Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвместими ли са частите и мнение за промени

Препоръчан отговор

Здравейте 

Искам да ми дадете мнение за частите който съм избрал и дали са съвместими  приемам  критика. 

Относно частите исках всички да са RGB И ако е възможно при евентуална наложителна смяна на някоя от частите то тя да бъде заменена с RGB ( ако е възможно) за предпочитане в същия ценови диапазон. Спрямо процесора не съм решил но се колебая между долу положените 2. Всички части са гледани от сайта на Desktop. Bg. 

Частите са :

Процесор 

AMD Ryzen  5 2600/3600

Видео Карта 

MSI GeForceGTX 1650 OC GAMING XC 4G

Дъно 

MSI B450 Gaming PLUS MAX 

SSD  

TEAM Group Delta Phantom Gaming RGB  500 GB 

Захранване 

Super Flower Leadex lll 650W 80 Plus

RAM 

TEAM T - Force Delta RGB White 

Охладител 

COUGAR Helor 300  Liguid Cooling

Кутия 

COUGAR Puritas  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, но по-добре дай конкретни връзки към магазин, от който си ги избрал, както и бюджет. Видеокарта на подобна цена по-добре да вземеш RX 580:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-AMD-Radeon-RX-580-ARMOR-8G-OC/

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650-vs-AMD-RX-580/4039vs3923

Между двата процесора има голяма разлика в цените, а и вместо Ryzen 2600, може да вземеш за около 200 лева Ryzen 1600 AF, който е хардуерно еднакъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво е предназначението на системата?

Питам, защото Коледа е далече!

Задавал ли си си въпроса ценово колко ще ти излезе това RGB? И дали няма да е малко в повече RGB-то като цяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Задавал ли си си въпроса ценово колко ще ти излезе това RGB? И дали няма да е малко в повече RGB-то като цяло.

Като цяло аз харесвам компоненти който имат RGB и за мен изглеждат добре. Просто им се кефя.. 

А в  ценови план частите със RGB ще ми излезнат около 1200 лева. 

преди 17 минути, Raze написа:

Да, но по-добре дай конкретни връзки към магазин, от който си ги избрал, както и бюджет. Видеокарта на подобна цена по-добре да вземеш RX 580:

http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-AMD-Radeon-RX-580-ARMOR-8G-OC/

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650-vs-AMD-RX-580/4039vs3923

Между двата процесора има голяма разлика в цените, а и вместо Ryzen 2600, може да вземеш за около 200 лева Ryzen 1600 AF, който е хардуерно еднакъв.

Всичко както пише и горе е гледано от Desktop bg , но не разбрах искаш линкове или е нещо друго? 

По принцип бюджета е около 2000 лв. 

Благодаря за мнението за по добрата видео карта наи вероятно ще влезе в употреба 

А за процесора се бях замислил дали да не бъде 1600 но не се спрях на него( незнам защо) Но след мнението ти мисля да се насоча към него като по евтин и по твое мнение идентичен с 2600 

Отново благодаря за мнението ти теи като реално ми спести някои друг лев.. 

преди 30 минути, plamen_petrov_80 написа:

Предназначението на системата е Главно за Игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

твърдо не!

Не си доволен от SSD като качество или просто е несъвместимо със останалите неща. 

И ако може евентуален заместител по възможност в същия ценови диапазон. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сайта не съм видял, че си го написал, понеже в други теми се дават директно линкове и цени. В тези 2000 лева включва ли се монитора? Ако не, можеш спокойно да си вземеш Ryzen 3600 и много по-добра видеокарта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Raze написа:

Сайта не съм видял, че си го написал, понеже в други теми се дават директно линкове и цени. В тези 2000 лева включва ли се монитора? Ако не, можеш спокойно да си вземеш Ryzen 3600 и много по-добра видеокарта.

Ами по принцип монитора беше планува да влиза в цената но едва ли ще стане дори и със по евтиния процесор.. 

Реално RGB нещата оскъпяват и само те правят 1200 лева.. И реално ми остават 800 лева за монитор процесор видео карта и дъно.. 

Но ако имаш нещо предвид то моля отворен съм за идеи и предложения 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Raze написа:

Аз нещо пак не схващам - каква е сумата за всичко без монитор? Понеже 800 лева няма да стигнат.

Във Последствие и аз установих че няма да стигнат първоначално замислени те пари... И превишавам дори и с по евтината карта на която в последствие от  коментарите тук аз ще се спра. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Ако някой е разбрал нещо, нека да обясни - като за прост човек, моля.

Целта на билда беше да има колкото се може повече RGB теи като за мен е яко да има колкото се може повече и исках да знам дали частите на който съм се спрял могат да бъдат комбинирани и сглобени в един компютър и за това пуснах тази статия с цел по разбиращите да ми кажат основно съвместими ли са частите и дали се налага да сменя някоя част която е несъвместима. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единствено трябва да се провери "водното" и кутията. Това ли са те понеже темата е малко объркваща?

https://cougargaming.com/bg/products/cooling/helor/

https://cougargaming.com/bg/products/cases/puritas/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване