Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже в следващите месеци ще пътувам често и ще работя от лаптопа, на места където няма да има wi-fi. И ми се налага да си закупя някакъв мобилен интернет. Преди 5-6 години ползвах от флашките на Глобул и Виваком. Интернета първите 500MB беше окей, а после пълен ташак. Сега дали са се променили нещата.

Какво ще ми препоръчате да взема?

това как ви се струва http://www.ticom.bg/bg/personal/4g-lte/mobilen-internet/abonamentni/planove-podhodjashti-za-laptop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свършат ли мегабайтите на максимална скорост не става за каквато и да е работа без значение към кой оператор е плана. Изберете си план с толкова MB че да са ви достатъчни, също и погледнете карта на покритието на 4G мрежата на операторите за местностите в които ще пътувате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, GeorgiTodorovBG написа:

Май сте прав. Някой да е ползвал тези  http://www.ticom
Планът им ми се вижда изгоден?

Видях ги плановете и са наистина добри като съотношение цена MB, но вижте картата на покритие преди да заявите услугата. 

http://www.ticom.bg/bg/map

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да рискувам с тях, освен Плд и Сф, останалото им покритие е ненадеждно. Май ще се занимавам с Теленор, Виваком и А1, а хич не ми се искаше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, GeorgiTodorovBG написа:

Няма да рискувам с тях, освен Плд и Сф, останалото им покритие е ненадеждно. Май ще се занимавам с Теленор, Виваком и А1, а хич не ми се искаше...

При тях също погледнете картата на покритие за да не се окаже, че нямат 4G на мястото където ще бъдете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви и моето мнение по въпроса:

4G LTE мобилен интернет, който Ви позволява да:

• Ползвате план със супер бърз 4G LTE мобилен интернет, осигуряващ скорости до 110 Mbps за сваляне и 35 Mbps за качване;
  • Гледате клипове и филми с HD качество в реално време, без насичане;
  • Ползвате иновативна технология, осигуряваща изключително бърз мобилен достъп до интернет!

По първото изречение:

Нито е супер бърз нито бърз интернета а най малкото на  тази фирма. Иначе е 4G  LTE. Скоростите едвам достигат и държат продължително време до 30-35 мегабита. Написаните за сваляне и качване са само на книга и за ДОГОВОР.

Могат да се гледат и HD в реално време, но насичането  е очевидно, което може би след петата минута ще ви подразни силно.

Цената е прекалено голяма за 60 гигабайта общо сваляне и качване. Аз ползвам  Mobix на  VIVACOM. - 15 лева на месец при обем 60 гигабайта. Като дръпна две неделни Формули и ми остават около 10 гига за всичко останало. Ако пишете текст или го изпращате - ще ви устрой, но само при този случай. Да не говорим какво е покритието на трите основни оператора и да сравняваме фирма, която много хора даже не са я и чували че съществува.

И накрая - не забравяйте, че това са договори за една или две години, а не както на Вас ви се иска. Заинтересувайте се от мобилните оператори, защото може и да има някакви намаления вече, докато аз го ползвам  около 9 месеца вече. Моят случай е с рутер, а не с адаптер и при него може да се увеличи малко скоростта, ако имате и кабел свързан към рутера, а не  безжично. И накрая - Това се отнася при положение, че ползвате само ОПРЕДЕЛЕНА точка за приемане на интернета. С две думи - ако го регистрирате в определено населено място днес и след три дни се укаже че ще сте в друго - устройствата не работят. Има и адаптери за смяна на местоположението, но там цените са още по високи а интернета - още по калпав.

Разбира се,. в края на краищата за ЧАТ, може да се ползва и най слабият им начин за приемане на интернета от точката, в която се намирате в момента. Изказвам свое лично мнение, неангажиращо никой друг от ВАС! Последното е написано от моят личен опит с този начин на приемане на интернет (по точно - зарибяване)

Добре би било лично да се допитате във форума и със Емил Костов, който има преки наблюдения по Вашият въпрос. Модератор е във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете също количеството интернет и времето, за което ще ви трябва, за да се ориентират тези, които ще ви посъветват и да могат адекватно да реагират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Колев60 написа:

Нито е супер бърз нито бърз интернета а най малкото на  тази фирма. Иначе е 4G  LTE. Скоростите едвам достигат и държат продължително време до 30-35 мегабита. Написаните за сваляне и качване са само на книга и за ДОГОВОР.

Могат да се гледат и HD в реално време, но насичането  е очевидно, което може би след петата минута ще ви подразни силно.

Цената е прекалено голяма за 60 гигабайта общо сваляне и качване. Аз ползвам  Mobix на  VIVACOM. - 15 лева на месец при обем 60 гигабайта. Като дръпна две неделни Формули и ми остават около 10 гига за всичко останало. Ако пишете текст или го изпращате - ще ви устрой, но само при този случай. Да не говорим какво е покритието на трите основни оператора и да сравняваме фирма, която много хора даже не са я и чували че съществува.

Така е, но ако е нужен интернет в движение Mobix не върши работа, стационарна услуга е, мобилен нет от операторите и много MB е равно на големи месечни такси, а MB след свършването им е мъка дори да си отвориш пощата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако ще пътуваш често си вземаш карти на съответните оператори на място. Не разчитай на мегабайтите в роуминг на БГ операторите, защото те няма да могат да ти помогнат. Особено ако покритието на чуждестранния оператор е зле.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...