Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От две- три години не съм следил пазара на лаптопите, та малко помощ за избора.

Онова, което ще го товари най- много и, за което ще се ползва основно е фотошоп - игри никакви, въз повечко браузване, но не говорим за екстремни нива и монитора ми е много, много важен!!! Склонен съм да дам и някой лев отгоре, ако има резон.

Предварително благодаря на отзовалите се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, insec написа:

монитора ми е много, много важен!!!

За външен монитор ли става въпрос, или за екрана на лаптопа? Защото според мен няма лаптоп до 1500 лв, на чийто дисплей комфортно да се работи на Photoshop. Ако ще ползваш външен монитор - тогава нещата стоят по друг начин.

Иначе, в рамките на бюджета търсиш 16GB RAM, поне 240GB SSD, макс. мощен процесор, стабилна конструкция и (по възможност) добро охлаждане. За видеокартата - не съм съвсем наясно как ставаше впрягането ѝ в помощ на процесора при работа с PS. Имаше някакви възможности. Но щом няма да играеш, наблегни на процесор.

Като характеристики това Lenovo IdeaPad L340-15IRH е доста прилично, не знам как е като изработка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, RudeBoy написа:

За външен монитор ли става въпрос, или за екрана на лаптопа?

На лаптопа - външен си има, но често сме в движение, което е и причината да се работи с лаптоп, а не стационарна конфигурация.

Мерси за предложението, ще го имам предвид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, insec написа:

На лаптопа

Не мисля, че до 1500 лв можеш да намериш лаптоп с качествен дисплей за работа с PS. Но поне да е IPS е задължително.

ПП. Съжалявам, но моделът, който ти предложих, вече не е наличен :( . Жалко, беше на много хубава цена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях, че в този магазин е изчерпан, но го потърсих из други магазини - отива на 1700+лв. , което вече ми идва малко на нагорница. Какво ти е мнението за брат му - легион 540? Лично моя е легион 520 и честно казано не повярвах, че за тези пари може да се вземе толкова добър лаптоп - е уви останах малко разочарован, че има един производствен бъг, който понякога яко ми пили нервите, че и не мога да го оправя аз, трябва някой по- компетентен да го бутне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_L340_Gaming_17-lenovo_ideapad_l340_gaming_17_81LL0038RM

17 инча, малко рам, има ссд, за процесор няма да мислиш, уж държал батерия....

АКо ще мажеш с четките - препоръчвам да се види на живо дисплея дали ти харесва..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, insec написа:

Аз видях, че в този магазин е изчерпан, но го потърсих из други магазини - отива на 1700+лв. , което вече ми идва малко на нагорница. 

По принцип го има до 1500 лв - в Ардес . Ама ме е яд, в Пласико беше 110 лв по-евтин.

За Legion серията нищо не мога да кажа, съжалявам, не съм имал допир с нея. Обаче ако е със същите параметри като IdeaPad-а, няма ли да е прекалено скъп?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване