Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Zizurona

Визуализиране през HDMI от допълнителна видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже пробвах стартирането с линукс от усб и писах в темата за начинаещи  нооо там се водят някакви странни дискусионни спорове и хората са заети да се занимават  с други глупости... та да пробвам тук. Пък ако трябва модератора да ми трие мнението или темата.

Опитвам да стартирам един настолен компютър като го свърззвам към телевизор през hdmi от допълнителната видео карта. 

Дъното е ConRoe945G-DVI, процесора не знам какъв е към момента.

Сложил съм видео карта GV-R657D3-2GI.

Направил съм флашка с Убунту 18.04.3 lts и съм я ползвал на лаптопа изцяло опитно да разгледам какво как работи.

Тъй като нямам VGА порт на телевизора, има ли начин да подкарам директно с  видео картата през HDMI?

С друга дистрибуция на линукса, друга портативна  ОС,  с някакви предварително монтирани двайвъри като знам хардуера какъв е? 

Мога да инсталирам ОС на хард директно с помоща на лаптопа.

Пробвах да "сърчна" в гугъл но като цяло не знам какво да търся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако всичко работи, би трябвало да покаже образ от допълнителната видеокарта без нужда да променяш нещо и без да има значение каква OS смяташ да заредиш - това ако си е с настройките на BIOS по подразбиране; ако не е, опитай да занулиш BIOS - може все пак вградената видеокарта да е включена принудително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Zizurona написа:

Пробвах да "сърчна"...

:hang:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи HDMI кабела, изчакай да зареди ОС напълно и тогава го включи пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, JKirilov написа:

Изключи HDMI кабела, изчакай да зареди ОС напълно и тогава го включи пак.

И направо да сменя видеокартата после.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Bubbles написа:

Че какво му е на "сърчването"? или трябв да издирим всички чуждици навлезли в езика ни? Да се придържаме към книжовния? Е аз пък съм фен на старобългарският, ня коя точно фаза от развитието на езика ни да се спрем? Доста разновидности съм виждал? Трябва да постигнем консенсус някъде... опс  консенсуса го прескочи...

преди 12 часа, killchain написа:

Ако всичко работи, би трябвало да покаже образ от допълнителната видеокарта без нужда да променяш нещо и без да има значение каква OS смяташ да заредиш - това ако си е с настройките на BIOS по подразбиране; ако не е, опитай да занулиш BIOS - може все пак вградената видеокарта да е включена принудително.

Занулих му настройките и тръгна. Даже и работи, Благодаря за идеята, толкова просто ама кой да се сети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Zizurona написа:

Че какво му е на "сърчването"? или трябв да издирим всички чуждици навлезли в езика ни? Да се придържаме към книжовния? Е аз пък съм фен на старобългарският, ня коя точно фаза от развитието на езика ни да се спрем? Доста разновидности съм виждал? Трябва да постигнем консенсус някъде... опс  консенсуса го прескочи...

Няма дума СЪРЧВА(М), казваш ТЪРСЯ, мерката му безнахте на тоя ланг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...