Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

И така здравейте. Скоро си купих PC HP Pavillion 570-p007nu, операционна система Windows 10(64bit) Pro, интернет доставчик А1 - технология Docsis модем  Technicolor TC7200.U Lan кабел Cat. 5e. Та въпросът е следния, след като свържа модема с компютъра посредством кабел, и в модема и в компютъра изписва че връзката е 100 мбпс, защо е така при положение че двете  устройства поддържат гигабитова свързаност? Кабела - по спецификации и той също? Да се набутвам ли за кабел Cat.6? Благодаря за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

1. Виж дали кабела е 8 жила, ако не е то си купи такъв който е. За гигабит трябват 8 кабелчета :)

2. Лан картата на компа има настройка за свръзка 100 или 1000 мегабита. Виж дали ще тръгне

3. Този модем има ли настройка за скорост/свързаност на неговия си лан? Сигуре н ли си, че не е сетнат на 100 мегабита само.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да с 8 жила е, Лан картата и се ровех в настройките и не изкарах повече от 100 мбпс. възможно е пък аз да не съм пипнал правилната настройка, модема няма настройка за ограничаване на скоростта, по принцип без свързан кабел си показва че усигорява до 1000 мбпс, след свързването с кабел изписва 100 мбпс. Утре когато съм по - свободен ще пробвам и с лан картата на лаптопа ми да видя какво ще стане. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, vanci написа:

И така здравейте. Скоро си купих PC HP Pavillion 570-p007nu, операционна система Windows 10(64bit) Pro, интернет доставчик А1 - технология Docsis модем  Technicolor TC7200.U Lan кабел Cat. 5e. Та въпросът е следния, след като свържа модема с компютъра посредством кабел, и в модема и в компютъра изписва че връзката е 100 мбпс, защо е така при положение че двете  устройства поддържат гигабитова свързаност? Кабела - по спецификации и той също? Да се набутвам ли за кабел Cat.6? Благодаря за отделеното време.

За кабел Cat. 6 не се набутвай, а си погледни договора който си подписал с А1. Модема е един и същ за тези които са с договор до 100 мегабита и за тези, които са на 300.  Точно него не си написал в поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Колев60 написа:

За кабел Cat. 6 не се набутвай, а си погледни договора който си подписал с А1. Модема е един и същ за тези които са с договор до 100 мегабита и за тези, които са на 300.  Точно него не си написал в поста си.

Аз оставам с впечатлението, че автора говори за скоростите в LAN. Това не би трябвало да е свързано със скоростите по договор с ISP.

Според мен (при условие, че LAN кабела е кримпнат правилно) или оператора е ограничил скоростта в настройките на модема, или в настройките на LAN картата има нещо нередно!

ПС: В драйверите на Realtek имаше нещо (по спомен) "Auto Disable Gigabit"....виж там какво е зададено ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написаното от мен е продиктувано от лично наблюдение:

Съседката ми е на  на А1 със същият модел и план  около 240 мегабита (забравил съм точно колко пише) На друго място съм наблюдавал на план до 100 мегабита същият ефект, което както си написал ме навежда на мисълта, че доставчикът има възможност да ограничава интернета в зависимост от подписаният договор. Щях да погледна плановете, ако питащият беше посочил неговият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я свържи настолния и лаптопа с мрежовия кабел и виж колко мегабита ще е мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, halek написа:

Я свържи настолния и лаптопа с мрежовия кабел и виж колко мегабита ще е мрежата.

Чрез кабел кат. 5 е 100, плана ми е 100, обаче достигам 94 безжично и 92 по кабел, ще погледна настройките на лан картата. Защото когато свържа кабела и в модема и в компа пише че скоростта на свързаността е 100 мбпс, махна ли кабела в модема веднага изписва че е 1000 мбпс до по лан. Утре ми пристига кабела кат 6а и ще видя какъв е резултата. Питането ми е за самата скорост модем комп при положение че и двете устройства са гигабитови. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vanci написа:

Чрез кабел кат. 5 е 100, плана ми е 100, обаче достигам 94 безжично и 92 по кабел, ще погледна настройките на лан картата. Защото когато свържа кабела и в модема и в компа пише че скоростта на свързаността е 100 мбпс, махна ли кабела в модема веднага изписва че е 1000 мбпс до по лан. Утре ми пристига кабела кат 6а и ще видя какъв е резултата. Питането ми е за самата скорост модем комп при положение че и двете устройства са гигабитови. 

Резултата ти с Cat 6 ще е същият, като сегашния! Планът ти е ДО 100 мегабита. Свтодиодът за гигабитов интернет ще ти свети в оранжев цвят и на модема и на Lan картата. При гигабитов интернет и двата светодиода - на модема и Lan - ще ти светят - ЗАЛЕНО! Модемът или рутерът автоматично "опознава" дали си на мегабитова или гигабитова връзка. LAN картата - също.

""Питането ми е за самата скорост модем комп при положение че и двете устройства са гигабитови." 

Вярно е че и двете устройства са гигабитови (модем и компютър), но твоята скорост е мегабитова - или до 100 мегабита по твоят договор или план - както там се води.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така, днес ми пристигна кабелчето, съответно вече връзката между двете устройства е 1гбпс, колкото е порта на модема, за скоростите https://www.speedtest.net/result/8448473027 което си е осезаемо подобрение, та мисълта ми е че всичко си беше до кабела. За скоростта на интернета ми е ясно че ще е до 100 мбпс, мен ми трябваше свързаност между модем и компютър да е 1гбпс. Благодаря за отговорите и насоките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам , че кабел cat5E не се свързва на гигабит , ако е кримпнат коректно ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JohnTRIVOLTA написа:

Не мога да повярвам , че кабел cat5E не се свързва на гигабит , ако е кримпнат коректно ! 

Аз неведнаж му го написах, но той е убеден в противното. Дори в последният си пост е уверен, че е от кабела при коректно кримпване. Ако ползва Cat 7, "ще мине " 1 гигабит. При план 100 мегабита е без значение че имал гигабитов модем/рутер и Lan карта. А компютрите от последните 6-7 години, всички са с гигабитови лан карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎26‎.‎07‎.‎2019 в 13:16, vanci написа:

Тази ъплауд скорост е подигравка на булсат ми е 100/100 съответно дигам на макс 94/93 mbps . На домашният в къщи който е на друг доставчик е 39 40 mbps upload .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Колев60 написа:

Аз неведнаж му го написах, но той е убеден в противното. Дори в последният си пост е уверен, че е от кабела при коректно кримпване. Ако ползва Cat 7, "ще мине " 1 гигабит. При план 100 мегабита е без значение че имал гигабитов модем/рутер и Lan карта. А компютрите от последните 6-7 години, всички са с гигабитови лан карти.

Мен ми трябва за друго да ми е свързан компютъра с модема с гигабитова скорост. Относно скоростта на Интернета ми, устройва ме, за моя район като няма оптика и на това съм доволен, ъплоуда не е хубав нооо каквото такова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, vanci написа:

Мен ми трябва за друго да ми е свързан компютъра с модема с гигабитова скорост. Относно скоростта на Интернета ми, устройва ме, за моя район като няма оптика и на това съм доволен, ъплоуда не е хубав нооо каквото такова. 

Защо не попиташ фирмата доставчик за upload-а? Прекалени ти е нисък спрямо свалянето.Поне да беше   1/3 а то почти 10 пъти по нисък. Не ти ли са бавни заявките?  Компютърчето не е лошо, рутера също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.07.2019 г. в 2:02, Колев60 написа:

Защо не попиташ фирмата доставчик за upload-а? Прекалени ти е нисък спрямо свалянето.Поне да беше   1/3 а то почти 10 пъти по нисък. Не ти ли са бавни заявките?  Компютърчето не е лошо, рутера също.

Питах ги, толкова е, нямам идея защо е така. Технологията Docsis 3.0 може много повече но Близу (А1 - Мтел) така са я ограничили, по коксиален кабел толкова. Ето цитат от условията за домашен интернет от сайта на А1 "Посочените скорости на upload са валидни за GPON /LAN мрежа. Upload скорост в DOCSIS мрежа за всички посочени пакети е до 7 Mbps"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...