Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам нужда от вашата помощ. 

Трябва да сглобим нова конфигурация за тестове с виртуални машини (windows server) и Vmware vsphere Виртуализация. 

Машините и vsphere ще работят върху vmware workstation. Host OS ще бъде windows 10.

Мисля, че не ми трябва скъпа видеокарта. Имам монитор АОC 24v2q т.е хубаво е видеокартата да има дисплей порт и HDMI. 

RAM паметта ще трябва да е минимум 32 GB, като се чудя дали няма да е малко. Дъно с 4 слота за RAM-та и 2 х 16 GB, за да мога да взема още 2 х 16 ако се наложи.

Захранването да е хубаво 

Процесора да е достатъчен за целта. Може да работят до 7-8 windows VM или Vsphere c 2-3 хоста и 2-3 windows-a в нея. Няма да се клоква.

Бързо SSD 512 GB за хоста и VMs.  Аз HDD си имам.

За кутията нямам предпочитания.

Да ми го сглобят.

Бюджет 1500 лв. Може и малко повече ако се наложи.

Много благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледайки тази количка ти сам подбери части, сподели и ще получиш мнение.

Срамота е да "... за тестове с виртуални машини (windows server) и Vmware vsphere Виртуализация.  ", а да не можеш да подбереш нищо от желязото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е че паметта отново скочи до небето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Roujin Z написа:

Проблемът е че паметта отново скочи до небето. 

Ами така е, но на мен ми се налага да си го взема сега. :)

AMD RYZEN 7 2700 3.2GHz 8 CORE 16 Thread 20Mb Cashe - 474.17 лв

ASROCK B450 PRO4 - 170.28 лв

CORSAIR VENGEANCE LPX DIMM KIT 32GB 3000Mhz - 374лв. от vario, по-голяма честота

CRUCIAL MX500 500GB CT500MX500SSD1 -  140.16 лв.

MSI GT1030 2GHD4 LP OC - 160.34 лв.

Seasonic Focus Plus+ 650 Watt Gold Modular SSR-650FX - 178.82 лв.

DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 -  56.67 лв.

Дали ще има нужда от толкова много ватове на захранването?

Сменил съм дъното, дали е по добре?

Паметта е от vario 3000 Mhz. Имат ли практика да сглобят компютър без някоя от тези части, закупена от тях? На мен ми е зора да сглобят процесора към дъното и захранването. Другото сам ще си го направя.

Обща сума: 1554 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този вид 300W захранване е предостатъчно. 

Това е достатъчно за среден клас карти в случай че в бъдеще решиш да я сменяш - https://www.vario.bg/bitfenix-formula-gold-450w-bp-fm450ulag-9r

И виж за някаква по-нормална кутия.

п.с. Във Варио се плаща 40 лв. за сглобяване така че едва ли им пука... В Никем е безплатно и също не виждам проблем да ти го сглобят без паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

intel Core i7-9700 + B360 дъно, HDMI/DP  = 900+лв, желателно non-stock охлаждане

AMD Ryzen 7 2700 + B450 дъно = 600лв и остават пари за видеокарта

Препоръчвам втория вариант. intel идва с вградена графика, което може да е удобно, и доколкото съм запознат VT-d/VT-x все още имат предимство в някои функции пред AMD-V/Vi - да кажат тези, които ползват виртуализация. Пиша го, за да прецениш дали има нещо, което да наклони везните в полза на intel.

Потърси си втора ръка видео с нужните изходи, безсмислено е да даваш 150+ кинта за сакати карти като 1030, след като ти трябва само картина.

Останалите части:

32GB Team DDR4 3000MHz, CL16

ADATA SX8200 PRO 512GB M.2 PCIe x4

Seasonic Focus Gold 550W SSR-550FM

Тук аз бих тръгнал в посока компактна, тиха и хладна машина с полу-модулното захранване и качествена кутия като Fractal Design Define Mini C. Това изисква mATX дънна платка, като има и по-евтини варианти за компактен кейс. Или пък оставаш на ATX със захранване be quiet! System Power 9 400W и кутия Sharkoon S25-V, но реално ще има много неизползван обем, без това автоматично да подобрява температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Това, което сътворих е следното:

config.png.2a5d90bfaa5afa8dae56acab11eb8ecf.png

Някакви мнения? 

Ще ми предложите ли хубава кутия от SKY до 100 лв. , в зависимост от горната конфигурация?

Ако след време се наложи да се вземе по мощна карта, има ли логика сега да взема 650 W захранване. Нали когато не е натоварено не консумира много повече електроенергия.

Има РАМ която е CL15. Заслужава ли да се вземе тя, пред тази в листата. http://configurator.sky.bg/details.aspx?id=31349

Някой знае ли колко вземат, за да сглобят конфигурацията в SKY?

Видеокартата ще е втора употреба. Възможност: 

https://www.olx.bg/ad/sapphire-hd6790-videokarta-1gb-gddr5-CID632-ID7O8ho.html

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.07.2019 г. в 19:47, П.Петров написа:

Ами така е, но на мен ми се налага да си го взема сега. :)

А пишете след над 20 дни и отново с въпроси. Това за мен е неуважение към колегите, които са се опитали да помогнат и на тяхно място не бих отговорил.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Jorge написа:

А пишете след над 20 дни и отново с въпроси. Това за мен е неуважение към колегите, които са се опитали да помогнат и на тяхно място не бих отговорил.

Успех!

Случиха се някои непредвидени неща и се позабави цялата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...