Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Финехаз

Избор на семеен автомобил до 7500 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумници! Наскоро се разделих с Вектра Б Екотек 1.6i, дойде време за заместник. Млад съм, имам жена и бебе, жената все още няма книжка, бебето и то. Трябва нещо да заеме мястото на Опела, а нямам идея какво. Критериите ми като цяло са:

- бензин - близък роднина ремонтира много дизели и ми е казал да бягам далеч от "нафтови печки", прав или не, поради ниското качество на дизела в Б-я също изключвам дизела като вариант;

- D сегмент или комби представител на C сегмент;

- комби или седан - ще мъкна бебешка количка, легло и отделно багажериите;

- поне 2005г;

- евтина поддръжка - още не съм си стъпил финансово на краката;

- икономия на гориво доколкото е възможно;

- добра шумоизолация и комфорт;

- двигател с верига

- мощност на двигателя, доколкото това е възможно с гореизброените критерии, като цяло съм се спрял на нещо от сорта на 2 L, 150 коня;

- не знам дали ще газифицирам;

- кара се основно градско:

- бюджетът е +- 7500;

Като възможности разгледах:

- Вектра Ц - отвътре е голямо дърво, оплакват се от вихрови клапи;

- Авенсис Т25 - висок разход на гориво,  проблем с газифициране;

- Акорда 7ма ген. - най-много ми допада като вариант, но са доста старички и са скъпи;

- А4 B7/ Пасат B6 - Tsi, Fsi двигатели, няма смисъл от газифициране, горят доста, поддръжката не е никак евтина;

- Бмв 320i Е90 - не прочетох за сериозни оплаквания от тях, за бюджетът мисля че ще е доста изтърбушено;

- Skoda Octavia/Superb - същите двигатели като на Ауди/Фв;

- Мазда 6 - опасения от корозия, както и проблемен 2л бензин;

- Мондео Мк4 - проблемен 2л бензин;

Не съм фен на минивановете, родителите ми имат и не е особено комфортен.

Насочете ме какво да търся, ако според вас има подходящи варианти, които не съм разглеждал, както и ако имам заблуди относно проблеми с моделите (това което съм писал за всеки модел). 

Автомобилът, най-вероятно ще се внесе от чужбина. 

Благодаря за мненията, извинявам се за всякакви фактологически, граматически или логически грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авенсиса е достатъчно икономичен, че да не ти трябва газифициране - от всички изброени, пък и неизброени, го намирам за най- оптимален избор, и да е живот и здраве, тази година смятам точно с такъв да се сдобия. Единственото, което ме притеснява е, че е нисък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.07.2019 г. в 22:41, lupis написа:

Много мъничък автомобил, ако говорим за хеч-а. 

преди 12 часа, Random41 написа:

Изглвжда убита от каране и не особено гледана. 

на 24.07.2019 г. в 23:10, insec написа:

Авенсиса е достатъчно икономичен, че да не ти трябва газифициране - от всички изброени, пък и неизброени, го намирам за най- оптимален избор, и да е живот и здраве, тази година смятам точно с такъв да се сдобия. Единственото, което ме притеснява е, че е нисък.

В крайна сметка и аз взех да се оглеждам за Т25 или по-нов запазен Акорд 7ма ген. За Авенсиса се чудя между 1.8 и 2.0, но май 2ката ще гори доста сериозно, четох че го дават с 1 литър по-малко от разхода на 2.4 бензина. Също не съм сигурен за скоростната кутия, хем ми се иска автомат, но пък при този модел автомат се слага на 2.0 и 2.4, които и двата не стават на газ. Друг проблем е, че автоматът е с 4 скорости и става шумен при висока скорост. 

Акордите колкото и да ги гледам държат страшно високи цени или са много изтормозени. 

@insec ти какъв мотор и СК търсиш, имаш ли информациа за реален разход на 1.8, 2.0?

Благодаря на включилите се в темата! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз първо си чакам парите, пък след това ще го мисля по- подробно. :Д

Инак наблюденията ми са пряко в/у един 1,8, който човека го има от чисто нов и по всичко изглежда, че май ще се пенсионира с него - не, че няма пари да си купи друга кола и то пак нова, ала просто е толкова доволен от авенсиса, че как да ти кажа .... онази приказка в авто средите, че "нищо не съм пипал" при него се покрива на над 90%, единствено по ходовата е правил ремонти, което предвид състоянието на пътищата ни е напълно разбираемо. Особеността на 1,8 е само една - задължително да е след 2005г., че има един производствен недостатък по двигателя, който почти със сигурност ще ти направи проблем и то баят солен. Конкретно за 1,8 наистина е икономичен за тази кубатура - разхода му е 7-8л. , разбира се при нормално шофиране, така че газта е напълно безсмислена при този двигател.

Вече за 2,0 и 2,4 не знам, но очаквам първия да е със сходен разход - за втория е ясно, че икономията не е приоритет. От автоматиците им не съм се интересувал още, макар баш за автоматик да се глася и аз - харабийска работа си е. От няколко места ми рекоха, че били надеждни, но все пак като дойде време да купувам, ще потърся повечко инфо преди да взема решение.

И последно - аз не изключвам 2,0 дизела от списъка, защото имам Корола с този двигател на не знам си колко хиляди километра и виждам, че е перфе. Шеста година кара с нашата нафта, масла и по тези утепани пътища, гайлета до сега никакви, пък и да стане нещо из сервизите всички са ми потвърдили, че не е от скъпите за ремонт. 2,2 дизела вече е по- капризен и бих имал едно на ум, ако се оглеждам за такъв.

п.п. а и още нещо - да знаеш, че авенсисите и королите често имат един проблем, който да не те притеснява, но видиш ли го можеш да свалиш от цената: имат проблем с парното по- точно с топлото, нещо с клапите в купето, прави се не е скъпо, инак пък имат егати ужасния климатик, то това не е климатик, ами направо фризер; от всички коли в/у, които имам наблюдения, на тези тойоти климатика е най- силния, така че не ти ли духне баш студено да знаеш, че има някакъв проблем с климатика.

п.п.2 акорда също е много добър избор, а и автоматика им се е доказал, като надежден и сполучлив, но и аз съм останал с впечатлението, че е по- скъп от авенсиса и изобщо е един най- скъпите автомобили спрямо конкуренцията - да ти кажа явно и има защо, не бих отказал акорд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Финехаз написа:

Изглвжда убита от каране и не особено гледана. 

Е по кое видя да е убита от каране??? Скъсан волан,излюпен лак или скъсана шофьорска седалка.Ти какво очакваш да купиш за 7500 лв? Нещо с вида на такава,която излиза от салона, и да е с 5 години гаранция.Аве българска работа, хем няма пари,хем иска нещо което е за хора с пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Бай Тошо написа:

Е по кое видя да е убита от каране??? Скъсан волан,излюпен лак или скъсана шофьорска седалка.Ти какво очакваш да купиш за 7500 лв? Нещо с вида на такава,която излиза от салона, и да е с 5 години гаранция.Аве българска работа, хем няма пари,хем иска нещо което е за хора с пари.

Благодаря за мнението. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...