Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква версия е Windows 10? Home, Pro?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, ninov написа:

прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ

няма да го загубиш
микромеките вече са го записали в тефтеря, въпроса е да е същата версия, а че е на друг език, не мисля че му пречи
поне при мен не се е случвало таквос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ninov написа:

здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ

Добави само българския пакет и избери Windows 10 да се стартира с него. Не е нужно да преинсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Добави само българския пакет

и го премести отгоре в списъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, DarkEdge написа:

А каква версия е Windows 10? Home, Pro?

предполагам че е home

преди 15 минути, Емил Костов написа:

Добави само българския пакет и избери Windows 10 да се стартира с него. Не е нужно да преинсталираш.

а къде мога да намера българсия пакет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ninov написа:

предполагам че е home

Отваряш winver там си пише каква ти е версията.

От Microsoft Store може да си го изтеглиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ninov написа:

предполагам че е home

https://www.youtube.com/watch?v=HMWa-EaeyzY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

За други версии като Home, Pro е доста по-различно.

Влизаш в Microsoft Store от приложението и теглиш това https://www.microsoft.com/en-us/p/Български-пакет-с-локален-интерфейс/9mx54588434f?activetab=pivot:overviewtab

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ninov написа:

предполагам че е home

Winkey+R>winver и разбираш какво имаш на машината си
Или десен клик по This PC в левия панел на windows explorer и избираш Properties.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kolon
      здравейте,
      не съм много сигурен как точно трябва да формулирам темата, но ще опитам.
      повечето от новите лаптопи, които се продават, имат инсталиран windows 10. обадих се в магазин от верига и попитах една служителка дали ако махнат windows 10 от определен лаптоп и ми го дадат с ms-dos, например,  няма да ми намалят цената със 150 - 200 лв. служителката ми каза, че нямало да го направят защото получавали лаптопите така - с инсталиран windows 10 и въобще им било забранено да ги пипат. 
      въпросът ми е дали на такъв лаптоп с windows 10 ще мога да инсталирам някаква друга ос, например linux-distro? мисля си, че не би трябвало да има проблем, обаче често се случва да си мисля едно, а то да излиза съвсем друго.
      какъв е вашият опит?
    • от Miopi
      Здравейте, бихте ли ми дали съвет какво да направя за следния проблем. Имам един лаптоп, който до скоро ползвах ASUS K53SV с I5-2430M 2.4GHz, понеже си направих настолна машина и реших този леко по леко да го ъпгрейдвам, първо попаднах на една плочка рам 2GB сложих я и с моята си плочка станахa 6GB. След това взех SSD Lite-on 128GB с идеята да махна записвачката и да го сложа там и да инсталирам ОС на него. Така и направих, след това сложих флашката с ОС и влезнах в биоса сложих на първо място флашката, на второ ссдто и хард диска. И от там един базов преинстал и като зареди всичко отварям device manager и гледам процесора при каквато и инструкция да изпълня работи на пълни обороти 100%. От какво може да е?  Преди лаптопа беше буутван от друга флашка и сега при този инстал форматирах всичко в дисковете и си ги сегментирах ССДТо да е системен диск. Пастата е сменяна преди по-малко от година и няма да е зле да сложа нова, от къде мога да си намеря охладител за моя лаптоп? Къде е по-добре да стои ссд-то на мястото на хард диска или записвачката? Сега използвам хард диск Hitachi Travelstar Z5K500 2.5 500GB 5400rpm 8MB SATA3 HTS545050A7E680, да го заменя ли с Seagate Momentus Spinpoint 2.5 1TB 5400rpm 8MB SATA2 ST1000LM024. Не мисля, че е добра идея защото втория диск е по-голям, но е SATA 2. Моля дайте ми адекватен съвет!!!
    • от meccho
      Здравейте, първо искам да се извиня, ако темата ми не е в най-подходящият раздел.
      Проблемът ми е следният:
      Искам да пусна музика от телефона и тя да се слуша през лаптопа. Знам, че това може да случи чрез bluetooth. Телефонът ми е samsung galaxy a30s, а лаптопът е с windows 10.  Когато инсталираха windows-а той дойде с вграден bluetooth. Т.е. не е с допълнителен адаптер. Проблемът е че, когато се опитам да свържа двете устройства излиза проблем. Сдвояват се, но като пробвам да свържа телефона с лаптота, излиза "неуспешно свързване". И има единствено функцията "използвайте за повиквания". Драйверите са ми инсталирани, няма нови актуализации, но не става. Пробвах да свържа телефона с windows 7 и нямаше проблем, сдвоиха се. После свързването беше успешно и ставаше да се пусне музика и да се слуша на лаптопа. Но с моя, който е с windows 10 нещо не се получава. Пробвах съвети от интернет, да изключа bluetooth, да го рестартирам, но това не оправи проблема. Искам да кажа, че може да се праща от лаптопа на телефона, както и от телефона на лаптопа през bluetooth без проблем файлове.
      Затова искам да попитам, дали нещо има, което може да се пробва? Дали не трябва да се свали някакъв плъгин, понеже не излиза въобще функцията "аудио" , докато, когато пробвах на онзи с windows 7, излезе?
      И втори въпрос, има ли друг метод, с който може да се стриймва музика от телефона на компютъра освен чрез bluetooth. Чрез USB или WI-FI, понеже в интернет не открих информация?
      П.П. Благодаря предварително!
    • от Liliya Pavlova
      Здравейте!
      Свързахме Джойстик GENESIS MANGAN 200 NJG-1425 към компютъра ( Windows 10), разпознаха се, пише, че работи нормално.

Но като влезем в Fortnite нищо не реагира. Нямаме друга игра, на която да тестваме …
      Моля за мнение къде може да е проблемът и / или джойстик, който със сигурност сработва.
      Предварително благодаря!
    • от kris.petrov
      От няколко дни се опитвам да си закача Google Chrome и Spotify на task bar-а, но не ми позволява да ги сложа с теглене(показва едно зачерктано кръгче) нито с десен бутон, смисъл самата опция си е там, но когато я използвам иконката не се закача пробвах с много програми и останових че програмите издадени от Microsoft се закачат(Microsoft Edge;One Note) не успях да намеря решение на проблема сам.. Някой да помогне ако знае как моля!
  • Дарение

• Добави ново...