Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, 

Наумил съм да направя първи собствен билд. Не съм фен на пребилд машините. До момента съм изкарал над 10г. с лаптопи, но реших да премина към десктоп. Поради това имам нужда от някой друг съвет и напътствия. 

CPU- AMD Ryzen 5 3600.

-Наясно съм с това, че Х е по-здрав (ако мога така да се изразя) процесор, но не знам колко повече ще ми донесе, като производителност и тн. 

GPU- NVIDIA RTX 2060.

-Тук все още не съм решил чие производство да бъде картата. Any tips? / Мисля, че всичките 2060 са с 6GB, ако не е Super, но съм ОК с обикновена.

Motherboard- ASUS Prime B450M

RAM- Corsair Vengeace 2x8GB DDR4 300MHz

-Чувал съм, че колкото по бърза е РАМ-та, толкова по-добре, ако се използва процесор на AMD.

Power Supply- Corsair VS650 620W

HDD- Seagate Barracuda 1TB 5400.

SSD няма да добавям, защото преди няколко месеца смених 250GB NVMe с 1TB NVMe на лаптопа и ще ползвам старото SSD, което е М.2 ако не се лъжа. 

Не съм претенциозен за това каква кутия ще използвам и за това мисля да добавя най-евтината от Амазон (живея в Англия). 

Основно ще се ползва за гейминг. Основно не особенно тежък, но ще търпи и натоварване. Ще дам пример с това, че искам да изиграя RDR2 и на PC.

п.с. Използвам два монитора към момента, които са закачени към лаптопа. HP 27es (mini display port) и Samsung LS34J550 (hdmi).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне като вземаш дъно, гледай да има някакви охладители на vrm, примерно като това:

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B450M-PRO4-AM4/picture.html

X версията на Ryzen 3600 може да ти даде някой и друг процент по-добра производителност и overclock, които с тази видеокарта може и да не усетиш, особено ако се играе на по-висока резолюция. Кутията гледай да има добър въздухопоток и място за повече вентилатори, както и да не е много малка, да може спокойно да събере видеокартата, както и охладител, ако слагаш допълнителен за процесора. Често най-евтините не са препоръчителни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, WeekendBoy написа:

Добър вечер, 

...най-евтината от Амазон (живея в Англия). 

Аmazon.de speaks English и цените са им често по-ниски за едни и същи продукти, даже има и по-голям избор. На мен ми доставят безплатно до Белгия поръчки над 29€.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Благодаря и на двама Ви за съветите. 

Поне съм се ориентирал правилно, като цяло към това, което искам да сглобя. 

Мерси, 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване