Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, захранващият кабел (3 пина) на лаптопа ми се скъса.Минах през доста магазинчета повечето бяха затворени все пак са празници. Може ли да ми препоръчате от къде да си купя онлайн за HP probook 4515s знам ,че трябва да е съвместим с батерията.

https://aslpic.com/UHW6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде го намери този сайт да качиш картинка, че и ще ме карат да им потвърждавам някакви глупости, свързани с covid19 - тези нормални ли са, това законно ли е, да не са някаква секта? А и това, което е качено, е зарядно устройство, не е кабел. Захранващ кабел е това:

https://www.google.bg/search?q=захранващ+кабел+3+пин&hl=bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Simona Yan написа:

Здравейте, захранващият кабел (3 пина) на лаптопа ми се скъса.Минах през доста магазинчета повечето бяха затворени все пак са празници. Може ли да ми препоръчате от къде да си купя онлайн за HP probook 4515s знам ,че трябва да е съвместим с батерията.

Във всеки магазин за компютърна техника трябва да се продава. Конкретно не зарядното, а кабела е трябвало да снимате, но друг с три пина освен този, който се включва е мрежата (230 волта) - няма. Куплунга, който се присъединява към захранването е малко по особен от този, който се ползва при настолните компютри, по профил. Долу, вдясно на картинката.

power-3pin-800x600.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Simona Yan написа:

Ако си от Варна, имаш кабела още утре!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, ivan_pop написа:

Аз не разбрах дали се търси адаптер или захранващ кабел за него?

Ванка, ето:

"захранващият кабел (3 пина) на лаптопа ми се скъса"

Приятно посрещане на Велик ден на теб и семейството!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Къде го намери този сайт да качиш картинка, че и ще ме карат да им потвърждавам някакви глупости, свързани с covid19 - тези нормални ли са, това законно ли е, да не са някаква секта? А и това, което е качено, е зарядно устройство, не е кабел. Захранващ кабел е това:

https://www.google.bg/search?q=захранващ+кабел+3+пин&hl=bg

Написах в google споделяне на снимка и ми излезна aslpic.com... за covid19 по-добре не попълвай нищо да не е измама зависи от сайта. И да това е адаптера не ми трябва адаптер просто показвам волтовете потеже мисля ,че има значение. Намерих в един сайт захранващ кабел, но там не пише ,колко волта е знам ,че ако са по-малко или повече може да гръмне..

преди 1 час, Колев60 написа:

Във всеки магазин за компютърна техника трябва да се продава. Конкретно не зарядното, а кабела е трябвало да снимате, но друг с три пина освен този, който се включва е мрежата (230 волта) - няма. Куплунга, който се присъединява към захранването е малко по особен от този, който се ползва при настолните компютри, по профил. Долу, вдясно на картинката.

power-3pin-800x600.jpg

Във всеки магазин да ,но сега са празници и в кауфланд има но пиновете са квадратни... точно такъв ми трябва ,но върху кабела пише 10А 300V https://aslpic.com/RlwB 

преди 49 минути, street racer написа:

От Плевен съм 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10 А кабел или 300 волта не ти трябва изобщо за този лаптоп, по-скоро те са си стандарт - едва ли ще намериш с повече/по-малко, но дори и да са 1/3, пак няма проблеми. Това са 3 киловата - бойлер ли ще включваш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

10 А кабел или 300 волта не ти трябва изобщо за този лаптоп, по-скоро те са си стандарт - едва ли ще намериш с повече/по-малко, но дори и да са 1/3, пак няма проблеми. Това са 3 киловата - бойлер ли ще включваш?

Значи няма значение волта благодаря ще си поръчам някой.За бойлера ще си помисля 😂

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Simona Yan написа:

Написах в google споделяне на снимка и ми излезна aslpic.com... за covid19 по-добре не попълвай нищо да не е измама зависи от сайта. И да това е адаптера не ми трябва адаптер просто показвам волтовете потеже мисля ,че има значение. Намерих в един сайт захранващ кабел, но там не пише ,колко волта е знам ,че ако са по-малко или повече може да гръмне..

Цитат

А, м/у другото, този кабел е доста,,,як = как така се скъса....възстановяването му не е ядрена физика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, street racer написа:

А, м/у другото, този кабел е доста,,,як = как така се скъса....възстановяването му не е ядрена физика...

Как се скъса може би с времето от прегъване ,а за възстановяване съмнително снощи гръмна и до посредно го ползвах с изолирбанд.Ако не беше гръмнал може би щях да си карам така 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да спомена, че такива 3-пинови конектори има с различни размери и геометрия. На глед е уж същият. Е, да, ама не.
BTW, @Trichocephalus няма начин да няма подобен кабел...
А като цена са 3-5 лв

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Само да спомена, че такива 3-пинови конектори има с различни размери и геометрия. На глед е уж същият. Е, да, ама не.

Да, При HP от време оно ползват  варианта  с "по голям" диаметър на неутралата, но това би трябвало във всеки магазин да го знаят

ПС: Toshiba също ползваха този модел до скоро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Затова е добре да се качи фронтално сниман, откъм отворите, конектор на кабела.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Simona Yan написа:

От Плевен съм 

И като свършат забраните се разходи до битака.Там продават най различни неща, има и от пиле мляко понякога.

Примерно за 10лв. можеш да си купиш зарядно комплект.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CitySL
      Здравейте,
      Лаптопа е  Asus VivoBook15 X540UB-GQ041,
      Inter Core i3-6006U (2.0GHz,3MB)
      4096GB DDR4 2133Mhz
      1TB HDD
      NVIDIA GeFirce MZ110 2GB GDDR5

Лаптопа е закупен преди 6 месеца, като се използва предимно на бюро. Въпреки това не се използва само на ток, а се използва батерията и след като даде индикация за намалял заряд се включва да се зареди. Така го правя 3-4 пъти на ден, да не е само на ток. Батерията издържа 3-4 часа в зависимост от натоварването. Иползва се за браузване, филми, музика и единствената игра, която играя е cs 1.6. 
      Вчера след като се използваше на батерия и нейният заряд намаля, включих зарядното и се появи странен проблем. Лаптопа започва да зарежда батерията и след около 10-20 секунди (различно е всеки път) процеса прекъсва. След това отново захапва да зарежда и пак прекъсва като отчита, че няма поставено зарядно устройство. Пробвах да рестартирам компютъра, актуализирах драйверите за батерията, но резултата бе все същия.  Даже иконата за състоянието на батерията ми изчезна (вижда се на едното клипче). Изключвам да е проблем с буксата на лаптопа, защото тя е махана 2-3 пъти досега. Винаги си стои кабела на зарядното в буксата, а когато приключи зареждането на батерията премахвам зареждането от контакта. Накрая батерията ми падна до 1% и изключих лаптопа. Лаптопа е с вградена батерия.
      Днес реших да звънна на фирмата, от която съм го закупил, за да може да се сервизира, защото има още  18 месеца гаранция. След цял ден ходене по мъките, защото е закупуван онлайн и ме препращат от една фирма на друга, защото нямали оторизирън сервиз, а трябвало само в София. От оторизирания сервиз искали пък само чрез специална куриерска фирма да им се прати, иначе транспорта е за сметка на купувача. Както и да е, примирих се със всичко и бях готов да го изпращам, но реших като за последно да видя дали ще тръгне лаптопа... (защото имам опит с един GSM  не вървеше, отивам в сервиз и взе, че тръгна и ми се скараха, че няма проблем, а им го нося). И след като е престоял цяла вечер, включвам и сега го няма този проблем. Лаптопа се зареди напълно и даже сега пиша от него.

Знаете ли какъв може да е проблемът и признак на какво може да е този временен "бъг"?  Не ми е проблем да го пратя в София, но като знам, че винаги има някакви забавяния и ще отнеме 2-3 седмици, а и лаптопа в момента не издава признаци на проблем. Главно пиша за информация, защото смятам да заминавам в чужбина и да използвам лаптопа там, а ако се случи да направи проблема там ще е доста неприятно. 
      Успях да направя клипчета, за да може да се разбере по-добре проблемът.
      https://www.youtube.com/watch?v=_rGeOu_KPPw&feature=youtu.be
      https://www.youtube.com/watch?v=3FqWT7Q7g9w
      Поздрави

• от Turbocrusher SL
      Здравейте, бих искал да ви задам въпрос. Имам лаптоп които през повечето време работи без батерия (батерията е изкарана, зарядното е включено). Един ден се пробвах да го включа, но не можах. Зарядното не подаваше ток към лаптопа. Реших, че зарядното не работи, затова го махнах и сложих батерията за да го включа. След като го включих реших да пробвам зарядното и то заработи. Можете ли да дадете обяснение какво се е случило и дали ще последват по големи проблеми? Благодаря предварително!!!
    • от tonnykrasteva
      Здравейте,
      От известно време имам проблем с лаптопа - изключва и не мога да разбера от къде точно идва проблема.
      Когато за първи път го занесох на сервиз, казаха, че е от кабела и по-скоро от кабела, който „показвал“ на лаптопа ми, че зарядното е за този модел. Заекът ми беше наръбал кабела преди три-четири години и просто го залепиха. Проблемът не се изчисти.
      Занесох го втори път. Тогава пък казаха, че имам проблеми с хард диска, трябвало да се смени - клонираха го, смених го, но проблемът си остана.
      И понеже ми писна да плащам всеки път диагностика и да сменям части на произволен избор, реших да се опитам да конкретизирам от къде идва проблемът.
      Това, което установих е, че когато лаптопът работи, независимо дали съм в интернет, гледам филм или изобщо не го закачам - харчи повече енергия, от колкото може да зареди батерията. Включен е към захранването, дава, че се зарежда, но батерията пада. Трябва да го затворя и да го изчакам да се зареди, за да го ползвам отново.
      Другото, което е, ако искам да работи без батерия, трябва да я изчакам да се зареди поне на 90%, за да я махна, докато лаптопът е все още включен в захранването. И дори тогава, на моменти изключва.
      Сблъсквали ли сте се с подобен проблем или знаете ли от къде може да идва проблемът? От зарядното, батерията? На няколко пъти в сервиза им обясних проблема, а те смениха какво ли не и пак е оправиха нещата. А уж са оторизиран сервиз на HP.
      Ще се радвам да чуя мненията ви по въпроса.
      П.П. Извинявам се, ако темата е в грешния раздел.
    • от Пaчo
      Една приятелка има тоя лаптоп. Батерията показва постоянно 87% независимо дали е включено зарядното или не. Ако зарядното е извадено, батерията стои на 87% докато лаптопът рязко изгасне когато батерията напълно се е разредила. Отнема около час, час и половина докато изгасне на батерия. Като се включи захранването и се пусне отново лаптопа, батерията пак показва 87%. 
      Потърсих в интернет, намерих препоръка да се извади батерията и да се натисне power бутона за 15-20 секунди. Казах и да го направи, довечера като се върне от работа ще го пробва. Какво друго да гледам?
    • от richo_90
      Здравейте
      Имам един проблем и се опитвам да го реша, но не откривам начин. Имам лаптоп модел Acer Aspire M3-481. Преди 1 седмица смених вентилатора, защото шумеше. На пръв поглед, всичко е нормално, докато не ми се наложи да пренеса лаптопа. Батерията ми показва че е на 100%, а щом извадя зарядното, лаптопа се изключва моментално. Опитах с друга батерия, ситуацията е същата, само където пише че батерията е на 43%(включена в зарядно, но не се зарежда). Моля за някакви съвети ? 
      Благодаря.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване