Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Отскоро имам сметка в Пощенска банка,все още чакам дебитната си карта.Регистрирах се там,защото бъдещия ми работодател го изисква.
Там към момента почти нямам някакви пари,но имам един лек казус.Реших да търся между другото допълнителна надомна работа и намерих тази 
https://atamoney.icu/ 
Намерих този сайт,чрез тази обява 
https://www.bezplatno.bg/obiava/1018993/работа-от-дома.html

Не забелязах във втория линк,че данните за контакт са малко съмнителни,виждайки ел.поща и телефона 0888123456

Т.наречената работа се състои да въвеждаш трицифрени кодове от които печелиш по 10 цента на код.Минималното количество за теглене е 150 долара и аз достигнах малко повече от тая сума и реших да видя как мога да си ги изтегля.Имаше няколко варианта за плащане-чрез Виза,Мастъркард,Pay pal и открита банкова сметка.Аз си въведох номера на сметката.По нататък ми дадоха известие,че имам в сметката си еди колко си долара и пишеше,че ако искам да ги изтегля трябва да направя минимално количество реферали.И вече разбрах,че влизам в материя,която съвсем не разбирам.Свързано е с реферали,биткойни и т.н. и от там на сетне спрях.
Не знам дали този метод  за печелене на пари е изманен,или не,но по скоро смятам че има някаква опасност.В този сайт не ми дава,или поне не виждам опция да си изтрия регистрацията.Има ли начин да се защитя от евентуални последици,ако станат такива?!
Примерно смяна на номера на банковата сметка.Дефакто аз все още чакам дебитната си карта и аз друга информация публично не съм въвеждал,освен банковата си сметка в тоз сайт.
Питам информативно,достатъчно рано за да мога да предотвратя евентуални проблеми
Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да, те този тип сайтове са една камара и всичките действат така, само дето ще има да си почакаш някой да ти плаща по 10 стотинки на попълнена капча при това само от три символа.
Само за сравнение сайтовете окоито плащат наистина за писане на капчи и то доста по сложни от описаните от теб плащат по е €0,80 - €1,00 за всеки ХИЛЯДА правилно попълнени задачи, сам си прави изводите къде си попаднал.

А колкото до сигурността - Кой те би по главата да си даваш номера на банковата сметка? ТОлкова ли не можа да си напавиш пейпел за 5 минути, не изисква да имаш регистриран източник на средства нито нищо, само едно потвърждение на меил/телефонен номер. Ся не знам тези сайтове освен с лов на рибки като теб които да им цъкат с'тинки дали се занимават и с банковата информация която получават, но мисля че е малко вероятно да направят каквото и дае по адрес на банковата ти сметка и все пак човек никога не знае.

Един съвет - Когато попаднеш на подобен сайт винаги търси информация за него, досатъчно е само да въведеш в гугъл името на съответния сайт и думичката Review или друга призводна и все ще откриеш някаква информация от други потребители които са си пробвали късмета, ако не, занчи сайта е нов, рисковете са големи, пробваш единствено с онлайн средство за плащане и никаква информаця за банковите ти средства. Също няма PTC което да плаща повече от стотинка две на клик, да не говорим че повечето цепят стотинката на 5 че и на 10. :)

Баси, първата снимка е твоя сайт, втората от сай наречен damoney; доста мирише работата :

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си знаех,че това не е много редовна работа,но .. мозък.Преди не съм се и занимавал с тия неща,или поне съм преглеждал по обстойно.
Предполагам най сигурно е тази сметка да я закрия и да разкрия нова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Тинков написа:

И си знаех,че това не е много редовна работа,но .. мозък.Преди не съм се и занимавал с тия неща,или поне съм преглеждал по обстойно.
Предполагам най сигурно е тази сметка да я закрия и да разкрия нова

Абе здраве, всеки прави глупости от време на време, питай в банката, обясни им ситуацията и т.н. там би трябвало да те насочат най добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си жив и здрав (не се обиждай) и ти и останалите баламурници дето ги захранвате такива тъпанарски сайтове.

Точно благодарение на вас такива измамнически сайтове са все още живи, защо ли - ами защото не осъзнавате че с цъкането си и всичко което пробвате - това им носи доходи.

Да не говорим че като им давате данните си на картите си могат да ви въвлечат в такива неприятности и проблеми че ум да ви зайде...

Но вие си знаете, докато ви има вас - естествено че ще ги има и тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

карта още нямам,само номер на IBAN имам

Обясниха ми,че нямало опасност.Има ако си дадеш номера на картата,а тя трябва да ми се издаде,щото дефакто съм отскоро на тая банка.

Може и некоректно да съм ги въвел тея неща,само за което ше се радвам :D

имаше и избрах опция account number от всички възможни     може и да е значило номера на картата,а съм посочил IBAN.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...