Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди няколко дена купих нов лаптоп, който обаче е с операционна система Ubuntu 19.04. Искам да изтрия Ubuntu и да иснталирам Windows 10. Опитах с различни туториали, но не ми се получава. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не се получава, защо? Марка и модел на лаптопа? От къде и как записваш инсталацията? Най-сигурно е през сайта на microsoft с техния инструмент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Raze написа:

Кое не се получава, защо? Марка и модел на лаптопа? От къде и как записваш инсталацията? Най-сигурно е през сайта на microsoft с техния инструмент.

Здравей, благодаря за бързия отговор. Лаптопът е Dell G315, инсталацията е от сайта на Майкрософт. Мисля, че открих какъв е проблемът - ползвал съм повредена флашка. Сега купих нова и с нея успях да направя bootable usb и ще пробвам да следвам някой туториъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и явно съм го разделил на два дяла, единия от които само 500 мегабайта. Сега обаче не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? Извинявам се, ако не съм описал нещо, както трябва но толкова разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали не е по-удачно да използвате "обади се на приятел", някой който повече ги разбира тези неща и освен да сложите една OS (по метода next > next > finish) да се направят всички неща както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Дали не е по-удачно да използвате "обади се на приятел", някой който повече ги разбира тези неща и освен да сложите една OS (по метода next > next > finish) да се направят всички неща както трябва?

Попринцип - да, но няма на кого. Звънях и в сервиз, но ме отрязаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не разбираш, качвай снимки и давай съобщенията за грешка, които ти дава, както и информация какво точно си правил. За кой град е това, че няма квартални сервизи, които да се занимават с инсталации срещу заплащане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Funky_noob написа:

Здравейте,

Форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и явно съм го разделил на два дяла, единия от които само 500 мегабайта. Сега обаче не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? Извинявам се, ако не съм описал нещо, както трябва но толкова разбирам.

Не мога много да Ви помогна с Уиндоуз, но по принцип мисля, че е по-добре операционната система (Уиндоуз, iOS, Линукс) да е на SSD, а Вашите лични настройки и файлове да са на магнитния хард-диск. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, forticius написа:

Не мога много да Ви помогна с Уиндоуз, но по принцип мисля, че е по-добре операционната система (Уиндоуз, iOS, Линукс) да е на SSD, а Вашите лични настройки и файлове да са на магнитния хард-диск. 

Благодаря за информацията. След малко изтривам темата. Оправих се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dominik Georgiev
      Здравейте скъпи приятели , става въпрос за това , че на моят посредствен лаптоп ( казвам посредствен защото не е нищо особено ) му сложих нов windows 10 -64 , активирах го , два дни му пусках всички актуализации . 
      в крайна сметка след като процеса приключих зададох свой настройки , и си инсталирах необходимите програми сложих си други тапети , и разместиха иконите ..Та въпросът ми е защо след рестарт windows, не запазва почти нищо от това настройките се нулират , програмите се дейнсталират , изтриват се и инсталационните файлове .. 
      благодаря на всички , лек ден !! 
    • от HollowDemon
      Здравейте, 
      В момента съм бакалавър в техническа специалност свързана с мрежи и искам да се специализирам към системната администрация. Някой компетентен или човек на тази позиция може ли да ми каже от коя OS да започна - Windows или Linux. Aко може да ми препоръча някакви материали - онлайн книги, курсове и т.н. или guide, който да следвам за своето обучение към системната администрация, защото знам че трудно се намира стаж за тази позиция и всичко е self-motivation и ако може да и да ми помогне с избора - например дали да започна с Windows Server 2008 или Windows Server 2016, Hyper-V и други неща, ако е за windows os. Благодаря предварително! 
    • от Funky_noob
      Здравейте, смених Ubuntu с Windows 10 и сега не виждам SSD диска си.
      Преди инсталацията форматирах дисковете и уж им зададох да бъдат NTFS, но пак не ми даде да инсталирам новата операционна система на SSD диска. Инсталирах я на хард диска и сега не виждам SSD диска. Бихте ли помогнали? По принцип искам да прехвърля инсталацията на операционната система на SSD диска.
      Благодаря предварително!
    • от М. Проданов
      Здравейте! На скоро родителите ми ме помолиха да им преинсталирам компютъра на Windows XP. Проверих конфигурацията и установих, че е 64 bit и следователно свалих windows xp 64. Направих си боотващ диск с такъв windows, настроих си BIOS на първо боот. устройство да е CD/DVD и второто да е HDD и следователно ме вкара Windows Setup. Обаче преди да ме пустне в partition-ните ми се появява следния екран от снимката. Гледах клипчета и разбрах, че трябва да сменя от SATA Configuration на BIOS на  AHCI на нещо друго, но с голям не успех поради факта, че първо нямам SATA Configuration, а IDE Configuration и второ  имам 3 настройки - SATA, AHCI и RAID. Изпробвах ги и трите, но не се получи. Отново излиза този проблем. Пробвах и с друг ISO файл, но пак излиза този проблем. 
      Забравих да спомена, че и написах на конзолата командата - chkdsk /f, рестартирах, изпробвах на ново с инсталацията и не се получи.
      Моля ви за помощ! Ще бъда много благодарен. 😊

• Дарение

• Добави ново...