Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Вкъщи сме на интернет виваком,на единия етаж сме с техен модем,а на другия сме свързали наш рутер Тенда.След едно спиране на тока от тенда нямаше wifi,покозва се иконата,но с един жълт триъгълник.Рестартирах рутера от бутона за reset и пак нищо,дори от заключена,стана отключен и няма свързване.Може ли някой да ми каже,как да го оправя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bibona1990 написа:

Рестартирах рутера от бутона за reset

Това е нулирало всички настройки на рутъра. Кой е настройвал Tenda-та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста време един познат,но ми се иска ако мога сама да го оправя,гледах разни клипчета с настройване,но някъде нещо ми убягва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се влезе в настройките на рутъра. Но по принцип не е лъжица за всяка уста.
И хляб лесно се прави, ама има професия хлебар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де,влизам на адрес и следвам институциите,но ми липсва wireless settings,имам само wan settings.Нужно ли е да инсталирам драйвери от cd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bibona1990 написа:

Добре де,влизам на адрес и следвам институциите,но ми липсва wireless settings,имам само wan settings.Нужно ли е да инсталирам драйвери от cd

Никакви драйвери няма! Каква е тази тенда - дай точен модел!

В един сегмент ли трябва да са клиентите или на втория етаж трябва да е друга мрежа (сегмент)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tenda w306r, не знам какво е сегмент,но и на двата етажа са различни мрежи,с различни пароли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bibona1990 написа:

Tно и на двата етажа са различни мрежи,с различни пароли

Те  SSID може да са различни, но мрежата да една - зависи какво искаш да постигнеш в локалната мрежа!

И какви са тези "инструкции"? Логваш се във WEB интерфейса и от ляво са ти всички подряздели - WLAN, DHCP ..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега зацепих, за какви "инструкции" говори автора....Тези "магьосници" трябва да ги разкарат от GUI на устройствата - абсолютно излишна и безполезна "екстра"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

И какви са тези "инструкции"?

Най-вероятно е гледала видео...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Най-вероятно е гледала видео...

:offtopic_s:

Затова, колкото и да е тъпо, операторите не дават достъп до сетъпа на клиентските устройствата! Всеки почва да ръчка и става хаос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, bibona1990 написа:

Това имах предвид под инструкции, клипове,но и с тях нищо не става.

В клиповете, обикновено се дават принципните неща! Конкретните неща (IP адреси, маски и т.н), зависят от конкретната ситуация!

На основния рутер (този на оператора) има ли пусната DHCP услуга? Как са свързани двете устройства - LAN>LAN или LAN>WAN?

Не ползвай setup wizard-a - прави си настройките директно! WAN (ако се ползва) и LAN настройките са в секцията Advanced, безжичната част е във WLAN секцията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

В клиповете, обикновено се дават принципните неща! Конкретните неща (IP адреси, маски и т.н), зависят от конкретната ситуация!

На основния рутер (този на оператора) има ли пусната DHCP услуга? Как са свързани двете устройства - LAN>LAN или LAN>WAN?

Не ползвай setup wizard-a - прави си настройките директно! WAN (ако се ползва) и LAN настройките са в секцията Advanced, безжичната част е във WLAN секцията!

Свързано е LAN>WAN

DHCP пише разрешен 

И как да извадя ip,mask и т.н за да го въведа в  настройките на рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тендата, wan интерфейса, го оставяш на dinamiк или auto, или както е там нсречено

LAN  сегмента го сетваш в другамрежа, различна от тази на wan порта...правиш си другите настройки...

Но, без да съм груб, вие нямате елементарните познания и по скоро ще се мъчите!

Платете на човек, който разбира - работата е за около 20 мин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Аз преди време бях купил един TP-LINK.Една пролет, думна една гръмотевица, тока премигана и WIFI-то изчезна.По LAN си работеше рутера.Аз понеже съм упорит с много ръчкане установих, че като има парола на WiFi-то, по WiFi не работи рутера.Като няма парола на WiFi-то, работи по WiFi!

Май по-добре търси някой дето е наясно с настройките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...