Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

проблем с домашно кино Samsung HT-Z310

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам това домашно кино и се опитвам да го вържа към телевизора. Донесоха ми го Англия, има bluetooth, работи добре. Но имам следния проблем. Опитвам се да подкарам всички колонки. За съжаление нямам оригиналното дистанционно. Имам едно черно на Самсунг и едно програмирано. Връзвал съм подобни системи и в случая пробвах със оптичен кабел от телевизора към плейъра. Въпреки, че показваше че вади DTS / Dolby с иконка на самия плейър, в крайна сметка не тръгват централнта и surround left и right. Пробвах с настройки по менюто и не става и не става. Сега е на оптичен кабел директно от компютъра. Пробвах и на тестовете от Sound Control Panel-a и двете задни колонки не тръгват. Имам  и още един плейър - HT-D550, който от филми отново не мога изкарам звук, но със control panel теста всичките колонки минават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо оптичния порт на телевизора е изход, а не вход. Как изкарваш иконки?

Второ, кажи какъв е източникът? Той може да е само стерео, даже моно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук се намира упътването на домашното кино. Прочето го, за да видиш дали някъде бъркаш при свързването или трябва да се активира настройка по менютата и т.н.

Имай на предвид, че през оптиката киното-може и да е ограничено само до 2.1 канала.

Също някой от новите телевизори (ако използваш телевизора за източник/  USB), може да са ограничени до  2.1 през оптиката (и дори да ти изписва DTS), ти пуска само предната линия.

Виж си и упътването на телевизора.

Друго, за да разбереш дали работи 5.1 използвай някой DVD диск с многоканален звук да го прочете или USB входа му (неговият медиа плеър).

П.П. телевизора може да се свърже към домашното кино с помощта на HDMI кабел (но не пише дали работи аудио-то и Arc-a)

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оптичния порт на телевизора е изход, знам много добре. Като пуснеш youtube от телевизора, посмъртно няма да изкараш surround. Пуснахме филм - цар Лъв от HBO GO и на дисплея на плейъра се показа надпис - е иконка - Dolby Digital и въпреки това не изкара surround. Като изкарваш стерео звук изписва LPCM. Пробвах и от компютъра ми със оптика който съм му сложил Windows Server 2019 и всичките драйвери са му на Майкрософт. Смотана работа малко, ама ще се опитам и със друг Уиндоус на същия комп. Но проблема е, че с другия плейър на Device Properties като пуснеш DTS test ти изкарва звук на всиките колонки, докато на Z310 не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сигнала от телевизора може да ти изкарва надпис "Dolby Digital", но да е ограничен само до 2 канала. Модела на телевизора знаеш ли? Пробвай с някой друг плеър, който изкарва 5.1 през оптика - примерно аз имам приемник от кабелната, свързал съм към него 5.1 аудио система и при наличен 5.1 сигнал и подходящи настройки си изкарва 5.1 звук през оптиката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То истината е, че тръгнах го продавам на едни хора. Мъчихме го на техния телевизор, не стана. Дадох им Blu-Ray плейър Samsung HT-J4500,  и с него стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване