Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Sony xperia xa - забива на логото

salfie

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам sony xperia xa, работеше си перфектно, докато един ден не поиска да се включи. Зарежда логото и се изключва и пак се опитва да се включи ..

Прочетох няколкот решения за този проблем, които са помогнали на някои хора. Едно от тях беше да се остави телефона да се зареди 4-5 часа, направих го и пак същото. След което реших да пиша и в сайта на sony. Там съпорта ми каза да изтегля приложението им xperia companion и да стартирам опцията software repair. Послушах ги, следвах стъпките, които ми беше описал как става всичко, но пак без успех. Той ме посъветва да занеса телефона в сервиз и то най-добре в сервиз на sony.

Тъй като ми е интересно и искамда се опитам, аз да оправя телефона, има ли някои повече информация от какво може да е това и също така дали ще може да ми съдейства, ако трябва да се отвори и да се сменя някоя част.

Също така ако има някаква социална общност, която е свързана с поправка на телефона искам да се включа в нея.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не знаеш какво правиш и не си наясно с някои тънкости, в опитите си да го оправиш можеш да го съсипеш тотално.

Правилно са ти препоръчали да го занесеш в сервиз - там хората много добре знаят какво правят.

Избора си е твой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, grizly написа:

в сервиз - там хората много добре знаят какво правят.

Това не е много сигурно, но все пак е по-добре да опита в сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Булграм - На Ул. Чипровци в София, това пряка в края на женския пазар от към Жданов.
Това е поторизирания сервиз за Сони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, halek написа:

Това не е много сигурно, но все пак е по-добре да опита в сервиз.

Да, може и да не е много сигурно ако въпросните хора във въпросния сервиз в случая са некадърници, другия вариант е да са измамници които само имитират че са свършили работа, закърпили са някак си положението колкото да изкара определено време и после проблемите цъфват отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 8 месеца по-късно...

Здравейте! 

Проблема се оказа софтуерен и в момента се мъча с програмата: xperia companion да оправя софтуера, но до момента без успех. Някой ако има идея какво може да се пробва, моля да остави коментар по-долу.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами при продължително натискане на бутона за включване светва екрана, зарежда до някъде и прекъсва. След което се опитвам с комбинация с бутоните за звук, но мисля че при комбинация с бутона за включване и бутона за намаляване на музика прави едно, а при комбинация с бутона за вклюване и бутона за увеличаване на музика прави второ. Сякаш по някакъв начин се заключва и след това не може дори да се включи, нито лого зарежда, нито нищо. Като го направя отново, пак започва да си зарежда логото нормално. За това моля някой, който е по-наясно ако може да обясни, не искам да го нося на поправка, защото самия телефон не струва толкова, колкото ще бъде поправката му, а това ми е интересно и ще се радвам ако успея да постигна с нещо с него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Здравейте!

Пиша отново, след като се бях разтърсил по-сериозно в руски форуми и стигнах до проблема, че на телефона не са отключени настройките за програмист. Въпроса ми е някой има ли идея как да ги отключа, при положение, че телефона продължава да забива на логото.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, salfie написа:

Здравейте!

Пиша отново, след като се бях разтърсил по-сериозно в руски форуми и стигнах до проблема, че на телефона не са отключени настройките за програмист. Въпроса ми е някой има ли идея как да ги отключа, при положение, че телефона продължава да забива на логото.

Благодаря предварително!

Влизаш в настройки и най от долу-всичко за телефона,където пише номер на версията и започваш да чукаш с пръста в/у нея докато ти изпише вече сте програмист.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, dimi073 написа:

Влизаш в настройки и най от долу-всичко за телефона,където пише номер на версията и започваш да чукаш с пръста в/у нея докато ти изпише вече сте програмист.

И как да стане това, след като телефонът не се включва?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, salfie написа:

Здравейте!

Благодаря предварително!

Въпроса ти е от 15 август, а сега е края на ноември и ти още гадаеш върху същия проблем !!! Занеси го до някой сервиз само да ти кажат какъв е проблема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване