Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопа ми е нов и със сравнително прилични характеристики, но от няколко дена като го включа и прегрява... Натоварва се изключително много, а нямам включено почти нищо (единствено браузър, скайп и още 1-2 неща дето не би трябвало да натоварват много)...  Най-вероятно съм пипнал някой вирус, ще съм благодарен, ако ми помогнете :)

Untitled.png

Addition.txt FRST.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вирус вероятно не е пипнал, но като гледам хард дискът се товари на 90%. Това се случва, когато Windows 10 си прави updates. Но нека да не спамя темата. След като HJT Team проверят вероятно ще преместят темата в раздел хардуер или windows .

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Системата ви е чиста ...Не се виждат активни зарази..! :)  Проблемът ви не се дължи на зловреден софтуер..!

За контрол ...няма да е излишно..:

BY4dvz9.png Сканиране и почистване  с AdwCleaner

Моля, изтеглете AdwCleaner от Malwarebytes AdwCleaner 8.0.4 и запазете файла на вашия работен плот.

•     Кликнете с десния бутон върху програмата и изберете RunAsAdmin.jpg Run as Administrator (Стартиране като администратор) , за да стартирате инструмента.
  •     Приемете Условията за ползване (Terms of use).
  •     Изчакайте, докато базата данни се актуализира.
  •     Кликнете върху Сканиране сега (Scan Now).
  •     Когато приключите, кликнете върху Почистване и ремонт (Clean & Repair).
  •     Вашият компютър трябва да се рестартира сега, ако са намерени елементи.
  •     След рестартиране ще се отвори лог файл (AdwCleaner.txt). Прикачете или копирайте съдържанието му в следващия си отговор.

ESET онлайн скенер

Изтеглете  ESET Online Scanner и го запишете на вашия работен плот.

•     Щракнете с десния бутон върху esetonlinescanner_enu.exe и изберете  Run as Administrator  ( Изпълни като администратор).
  •     Когато инструментът се отвори, щракнете върху  Get Started ( Започнете).
  •     Прочетете и приемете лицензионното споразумение.
  •     В прозореца  Welcome to ESET Online Scanner щракнете върху Get Started (Започнете).
  •     Изберете дали искате да изпратите анонимни данни на ESET.
  •     Забележка: Ако видите екрана Welcome Back to ESET Online Scanner"  (Добре дошли в онлайн скенера на ESET) , щракнете върху  Computer Scan  ( Сканиране на компютър ) > Full Scan  (Пълно сканиране).
  •     Кликнете върху опцията за Full Scan ( Пълно сканиране).
  •     Изберете Enable ESET to detect and remove potentially unwanted applications  (Активиране на ESET, за да открие и премахне потенциално нежелани приложения), след което щракнете върху Start scan  (Старт на сканиране).
  •     ESET  ще започне да сканира вашия компютър. Това може да отнеме известно време.
  •     Когато сканирането приключи и ако са открити заплахи, изберете Save scan log (Запазване на дневника на сканиране). Запазете го на работния плот като eset.txt. Кликнете върху Continue  (Продължи).
  •     ESET Онлайн скенер може да попита дали искате да включите функцията за периодично сканиране. Кликнете върху  Continue ( Продължи).
  •     На следващия екран можете да оставите отзиви за програмата, ако желаете. Поставете отметка в квадратчето за  Delete application data on closing ( изтриване на данни от приложението при затваряне). Ако оставите обратна връзка, щракнете върху Submit and continue (Изпращане и продължете). Ако не, Close without feedback (Затворете без обратна връзка).
  •   Отворете дневника от сканирането от вашия работен плот (eset.txt) и копирайте и поставете съдържанието му в следващия си отговор.

===============================================================================================================================================

В следващия си отговор, моля, включете:

• AdwCleaner .ТХТ
  •  eset.txt
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте..! Благодаря ви за дневниците..!  Както се вижда ,последните дневници също потвърждават че вашата система е чиста от зловреден софтуер..! Трябва да търсите друга причина за проблема ви...! Понеже тук в този раздел няма какво повече да направим , ще прехвърля темата ви във хардуерния раздел ..!

Тук остана само да премахнем софтуера които използвахме в проверката:

KpRm 

Изтеглете  KpRm от kernel-panik и го запишете на вашия работен плот. 

• Щракнете с десния бутон върху kprm_ (версия) .exe и изберете Изпълни като администратор. 
  • Когато инструментът се отвори, уверете се, че всички квадратчета са отметнати и изберете Изпълни ( Run ).

image.png.ae380ba8b0c6aa27fc373965f56ef973.png

image.png.f90aaeac26b9e18c5ce5f79e34f88914.png

• След като приключите, щракнете върху OK. 
  • В Notepad ще се отвори журнал, озаглавен kprm- (date) .txt
  • Моля, копирайте и поставете съдържанието му в следващия си отговор.

Ще изчакам да видя дневника и ще прехвърля темата към хардуерния раздел..!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е, междудругото лаптопа е добре последния ден не е прегрявал, но ми се появи един друг проблем... Не знам дали има връзка с файловете дето изчистихме, но нещо се прецака звука на слушалките (музиката и филмите се чуват с едно ехо и звука от песента/филма е на заден план и не се чува изобщо или ако се чува е изключтелно лошо),   пробвах с 3 вида и определено не е от слушалките. Интересното е, че когато компютъра не е на слушалки се чува всичко перфектно, но ми се налага понякога да ги слагам, че има малко бебе и не трябва да се вдига много шум.

kprm-20200410203910.txt

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, stefanbkanev написа:

Не знам дали има връзка с файловете дето изчистихме.....

Здравейте....Ами ние тук сканирахме с три програми...Трите  нищо зловредно не откриха ...така че и не сме трили нищо...! Кои файлове сме изчистили ..?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам си ни най-малка идея каква може да е причината много е вероятно аз да съм разбутал нещо. Забравих да Ви благодаря за отзивчивостта и отделеното време. :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.
Бележка: Вашата публикация изисква одобрение от модератор, преди да стане видима за всички.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Емил Костов
      Здравейте г-да от HJT. На един познат компютърът е заразаен от Loki Locker. Интересното е, че файловете са само 12 и то *.doc. Другите неща не са пипани. Също така на комютъра работи само той и твърди, че не е стартирал нито прикачени файлове, нито е цъкал на съмнителни линкове. Може ли да дадете информация от какво може да се е заразил? Преди няколко години единият хард, който беше на друг компютър, а сега е закачен за този , също бе заразен от криптовирус. Не помня дали беше същият. Но тогава беше почистен с ваша помощ, даже мисля, че лично после форматирах харда с LLF. Има ли вероятност да е останал този вирус и примерно да се е реактивирал наново?
       Утре ще пусна логовете от Fabar Recovery Scan Tool, защото не съм на неговата машина. AppChеck Anti-Ransomware не е успял да го спаси, но пък и информацията я има записана в облак.

• от Jokera42
      My phone and computer have been behaving strangely for several days, and on top of all that, my phone's antivirus has detected "Android / TrojanSMS.Agent.DLE (option)", and it says NextGen-Games.apk above it, saved in /storage/emulated/0/Download/NextGen-Games.apk, there is a chance that besides a virus it will also be a rootkit, can you tell me how the rootkit can be removed from a phone and a computer? After the phone and my computer have been charged with a charger and headphones have been inserted, can the virus be transmitted from the charger or headset devices?
    • от 2249
      Здравейте.
      От седмица забелязвам, че компютърът се държи странно - взе да работи по-бавно. През Task manager виждам временно сериозно натоварване на процесора. От два-три дни Старт бутонът спря да функционира. Днес забелязвам, че Старт бутонът продължава да не функционира, Task manager е празен и не показва процеси, Control panel се отваря, но част от опциите не се стартират /напр. System/. Malwarebytes /Premium/ не открива нищо, Windows security не мога да стартирам. Моля за помощ и насоки.
      Addition.txt
      FRST.txt
    • от CaptainJord
      Здравейте, от известно време системата ми не работи както обикновенно. Много често процесора е към 100%, както и другите статистики. Също така, докато съм пуснал някоя игра получавам рязки спадове на FPS, което не е нормално за компютъра ми. Имам стабилна конфигурация GTX 1050 TI 4gb I5 6600k. Теглих какви ли не програми за сканиране на malware - намираха доста зловредни файлове, но уж ги чистят, а пак продължава проблема...

Addition.txt FRST.txt

• от FrankyF
      Здравейте, на скоро ми излезе един попъп :

И понеже нямах антивирусна преди това исках да направя профилактична проверка.
      Прикачвам FRST & Adition.
      Adition - https://dox.abv.bg/download?id=ec814d8d64# - Линк за сваляне
      ckfiles - https://dox.abv.bg/download?id=e280a29d87# - Линк за сваляне
      FRST - https://dox.abv.bg/download?id=bb2866b435# - Линк за сваляне
      Днес като стартирах PC  видях за около части от секундата 4 терминала които се отвориха и затвориха.

Благодаря предварително.
      Поздрави
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване