Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Направих следната беля: 

Реших да отворя лаптопа си за да го почистя и сменя термо пастата. Защото започна да вдига много температура. До тук нищо лошо( или нещо което не съм правил и преди).

При прегледа от къде да разглобя охладителя, допрях отвертката до буксата на дисплея и направих късо. ( Да знам, че трябва да спра тока преди да правя каквото и да е)

Това беше един от онези моменти на разсеяност в който те е яд доста дълго време!

Като цяло лаптопа работи, но както се досещате екрана не.... Вижда се картина, но като чели подсветка е изгоряла. Също и от зад на капака има лед светлина която не работи.

Лаптопа е Asus Rog Strix  gl703ge

Въпрос ми е: Може ли да се оправи и колко смятате, че би струвало?

Ще приложа и снимки към темата.

20200401_151243_LI (2).jpg

20200401_154257 (2).jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само в сервиз могат да ти кажат какво и колко си изгорил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Само в сервиз могат да ти кажат какво и колко си изгорил.

Разбирам, Благодаря! Търся мнение от някои, който може да претърпял подобна случка.

Главно ме интересува колко би струвал подобен ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Борислав Петров написа:

Разбирам, Благодаря! Търся мнение от някои, който може да претърпял подобна случка.

Главно ме интересува колко би струвал подобен ремонт.

Не съм го написал просто за коментар. Без да се прегледа машината няма как да се каже какво си окъсил или изгорил. Може да си убил целия лаптоп. Така като гледам от смимката си поразил дъното, а може да си изгорил и матрицата.Врианти всякакви. Това, че машината все още пали нищо не означава. Не знам какво си чистил и правил преди, но при включена машина да правиш подобно нещо е все едно аз да взема една клечка кибрит и да проверяват колко барут е останал в бурето.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Не съм го написал просто за коментар. Без да се прегледа машината няма как да се каже какво си окъсил или изгорил. Може да си убил целия лаптоп. Така като гледам от смимката си поразил дъното, а може да си изгорил и матрицата.Врианти всякакви. Това, че машината все още пали нищо не означава.

Явно, не съм обяснил нещата правилно...

Извини ме, ако съм досаден! Лаптопа работи, както съм написал по-горе в темата.

В момента го използвам с външен монитор. Температурата в момента му е доста добре след смяната на паста и почистването.

Даже и при натоварване всичко е в норми. Както казах монитора не работи и на капакът лед осветлението. Вижда се картина на екрана, като насоча светкавицата на телефона към него.

Иначе през цялото време е тъмен и все едно не работи въобще.

Свързал съм се с човек, който правил такива нещо, но трябва да изчакам една седмица докато приеме лаптопа. Търся един вид второ мнение през това време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Борислав Петров написа:

Явно, не съм обяснил нещата правилно...

Извини ме, ако съм досаден! Лаптопа работи, както съм написал по-горе в темата.

В момента го използвам с външен монитор. Температурата в момента му е доста добре след смяната на паста и почистването.

Даже и при натоварване всичко е в норми. Както казах монитора не работи и на капакът лед осветлението. Вижда се картина на екрана, като насоча светкавицата на телефона към него.

Иначе през цялото време е тъмен и все едно не работи въобще.

Свързал съм се с човек, който правил такива нещо, но трябва да изчакам една седмица докато приеме лаптопа. Търся един вид второ мнение през това време. 

Това означава, че не работи подсветка, но дали тя е повредена или заради проблемът с дъното не получава ток пак трябва да се провери в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Това означава, че не работи подсветката

+1

Това означава, но трябва добър и честен майстор, може да е просто бушончето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единствено "бушонче" от демонстрираното е smd елемента с маркировка N. На вид е класически PolySwitch или казано на български самовъзстановяващ се предпазител.  Напълно е възможно в него да е закопано кучето, защото те са по-скоро химера, отколкото могат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Требе ѝ на козата, а на това му виж цокъла още веднъж. Не е керемически кондер, нито пък резистор, а типичен самовъзстановяващ се.. Стои като мост над два големи полигона, които явно не са част от масата. Най-близко е до мястото на поражение и това е първия заподозрян. Не е издържал грубото окъсяване и затова не може да се възстанови. Волтметър на входа и на изхода му и game over.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един заядливец? Изобщо не говоря за елементите на снимката, пък били и най-близо! Има още 200-300 подобни!

Но ако човекът не разбира и няма мултицет...

Ако има схема и ако се уточни кои точно два извода са били окъсени, ясно е, че не е окъсил всиките 9 заградени, ще му го ремонтирам както си седя с мишок в ръката. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте имам проблем с леки драскотини върху дисплея на един таблет samsung galaxy tab s2 sm t715  гледах доста видеа в тубата за полиране със паста за зъби , но честно казано се чудя с коя марка паста за зъби да пробвам . Ако някой от вас е пробвал може да сподели с коя паста се постигат най - добри резултати 
    • от leonsanchesss
      Добър вечер колеги, реших да си купувам лаптоп та исках да се допитам до вас. Лаптопът ще се използва основно за учебни цели и  любителска видеообработка. Бюджетът е около 1200лв. (+/- 100). Други изисквания са да има IPS - матрица и матов дисплей тъй като ще се прекарва доста време пред него. Като размери на екран се чудя между 14" и 15,6 инча. За сега съм се спрял на следните модели: 
      1.Lenovo IdeaPad S540-15IWL - 81NE00B6BM
      2.Lenovo IdeaPad S540-14API - 81NH00A7BM
      3.Lenovo IdeaPad 330s-14IKB - 81F400BCBM_8GB
      4.Лаптоп Lenovo ThinkBook 15-IIL - 20SM003SBM/2_16GB

• от Dimov17
      Здравейте от вчера получавам странен проблем. Забелязах, че изведнъж дори и без натоварване понякога излиза черен екран или цветни вертикални линии на монитора през това време компютърът работи при рестарт отново стартира нормално но без никакъв хардуер (клавиатура, мишка, слушалки и т.н.) След няколко опита с рестарта успях да подкарам всичко но ме притеснява факта, че това се повтори отново според вас от какво идва проблема и как може да бъде поправен относно захранването то беше сменено на скоро с 700 ватово такова.
    • от Zami Dexter
      Привет,
      Имам голям проблем от вчера.
      Пускам лаптопа - работи машината, ама само черен екран дава. Даже и лого не показва бе. Тотален нищо, от пускането. Няма екран.
      Обаче, от 10-15 пускания - 1 път тръгва нормално, все едно нищо му няма...
      Кво става с тоя пустиняк??? Явно не е изгорел екрана, щом на 10-тия път тръгва?

• Дарение

• Добави ново...