Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

bilian

Лаптоп Acer 5742G проблем със зареждането на батерията

Препоръчан отговор

Проблема е следния. Когато работи лаптопа , бактерията не се зарежда,а се разрежда въпреки, че е включено захранването. Когато е изключен и се включи към захранването батерията се зарежда. 

Само да кажа, че батерията издържа около час и малко. Моля за помощ. Мисля, че е проблем с настройките на зареждането, но все пак не съм човек, който е много наясно със ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядното оригиналното ли е? Колко вата пише, че е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Колко вата е, не помага с нищо,защото не зарежда въобще когато му работи системата.Има грешка в настройките за зареждането,но с каква система е,не е казал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако зарядното няма достатъчно мощност и не може да смогне, нормално е да не се зарежда батерията при ползване и да дърпа ток от нея. На това ми прилича, при условие, че зарежда при изключена машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На един друг модел лаптоп,след обновяване на  BIOS,се получи същия проблем.Опитвах да го оправя от системата,но не стана.Върнах старата версия на биос,за да се оправи.Ако остане да работи само на батерия,за по малко от година ,то тя ще издъхне до край.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Да. Зарядно е оригиналното.  Hipro. 65w.

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Колко вата е, не помага с нищо,защото не зарежда въобще когато му работи системата.Има грешка в настройките за зареждането,но с каква система е,не е казал.

Ползвам Уиндоус 7

преди 1 час, Raze написа:

Ако зарядното няма достатъчно мощност и не може да смогне, нормално е да не се зарежда батерията при ползване и да дърпа ток от нея. На това ми прилича, при условие, че зарежда при изключена машина.

Имам и друг лаптоп. Мога ли да ползвам неговото зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп нов ли си го купувал или втора употреба? Кой модел е точно? Намирам ревю за такъв лаптоп, на който зарядното е 90 вата, вижда се на една от снимките:

https://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-5742G-Notebook-GT-540M.44625.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, bilian написа:

Да. Зарядно е оригиналното.  Hipro. 65w.

Ползвам Уиндоус 7

Имам и друг лаптоп. Мога ли да ползвам неговото зарядно?

Ако беше от зарядното,нямаше да зарежда при изключено положение на лаптопа.Има няколко причини, поради които това може да се случи.Батерията умира,захранващия кабел от зарядното до лаптопа прекъсва временно или може да не се зарежда поради проблем с драйвъра за батерията.Пробвай да актуализираш този драйвър.Отваряш Диспечъра на устройства,ще покажат всички хардуерни данни на лаптопа.Намираш и разгъваш секцията BATTERY.Кликваш с десния бутон и избераш Update Driver Software и актуализираш драйвърите от там.Има възможност в този момент да поиска инсталационния диск с Windows за да го направиш!Ако го имаш,другия вариант е просто да преинсталираш системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно ако е слабо зарядното ще дърпа от батерията, поради недостатъчно мощност. А и батерията изкарва уж час и половина, защо да умира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Точно ако е слабо зарядното ще дърпа от батерията, поради недостатъчно мощност. 

преди 22 часа, bilian написа:

Зарядно е оригиналното.  Hipro. 65w.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Димитър 59 написа:

Като гледам тази марка не ми прилича да е оригиналното зарядно. Нито има информация за точния модел, нито дали е купен нов или втора употреба, дали е бил така в началото и така нататък.

По-горе съм дал ревю на подобен лаптоп, зарядното е друга марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато лаптопа е в idle режим зарежда ли се батерията? Има вероятност да не успява зарядното ако по време на заряд е натоварен лаптопа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AAUUXX написа:

Когато лаптопа е в idle режим зарежда ли се батерията? Има вероятност да не успява зарядното ако по време на заряд е натоварен лаптопа. 

А аз досега какво се опитвам да обясня...ама никой не вдява.....

@автора @bilian какъв точно е другия лаптоп и колко е мощно неговото зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

@автора @bilian какъв точно е другия лаптоп и колко е мощно неговото зарядно?

Не е добра идея да се ползва зарядно от друг модел лаптоп без да е наясно че напрежението е едакво и при двете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.07.2019 г. в 14:24, Raze написа:

Като гледам тази марка не ми прилича да е оригиналното зарядно. Нито има информация за точния модел, нито дали е купен нов или втора употреба, дали е бил така в началото и така нататък.

По-горе съм дал ревю на подобен лаптоп, зарядното е друга марка.

Лаптопа е купен нов с гаранция от техно маркет. Преди години. Не помня. И комплекта включваше точно това зарядно.

на 20.07.2019 г. в 14:39, AAUUXX написа:

Не е добра идея да се ползва зарядно от друг модел лаптоп без да е наясно че напрежението е едакво и при двете. 

Оказа се , че буквата е доста по- дебела и не е възможна размяната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.07.2019 г. в 15:56, bilian написа:

Лаптопа е купен нов с гаранция от техно маркет. Преди години. Не помня. И комплекта включваше точно това зарядно.

Пробва ли преинсталация на драйвърите за батерията?Ако след това продължава пак така,вероятно батерията се е амортизирала вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...