Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам два домейна: Д1.сом и сайт.Д2.сом

Искам да направя пренасочване - като се напише в браузъра Д1.сом да се пренасочи към сайт.Д2.сом, но в лентата на браузъра да остане изписано Д1.сом. Възможно е. Включително и според ТАЗИ ТЕМА . През cPanel на хостинга няма такава възможност, но със запис в .htaccess файл би трябвало да става. Доколкото разбирам, правилният код е :

RewriteEngine On
RewriteRule ^path/?$ /different/path/

където path е Д1.сом, а /different/path/ е сайт.Д2.сом.

След коригиране и запис в .htaccess файла пренасочването става, но в лентата на браузъра се появява сайт.Д2.сом, а идеята е да си остане Д1.сом

Къде греша ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти опцията паркиране на домейн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, exwol написа:

Трябва ти опцията паркиране на домейн.

В cPanel няма такава опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, 2249 написа:

В cPanel няма такава опция.

Човек понякога трябва да положи минимум усилие, за да постигне нужното. В cPanel съм убеден, че има такава опция. Масово хостинг компаниите имат описание на основните функции или често задавани въпроси. Разрови се в сайта на твоя хостинг и виж как се паркира домейн. Обикновено domain > aliases. Ако нещо не са изменили, че от много време не съм ползвал cPanel. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aliases съществува като опция, но не смятам, че е това, което търся.

При aliases в твоя хостинг добавяш домейн, регистриран другаде чрез корекция на DNS сървърите и NS. От там може да се зададе новият домейн да води към стария. Не търся това.

При мен ситуацията е следната: имам домейн domain.com. Към него съм направил поддомейн site.domain.com. Идеята е като напиша domain.com да се отваря site.domain.com, но на лентата на браузъра да се вижда domain.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...