Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Та лаптопа,който ползвам е вече на доста години,почти 10.
Мисля да го нося на сервиз за смяна на термопаста и почистване на прах.Ще постна картинка да ми кажете тези температури нормални ли са при пуснати три таба и вайбър?!
Имам 4 въпроса.Първия е,ще има ли голяма разлика в охлаждането и работата на лаптопа,ако се почисти и продуха?!
Може ли да ми препоръчате качествен охладител,като цяло за лаптоп?!Вярвам,че някакъв ще ми предложите,защото следя форума от много години и знам,че тука си има добри компютърни специалисти.
Мога ли да ъпгрейтна някоя част ?!Не се сещам видеото вградено ли е,или не.За процесора също не се сещам и другите части.Рам,виждам че може да се сложи до 8 гб.В момента имам 2х2 гб.
Та изгодно ли е да го ъпгрейдна,или най-добре е вече по нов лаптоп?!
За момента работа върши,все още.Ползвам го за нет,филми,музика,youtube и документи.Игри от много отдавна не играя,а и съм наясно,че тука нищо съвременно не може да тръгне.
Добра ли идея ще бъде да го ъпгрейтна към уин 10,или някой линукс?!

Характеристиките са тези
https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Aspire_5542G-acer_aspire_5542g_LX_PHP0C_032

Операционната система е уин 7.Като цяло питам тези неща,защото към момента е доста железен и не е давал никакви хардуерни дефекти,освен батерията,откакто съм го купил 2011-та година.А ето и снимка от това,което написах в началото.

температура.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Тинков написа:

Та лаптопа,който ползвам е вече на доста години,почти 10.
Мисля да го нося на сервиз за смяна на термопаста и почистване на прах.

Досега не си ли ги правил тези неща?!? Леле! :cantbelieve:

Ами, МНОГО е наложително. Температура над 70 градуса на процесора и дънната платка е много лошо нещо. Карай го в сервиза. 

От ъпгрейд мисля, че няма смисъл. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU ~30 C, GPU ~ 40 C, MB ~40 C, HDD ~ 37 C - това са в момента, лаптопа е включен от сутринта.

51 C на твърд диск показват, че топлия въздух не напуска корпуса на лаптопа от там от където трябва.

Спирай го веднага и го носи за профилактика!

Win10 - не!

Ъпдейт - ако намериш някое евтино малко SSD - 32/64/120GB за 15-30 лв. може да се прехвърли OS-а там, ако ти се дават повече пари и искаш ново - най-добре се цели в 240-480GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...