Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~

+CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]

+RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)

+HDD: без значение.

+SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)

+GPU: по възможност с външна

+Display: 15.6”

+Resolution: 1920x1080

+OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, balki09 написа:

Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~

+CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]

+RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)

+HDD: без значение.

+SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)

+GPU: по възможност с външна

+Display: 15.6”

+Resolution: 1920x1080

+OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!

Здравей!

Избора за тоя бюджет не са много, но ако желаеш лаптоп за кодене, то посоката е вярна на това което си се спрял. Аз лично бих те посъветвал и да вземеш да погледнеш и Probook серията на HP,  там ако не се лъжа има вариант, с външно видео от класа na 930mx -което е компромисен вариант, но няма как -поне за този бюджет.

Вариантите по-горе дадени -са добри, но това са преди всичко мултимедиини машини с малък живот на батерия и бих казал лично мнение "по-кофти" клавиатури, не чак толкоз удобни за продължително писане, каквато ти предоставя например ThinkPad серията -в твоя пример.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP=Huge Problem. Осбено Павианите са абсолютни греещи кенефи. Вземай някой  втора ръка тинкпад , за кодене не мисля че ти трябва допълнителна видеокарта. За мен HP стават само за сървъри и работни станции - лаптопите им без ZBOOK сериите са боклуци. Виж втора ръка серията W на Леново Тинкпад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ивайло Пецев
      Здравейте,
      Минаха няколко месеца от както си сглобих новата конфигурация с голяма ваша помощ. Сега мисля да дам някой друг лев и за SSD, затова пак се допитвам до вас. Изобщо не съм запознат с тях по простата причина, че никога не съм се интересувал и никога не съм имал конфигурация от такъв клас, че да си заслужава SSD, но мисля, че в края на 2019 е вече напълно нормално всеки да има. Дори не знам какъв бюджет да отделя, но ми се иска да е поне 1 TB, видях това, и че има доста голямо намаление, но после го видях същото в никем с цена 344, така че явно намалението му не е чак толкова голямо.. Благодаря предварително на всички отзовали се.. 😄
    • от The Conqueror
      Здравейте хорица, искам да попитам относно ъпгрейд, тъй като разполагам със следните неща:

Mobo: ASROCK H97M pro4
      CPU: i3-4170
      GPU: AORUS GeForce® GTX 1060 Xtreme Edition 6G
      Monitor: ASUS ROG SWIFT PG248Q Esports
      Ram: 2x4- 8gb- Adata Gaming Series
      HDD: Toshiba 1TB 7200rpm
      Бюджета не е от значение
      Ясно ми е че ще трябва SSD и повечко рам, след като се има предвид че е ДД3(злетаче), но за процесора не съм мн сигурен.
      Ta, към въпроса> Кой процесор ще е най-добър за видеокартата ? (Ще се използва за тежки игри  и програми)
      Или пък, да оставя дд3-ката и да премина към чисто ново мобо с процесор и рам... давайте акъл!
    • от Teodora Minkova
      Здравейте. Да започна от там, че почти нищо не разбирам от хардове и памети. Доста четох по въпроса и останах с впечатлението, че най сигурния вариант за съхранение на ценна информация е чрез вътрешен хард диск. Четох за hdd и ssd, и избрах да е hdd поради по предвидимото му скапване и възможност за реакция преди всичко да се е затрило. От тук-там разбрах, че най добре е да е NAS хард, но не знам дали не е ок да е друг тип. Спрях се на https://www.speedcomputers.biz/tvrd-disk-western-digital-caviar-red-pro-2tb-7200rpm-64mb-cache-sata-iii/ но заглеждам и черната им серия, която не е NAS, и не знам кое да избера. Нямам наблюдения към никоя марка и не знам дали WD са добър избор. Смятам в близко бъдеще да закупя и още един вътрешен хард, за бекъп на този. Заедно с харда, който ще закупя ще ми трябва и кутийка, или докинг станция, която да свързвам към лаптопа, но не знам дали си заслужава да взема докинг станция, или една обикновена кутийка би свършила същата работа, с изключение на удобното клониране на дисковете. Гледам из описанията на докинг станциите, че пише boot from disk - това означава ли, че ако на харда има ОС, мога да заредя ОС на лаптопа от харда в докинг станцията ? Изобщо нищо не разбирам...
      Имам и 3 стари харда, от които искам да извлека файлове и снимки, ако изобщо работят... но единия е с AMP изход. Има ли такива кабели или някакъв начин да пробвам дали работи, или изобщо да не се занимавам (нямам спомен какво е имало на него)
      Моля за мнение, съвет, и всякаква друга информация....
      NAS хард ли е по добър избор?
      Коя марка?
      Докинг станция, или кутийка?
      Какво да гледам в описанията на докинг станциите и кутийките?
      Извинете за многото въпроси  

• от Grigor Georgiev
      Здравейте, скоро си взех  нокиа 6+(х6).
      Чудесен, бърз, ~компактен, евтин.... а бе готин.
      Рових в системните настройки, но никъде не казват нищо за РАМта и ИНТЕРфейса ?!
      Търговецът твърди, че е 6 GB... Ама ми се ще да го видя в у/вото. 
      Някой, някакви идеи?
      Благодаря предварително

• от Plamen Sedlarski
      Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!
  • Дарение

• Добави ново...