Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с микрофон.

Препоръчан отговор

Здравейте, първо искам да се извиня, че въпросът ми е подобен като на колегата :

Та, покрай карантината реших и аз да поразцъкам малко с приятели, обачееее микрофонът ми нещо не работи. Проблемът е следния:

преди няколко дни пробвах да пипна някакви настройки от Realtek-a, не съм много запознат с входове/изходи и звук като цяло, за което ще помоля да ме извините ако не знам какво става; звук в слушалките имам, когато пробвам да запиша звук от микрофона, чувам системен звук (музика, кликове etc.), но звук от гласа ми- не. Системата ми е малко сложна, кутията ми има два входа, един отзад (в дъното, предполагам), и отгоре на кутията. Към задните входове ми е свързана ЕДНА ОТ ДВЕТЕ клавиатури(PS2), към която клавиатура също има входове за звук и микрофон. Пробвах да сменя настройки, но мисля, че повече оплетох нещата... отдолу ще прикача снимки и информация за системата ми. Не съм пробвал слушалките на друга машина.

СЛУШАЛКИ: https://www.currys.co.uk/gbuk/computing-accessories/computer-accessories/headsets-and-microphones/adx-firestorm-a01-gaming-headset-black-orange-10164412-pdt.html ;

COMP SPECS: https://imgur.com/a/r9U3noy

REALTEK: https://imgur.com/1lk8Eh8

Чакам вашите съвети и въпроси, готов съм да отговоря, за да решим проблема!

s9Jn7ni.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурата за да има вход за микрофон, следва да има и 3.5 mm жакче на другия край освен PS/2 конектора - и ако жакчето не е включено, входът за микрофон на клавиатурата няма да работи (той, заедно с изходът за слушалки, са просто като удължители). На слушалките ти трябва кабела с два отделни жака (този само с един най-вероятно ще работи само на телефон - и впрочем не е лоша идея отделно да пробваш на телефон, за да знаеш, че микрофонът на слушалките работи).

Виж какво е включено в червеното гнездо на дъното (отзад) - ако не е микрофонът (червения жак на кабела на слушалките), пробвай да го включиш директно там. Виж дали в Back Panel имаш опция да смениш Line In на Mic In.

Отвори Start -> Run, напиши "mmsys.cpl" и виж какво има във втория раздел (Recording).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, killchain написа:

Клавиатурата за да има вход за микрофон, следва да има и 3.5 mm жакче на другия край освен PS/2 конектора - и ако жакчето не е включено, входът за микрофон на клавиатурата няма да работи (той, заедно с изходът за слушалки, са просто като удължители). На слушалките ти трябва кабела с два отделни жака (този само с един най-вероятно ще работи само на телефон - и впрочем не е лоша идея отделно да пробваш на телефон, за да знаеш, че микрофонът на слушалките работи).

Свързано е, да, реално ползвах клавиатурата за микрофона и слушалките, на телефон как да пробвам? Само червения жак ли да вкарам?

преди 5 минути, killchain написа:

Отвори Start -> Run, напиши "mmsys.cpl" и виж какво има във втория раздел (Recording).

https://imgur.com/wXJQDEM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Nichky написа:

Свързано е, да, реално ползвах клавиатурата за микрофона и слушалките, на телефон как да пробвам? Само червения жак ли да вкарам?

Ако са като на линка, който си дал, би трябвало кабелът да се разделя и да има такъв жак:

l_10164412_009.jpg

Забележи, че на него има общо четири контакта, а не три като на червения и зеления - така ще работи с телефона и ще можеш да пробваш.

преди 10 минути, Nichky написа:

Щракни два пъти на микрофона, отиди на последния раздел (Advanced) и се увери, че тази отметка е махната:

ZHXri2q.png

Ако е била сложена, е възможно заради това да са били проблемите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, killchain написа:

Ако са като на линка, който си дал, би трябвало кабелът да се разделя и да има такъв жак:

Да, имаше, но изгубих точно този накрайник, който свързваше двата жака в едно

преди 14 минути, killchain написа:

ZHXri2q.png

Ако е била сложена, е възможно заради това да са били проблемите.

Да, беше сложена, махнах я и пак същата работа, записва System Audio.

Със сигурност е нещо от настройките на звука, но наистина не знам какво да пипам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да беше започнал от там... Компютърът няма да работи правилно с комбиниран жак слушалки+микрофон, най-вероятно в момента и слушалките не се чуват както трябва.

Намери си преходник като оригиналния - пример.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в такъв случай пробвай слушалките на друг компютър, за да знаеш, че микрофонът работи. Пробвай също предния панел на компютъра, въпреки че се съмнявам да работи, ако задният не работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване