Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Принтер Canon Pixma MG5450 Support Code 1403

Препоръчан отговор

Здравейте,

При включване на принтера изписва съобщение Support Code 1403: The type of print head is incorrect. Install the correct print head.

Принтера ми е даден в това състояние и на знам как е ползван преди това. Казаха ми, че от около месец и половина е така и преди това си е работел. 

Та реших да се хвана и да го оправя, но имам нужда от помощ. Както казах, изписва това съобщение на екрана на принтера и не реагира при натискане на който и да е бутон. Пробвах да му пусна смопочистване на печатащата глава, но ми изписа, че има някаква грешка и нищо не стана. Пробвах да проверя дали само скенера работи, но също изписа грешка.

Изкарах печатащата глава и я накиснах в разтвор 50-50 спирт (95%) и дестилирана вода. Стоя така няколко часа и после я изплакнах само с дестилирана вода и я подсуших. Почисти клемите на главата, на принтера и на касетите с мастило със спирт. Пуснах принтера, но нямаше ефект - пак същата грешка изписва.

Забелязах, че като отворя капака и лампичките на някой от касетите с мастило мигат, докато другите си светят постоянно. Възможно ли е мастилото да се е спекло или заради тези касети да я дава тази грешка? Не ми се дават пари за нови касети ако не е сигурно, че ще проработи принтера.

До сега не съм работил с мастилено-стеуен принтер и не знам как трябва да изглежда мастилото, но вътре в касетите не ми изглежда да е течно - като ги раздрусам и не се разлива като течност, ами изглежда малко като гъба и не знам дали не са изсъхнали. 

Другата по-скъпа опция е да трябва да се смени печатащата глава. Оригиналните май са много скъпи. Намерих в AliExpress за $27.

Моля, ако някой има какво да каже по въпроса, да сподели.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опита ли преди да напишеш темата да поставиш Canon Pixma MG5450 Support Code 1403 в търсачката на браузъра?Ще излезнат много отговори и видео клипове по този въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че пробвах. И направих всичко възможно което намерих, а то не е много. 

Днес пробвах с една уж нова глава, но изкара същата грешка. Вече почвам да се съмнявам, че проблема е в самия принтер, а не в главата. По пътя на логиката стигам до заключение, че не е от касетите с мастило, защото ако главата е наред и пусна принтера без касети би трябвало да ми изпише някаква друга грешка. Примерно, че не открива касетите или нещо такова. Прав ли съм?

Някой може ли да препоръча добър сервиз във Варна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как корелира това

преди 4 часа, Добромир Николаев написа:

Днес пробвах с една уж нова глава, но изкара същата грешка

с

на 19.04.2020 г. в 9:53, Добромир Николаев написа:

Забелязах, че като отворя капака и лампичките на някой от касетите с мастило мигат, докато другите си светят постоянно

Как свтеше тази позиция със старата и с новата глава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, JKirilov написа:

Как корелира това

с

на 19.04.2020 г. в 8:53, Добромир Николаев написа:

Принтера ми е даден в това състояние и не знам

А номера на тонер касетите,които използваш за този модел?Оригинални ли са?Дават му да бъде номер 550 черно и коплект цветно и черно с номер 551 .Комплект оригинални мастилени касети Canon CLI-551 CMYB Multipack

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго,което не казваш:Вкючвал ли си принтера с usb,към компютър,на който е инсталиран драйвър за този модел?Във функциите на драйвъра има различни опции за тест,диагностика и поправка на грешки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, JKirilov написа:

Как корелира това

с

С новата глава по същия начин светят и мигат касетите с мастило.

преди 1 час, Димитър 59 написа:

Има и друго,което не казваш:Вкючвал ли си принтера с usb,към компютър,на който е инсталиран драйвър за този модел?Във функциите на драйвъра има различни опции за тест,диагностика и поправка на грешки.

Свързах го с компютър с USB, инсталирах последните налични драйвер и някаква тест програма на Canon. Пробвах и през драйвера и през тест програмата да го фиксна, но без резултат.

преди 2 часа, Димитър 59 написа:

А номера на тонер касетите,които използваш за този модел?Оригинални ли са?Дават му да бъде номер 550 черно и коплект цветно и черно с номер 551 .Комплект оригинални мастилени касети Canon CLI-551 CMYB Multipack

Касетите не са оригинални, а заместители. Но както написах по-горе предполагам, че при стартиране без касети, няма да изпише тази грешка, а нещо свързано с касетите.

Намерих Service Manual за друг модел принтер, където пише това на снимката: 2A81573C-18A2-4433-83D1-866DE747A582.jpeg.472b531d784b419d9102e2b20b1005de.jpeg

Всичко от посечените действия съм го направил, без резултат. Единственото което се сещам е самите пинчета да са хлътнали навътре с времето и да не дават хубав контакт, защото не са изкривени. Млга да пробвам с пинсета да ги издърпам леко напред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Добромир Николаев написа:

предполагам, че при стартиране без касети, няма да изпише тази грешка, а нещо свързано с касетите.

Не предполагай, ами провери!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Не предполагай, ами провери!

Пробвах. Пробвах без касетите с мастило - пак грешка 1403. Пробвах и без самата печатаща глава - пак същата грешка. А според снимката от предния ми пост трябва да е 1401.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Добромир Николаев написа:

Пробвах. Пробвах без касетите с мастило - пак грешка 1403. Пробвах и без самата печатаща глава - пак същата грешка. А според снимката от предния ми пост трябва да е 1401.

В изрезката от мануала,който си постнал пише,че и двете грешки може да са от не добър контакт на пиновете,между главата и касетите.А 1403 е грешка при проверката на самата глава или нейния топлинен сензор. Без да се пробва с оригинални тонер касети,няма как да се разбере.Възможно е тези тонер заместители,които използваш да не работят правилно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Добромир Николаев написа:

да пробвам с пинсета да ги издърпам леко напред

Пробвай, но много внимателно!

Има ли някъде Reset? Вграден тест?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет отново.

Намерих едно много полезно видео в YouTube на немски. Там демонстрираха подобен модел принтер със същата грешка. Като отвориха капака също мигаха някои от касетите с мастило.

Първо извадиха мигащите касети и пробвах, но пак изписваше същата грешка. Т.е. не е от чипа на касетите, защото иначе трябвало да изпише друга грешка - че липсват касети.

После извадиха печатащата глава и пак пуснаха принтера без нея. Тогава им изписа греша 1401 - липсва печатащата глава. Казаха, че това означава, че проблема е в главата. Ако изпишело пак същата грешка 1403, значи проблема е някъде другаде, но не поясниха къде. При тях излезе, че главата е заминала и я смениха с нова и тръгна.

Пробвах при мене първо с касетите - без ефект. После махнах главата, но за съжаление пак изписа 1403, което означава, че проблема е някъде другаде, а не в главата.

Та сега ще търся читав сервиз във Варна да видим какво ще кажат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или контактът на сензора на главата е лош или проблемът е вътре в електрониката, но може пак да е поправимо! Първо говори по телефона и после ходи, да не ти треснат някоя глоба!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, JKirilov написа:

Или контактът на сензора на главата е лош или проблемът е вътре в електрониката, но може пак да е поправимо! Първо говори по телефона и после ходи, да не ти треснат някоя глоба!!!

Прерових Google но не можах да намеря къде се намира тоя сензор за температура на главата. Той в самата глава ли се намира? На снимката която бях качил по-горе, в последната колона са детайлите които може да са дефектирали. Там освен главата пише и Carriage unit, което е каретка или както там се нарича. Освен вече там да търся проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, JKirilov написа:

Вътре, разбира се, върху пиезокристала.

Да, каретка се нарича, но вероятно се свяля трудно?

Тази вечер съм решил да го отворя и да пробвам да го пусна с изключен лентов кабел на каретката да видя какво ще стане.

Започвам да търся проблема по веригата назад 😂

В OLX намерих един IP7250 за части. Той ползва същата печатаща глава, така че предполагам и каретката е същата. Ама нама да бързам тоя път да давам пари преди да съм се убедил, че е от там проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Добромир Николаев написа:

с изключен лентов кабел на каретката

няма да тръгне, гаранция. Ако се намери схема и сигнала от въпросния термодатчик да се промени...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване