната дупка съм я затворел остава тази... тръбата ще стои ли ако не сложа тази клапа... защото няма как да се монтора на аспиратора както се вижда ако не се махне двигателя66f04b9552be6de730514a56f01e373f.jpg05587158ea2c4313006211d09324e853.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, vanko929 написа:

това е като цяло едната дупка съм я затворел остава тази... тръбата ще стои ли ако не сложа тази клапа... защото няма как да се монтора на аспиратора както се вижда ако не се махне двигателя66f04b9552be6de730514a56f01e373f.jpg05587158ea2c4313006211d09324e853.jpg

Аз и сега не виждам как ще монтираш тръбата, ако е гъвкава връзка. Трябва си щуц.

https://images.app.goo.gl/C2WV4Cwg9ANhvVxm7

Ей такоз, ма туй е за тръба, тебе ти тряа плосък. Принципно си идват в комплектите на ширмовете, тоя не знам що няма. Може пък да има някъв изчанчен захват или тръбата да не е гъвкава.. не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз и сега не виждам как ще монтираш тръбата, ако е гъвкава връзка. Трябва си щуц.
https://images.app.goo.gl/C2WV4Cwg9ANhvVxm7
Ей такоз, ма туй е за тръба, тебе ти тряа плосък. Принципно си идват в комплектите на ширмовете, тоя не знам що няма. Може пък да има някъв изчанчен захват или тръбата да не е гъвкава.. не знам.
Добре де по инструкция се слага клапата ще я взема ще отида в магазин и ще се консултирам дали е възможно да се сложи тръба върху нея ама трябва да може... може би ще е нужно нещо за дупката в стената защото тя е няколко милиметри по тясна от клапата за това трябва консултация защото и тръбата няма да влезе освен ако не бъде смачкана и навряна..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клапата се навива на апиратора и така влиза в отвора купех нещо и като преходник муфа за дупката в стената 100 на 120 мм и една скоба и мисля, че така нещата ще се получат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся кат се загледах.. тая клапа побира ли се в отвора? и по нейния външен диаметър предполагам има нещо като ограничител? Ако да, просто се слага в отвора. Евентуално и леко се завърта на някъде, като за контра, стопер, да не мърда. После тръбата на нея се нахлузва. Имаше едни такива немски боклуци преди години, такава йм беше сглобката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ся кат се загледах.. тая клапа побира ли се в отвора? и по нейния външен диаметър предполагам има нещо като ограничител? Ако да, просто се слага в отвора. Евентуално и леко се завърта на някъде, като за контра, стопер, да не мърда. После тръбата на нея се нахлузва. Имаше едни такива немски боклуци преди години, такава йм беше сглобката.
Да точно така има едни неща като зъбци навива се и влиза в отвора е не се законтря ама поне стои където трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...