Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Краш след смяна на рам

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди няколко дена си купих нов компютър, моделът е: HP Compaq Elite 8300 - SFF . Компютъра е с Intel core i5-3570 3.40GHz  и 8 рам (4x2) . Компютърът поддържа до 32гб рам DDR3, но вчера се опитах да сложа допълнително рам от стария компютър - 2 плочки по 4гб DDR3 , всичко точно и след опрделен период от 5-10 минути на монитора се показват пиксели навсякъде и забива . Въпросът ми е защо прави така...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото не харесва новата рам памет. Вероятно тактовата честота на старите и новите плочки е различна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи еднаквите плочки през слот от ляво на дясно. Тоест новите 2х4 1600 на черните слотове и пробвай всичко ли работи.

Ако е наред добави от старите 2х2 1333 на белите слотове и тествай ще работи ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://imgur.com/a/dv90iol - това снимка на паметта от стария компютър 

https://imgur.com/a/A2LqkxF - а това е снимка на паметта от сегашния компютър , има още 2 плочки , които са същите като тези (една синя и една зелена)

В момента съм сложил паметта от стария компютър на един черен и на един бял слот, но съм извадил старата изцяло . От 5 мин работя с компютъра и не ми е направило проблем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчакай още и ако всичко е наред, според теб, добави и другата памет, както ти е казано по-горе. Провери и за update на BIOS и ако има го обнови. Но паметите са доста различни, така че може и смесването да не се харесва от хардуера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Roujin Z написа:

Сложи еднаквите плочки през слот от ляво на дясно. Тоест новите 2х4 1600 на черните слотове и пробвай всичко ли работи.

Ако е наред добави от старите 2х2 1333 на белите слотове и тествай ще работи ли.

преди 5 часа, Paradoxxx написа:

https://imgur.com/a/dv90iol - това снимка на паметта от стария компютър 

https://imgur.com/a/A2LqkxF - а това е снимка на паметта от сегашния компютър , има още 2 плочки , които са същите като тези (една синя и една зелена)

В момента съм сложил паметта от стария компютър на един черен и на един бял слот, но съм извадил старата изцяло . От 5 мин работя с компютъра и не ми е направило проблем

Скоро бъдещите монитори ще имат една ръка отзад... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Roujin Z написа:

баш така , така оправих нещата . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Paradoxxx написа:

баш така , така оправих нещата . 

Остава ти още малко за довършване.
1. Отвори контрол панела и избери "Административни инструменти" и от него -  "System Configuration"
Отваря се малко прозорче с менюта  General, Boot, service i t.n
 2.Избери меню Boot
При отвореното ново прозорче избери  Advanced option...
В новото прозорче вляво най горе постави отметка и натисни, за да настроиш на 4 ядра за процесора.  При теб, предполагам че е оставено на 1
След това вдясно   Maximum memory - отметка и написваш колко ти е новата памет. Следва   ОК
На отворения прозорец, ниско долу вдясно - "Приложи"  или "APLAY" и следва отново ОК. Компютъра ще ти поиска рестарт. Правиш го, за да влязат новите настройки в сила и си готов! Успех от мен! Ако са ти необходими картинки, ще ти ги направя за последователните действия.

ScreenShot001.jpg

ScreenShot002.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване