Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Идиотските шрифтове в Adobe Acrobat DC!

Препоръчан отговор

Превеждам разни неща и се налага понякога да ги правя директно в pdf-файл.

При редактирането, програмата показва една такива странни шрифтове с номера и индекси отзад след името на шрифта.

Примерно Arial 6985 TS или нещо подобно, като изобразеният шрифт понякога няма нищо общо с добре познатия ни изглед на Arial-шрифта.

Да не говорим, че когато вътрешния му OCR "разпознае" текста, то в момента на поставянето на курсора в кутийката, шрифта се променя и добива някакъв уродлив вид!

Изобщо Adobe Acrobat е една много добре замислена програма, но е отчайващо и отвратително реализирана.

Май, действително, няма нищо случайно. Знаещите английски език знаят какво означава "adobe". Кирпич!

Е, нещо подобно им се е получило...

Та, в задачата се пита:

Някой дали знае как да се премахнат тия уроди от програмата. Странно е, че папката на шрифтовете (на Акробата) има много по-малко на брой шрифтове от тези, които се показват отдясно в отделението за редактиране, като ги спуснеш със стрелката.

В Мрежата не открих никъде някой да се е преборил с това.

Може би само на мен ми е проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Adobe Acrobat не е текстообработващ софтуер - за целта си има други продукти. А щом смяташ, че създателите на формата pdf, не могат да направят инструмент за работа с него.......значи не е за теб тази работа 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уважаеми Street racer,

Благодаря за отзива!

Въпреки, че не намерих в него отговор на зададения от мен въпрос.

Работя с компютър (персонален) от 1988 г. Всички графични и текстообработващи програми са ми минали през ръцете - от Vesion 1.0 та до сега.

Изобщо няма да обяснявам никому и няма да влизам в каквито и да са полемики, коя програма за какво е.

Само ще спомена, че след като в Акробата има опция "Edit text and pictures", то тази опция е би трябвало да е програмирана такa, че да е удобна за ползвателя, а не за програмистите Адобски!

И моля, ако ще ми отговаря някой, да не ползва шопския принцип - Я... не знам как е, ама и така не е! Или да си спести квалификациите, кой какво може и за какво става!

Форумът е създаден за взаимопомощ. Ако знаеш - помагаш, ако не си мълчиш.

Адски е просто!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване