Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с платка кит усилвател

Препоръчан отговор

Здравейте моля за малко помощ закупих преди 2 дни тази платка усилвател и ги вързах така както ми каза човекът от който я закупих но не тръгва   

Въпроса ми е ако нещо е объркано някой запознат да ми каже как да я свържа

91456076_542335263337752_1349879668190216192_n.jpg

91497297_564854537463323_875258569069428736_n.jpg

91754390_225916302112088_8057407700117487616_n.jpg

91911959_1284034541986622_2059783254789062656_n.jpg

91929628_896383770811135_6871176976078471168_n.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От схемата по - долу ще сверите дали вярно е при вас свързването. Какво напрежение подавате на ИС? Трансформатора който използвате на снимката който се вижда е крайно недостатъчен по мощност за тази ИС. Задължително е и монтиране на радиатор на ИС! 

IMG_20200401_174936.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разпои кабелчетата,където има калай там да сложиш кабелите и като се чуе звук  запоявай там.

Редактирано от Филипов
Премахнат ненужен цитат. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Серавимчо, спри всякакви опити веднага!

Седни и нарисувай схема, на това което си свързал към момента и я дай тука. Може и с криви линии, на ръка.

Предполагам нямаш схема към покупката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо схемата трябва да се монтира на радиатор. Ако е работеща и не е прецакана трябва да тръгне от раз дори и с умрелия ти трансформатор. Няма никаква информация за източник на звук, какви колони се свързват и нищо. Някакви снимки дето не се вижда на къде отиват някакви кабели!?!   За какво ще го ползваш този "усилвател".

преди 2 часа, adersa написа:

Разпои кабелчетата,където има калай там да сложиш кабелите и като се чуе звук  запоявай там.

Какво го редактираш този направо го изтрий!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз знам че трафа е слаб но и с него трябва да тръгне обаче не тръгва и ще се използва за 2 колонки по 15 шата 

вата*

работата е там че всичко е както трябва и не тръгва има един много салб ритъм от музика но по скоро е пукане 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Севим Мариянов написа:

работата е там че всичко е както трябва

От къде го разбра това? Ако няма да отговаряш на въпроси - казвай си!:mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Севим Мариянов написа:

има един много салб ритъм от музика но по скоро е пукане 

Дефектирала ИС, този кит от къде е купен? При свързаване на захранването да не е обръщан поляритета? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не е обръщан по принцип незнам от каде е взет от магазин съм го купил аз 

ето тук го има същия и е на същата цена https://hit-electronics.com/aktualno/kitove-sglobeni/kit-nchu-2h40w-7754.htm

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, AGD написа:

Свърза ли 3те минуса?

???

"Особеност на схемата е че има 3 минуса: извод 2,5 и 8,които трябва да се изведат с отделни проводници не по къси от 10 см.Също и корпуса на схемата да е на минус."

В началото може без радиатор докато тръгне, за да се мери по-лесно.

Мултицет имаш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма смисъл да ги свързвам те са си на една писта 

остава само 1 ще пусна ток директно на интегралата и колоните ще вържа директно към нея ако и така не стане отива в печката и тва е мерси се пак на всички за съветите 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

ми няма нито гаранция нито нещо на което да е нарисувано как да се свурже 

същия кит не сглобен е 5лв лв а сглобен е 15.50лв  а примерно сглабането му става за 10 минути незнам тия хора как ги мислят тия работи 

Редактирано от Севим Мариянов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Севим Мариянов написа:

или ще права друга платка 

Няма нужда от друга платка, ако е свързана правилно по схема и не работи е дефектирала ИС, тоест нея трябва да смените. Тези ИС са силно чувствителни от обръщане на поляритета и от късо на изхода. Също така не звучат добре, още по - малко на трансформатор който е наличен. Ако споделите за какво се прави това крайно стъпало, с каква цел може да се предложи нещо по подходящо. 

преди 9 минути, Севим Мариянов написа:

ми няма нито гаранция нито нещо на което да е нарисувано как да се свурже 

Няма гаранция, може да го купиш дефектен - с изгоряла ИС по време на теста преди продажба и няма какво да направиш - пиеш една студена вода. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по принцип не е за нещо конкретно търся си занимавка имам 2 колони 8 инча с пиезо над тях и искам да го сложа вътре в тях  един вид да са активни 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Севим Мариянов написа:

по принцип не е за нещо конкретно търся си занимавка имам 2 колони 8 инча с пиезо над тях и искам да го сложа вътре в тях  един вид да са активни 

С каква мощност са високоговорителите? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване