Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Препоръчан отговор


Здравейте,

ще бракувам служебно МПС (вече минавах по този път веднъж), но имам въпрос относно предаването на скрап - понеже автомобила не е в София, възможно ли е първо да бъде предаден на скрап и след това бракуван или процеса е обратен - първо бракуване и след това за скрап? Понеже е фирмен, предполагам, че трябва пълномощно на човека, който ще го занесе за скрап?

Благодаря ви

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Издавате на скраП. Те ви издават документ за пред КАТ....

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, DarkEdge написа:

Издавате на скраП. Те ви издават документ за пред КАТ....

Благодаря много. Така ще направим.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено трябва да си поискате документа от търговеца на скрап.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно уточнение - не е задължително МПС-то да е отишло „за скрап“.

Цитат
Чл. 18. (Изм. - ДВ, бр. 67 от 2012 г.) Регистрацията на превозно средство се прекратява:
1. с писмено заявление от собственика;
2. служебно.
Чл. 18а. При прекратяване на регистрацията по чл. 18, т. 1 собственикът представя документ за самоличност и подава заявление, което се попълва служебно и се подписва от него. Към заявлението собственикът представя:
4. свидетелство за регистрация на ПС.
(2) При прекратяване на регистрацията по чл. 18, т. 1собственикът представя и един от следните документи, които се прилагат към заявлението по ал. 1:
3. документи, че превозното средство е прието за разкомплектоване; част първа от свидетелството за регистрация се отбелязва като невалидна (чрез перфориране и надпис "Прекратена регистрация - прието за разкомплектоване") и се връща на собственика, а част втора се прилага към заявлението за прекратяване на регистрацията;

Лично аз съм прекратявал регистрация на липсващо МПС - само с декларация, че същото е разкомплектовано.

Колкото до това, дали е „служебно“ - собственост на юридическо лице или „частно“ - на физическо лице - закона не прави разлика. Казано е - Регистрацията на превозно средство се прекратява от собственика.


Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже за предпочитане първо го спри от движение, пък после го продавай на вторични.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква е фирмата и формата на управление. Може би само управител, може би решение на съвета на директорите, акционерите или т.н. 

Не е задължително предаването за скрап. Държавата и КАТ се интересуват да не се изоставят на терен държавна или общинска собственост. Може и да го съхранявате в двора на фирмата или частен имот. В друга тема вече съм писал.

Сподели този отговор


Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави ново...