Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация с опция бъдещ ъпгрейд

Препоръчан отговор

Здравейте, разполагам с ограничен паричен ресурс и ми се иска към момента да построя нещо. Едно от изискванията ми е да е възможно надграждането в бъдеще. Разполагам с ресурс в околията на 700. Ще се ползва на 1080p монитор, ако има значение. Сглобката от начало да бъде с SSD,  HDD ще е от бъдещите ъпгрейди си мисля?

Като начало от конфигурация се иска да може да се браузва, като финалната идея е да може да се разцъква с поне 60fps повечето заглавия, ако разбира се въобще е възможно.

Та чудя се как да я започна тази конфигурация, най-много предполагам ще се вложи в процесора? И ще взема някаква видео карта колкото временно да отбие номера, и в бъдеще да бъде ъпгрейдната.

Моля дайте ми идеи с актуални компоненти, понеже като човек не на ти с хардуер тези неща си ги мисля по моята логика. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

700 лв. + колко е възможното надвишение? Монитора какви видео входове има?

SSD с какъв обем се гони?

Дъно - 150 лв.

Процесор - 200 лв.

Памет - 160 лв.

Захранване - 100 лв.

Кутия - 55 лв.

SSD 240GB - 80 лв.

Някаква видео карта - 20-25 лв.

Както виждаш си на границата (абе направо не стигат 700 лв.), все пак могат да се търсят най-изгодните оферти при различни търговци, но системата сам ли ще си я сглобяваш или трябва да пристигне готова?

Очаквания ъпгрейд освен HDD и видео карта друго ще включва ли?

Новото видео от кой ценови клас ще е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен таван да кажем около 900,  цената от 700 я пуснах понеже не ми се дават повече в момента но мога да изцедя до 900-950 примерно.

Не съм сглобявал до сега, но ми е мерак да пробвам каква ще я свърша, матерял как уж има много онлайн. Та да кажем, че ще я сглобя. Колкото до нещата, които бих ъпгрейдал нямам представа,  каквото мога да събера в система за тези пари и да върви да си върша работа ще е доволно, но си остава идеята след месеци машината да е способна да подкарва гладко игрички.  Та спрямо тази цел ще  меря и видео картата, предполагам gtx 1660 нещо от сорта ще стигне?

ЕДИТ: Пропуснах да вметна монитора по описание има VGA кабел, HDMI кабел, DisplayPort кабел, USB 3.0 Cable

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Например:

http://nikem-bg.net/cart/63093p1r63554p1r55985p1r61259p1r63408p1r61536p1rf.html

По-нататък или сега можеш да си вземеш HDD, след това да си обновиш процесора с някой с повече ядра, да добавиш видеокарта и така нататък. За момента процесора става и за игри с вграденото видео.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Raze написа:

Например:

http://nikem-bg.net/cart/63093p1r63554p1r55985p1r61259p1r63408p1r61536p1rf.html

По-нататък или сега можеш да си вземеш HDD, след това да си обновиш процесора с някой с повече ядра, да добавиш видеокарта и така нататък. За момента процесора става и за игри с вграденото видео.

Не съм съгласен!

Защо да взема процесор с по-малко ядра и вградено видео, като след месец ще сложи GTX 1660 (най-добре тя да е super, но това е отделен въпрос)?

За какво му е сега 120 лв. SSD 240GB? Гоним бюджет, а е ясно че сега HDD няма да има. Разбирам да беше някое 480-512GB, но само 240ГБ скъпо SSD не намирам замисъла, аз лично бих взел 1-2TB HDD сега (цената им все още е реалната, ще има достатъчно обем, кадрите в секунда на игрите не се влияят от това), а когато цените на SSD се нормализират и имам бюджет да си взема хубаво и достатъчно голямо SSD. Сега може да вземе направо 6 ядрен процесор, евентуално по-добро захранване за да има наистина добра основа за игрова система.

Помисли добре, другия вариант е просто да събереш всичките пари и да вземеш цялата система на веднъж!

Щом имаш монитор някакви компоненти от стара машина да имаш?

Имаш ли поне приятел който има повече опит със сглобяването? Да готино е да си го направиш сам, но да хвърлиш много пари и после заради липса на опит да останеш без система не е приятно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря ви за помощта. По принцип желанието ми за SSD е от там, че ОС ще бъде инсталирана там, което уж ??забързвало системата?? Ако взема ХДД първо после не трябва ли да си играя да преинсталирам ОС от HDD на SSD? Чувал съм, че разликата се усеща а съм мераклия системата да върви гладко, ако обаче не е толкова голяма разликата явно няма смисъл. Оригиналната идея за билд беше да спестя докато мога да си позволя Ryzen 5 2600 и видео на NVIDIA Gtx 1660 или super (благодаря за предложението). Но понеже ми трябва системата час по скоро ми трябва система, която другата седмица да пусна и да си джиткам, и след два месеца примерно да добавя по добра видео карта и HDD и каквото друго може. На практика не знам дали е възможно да взема  Ryzen  5 2600 и да го вържа с някаква слаба карта колкото да си спечеля време, и като се видя с малко повече пари да взема и другите неща.  Харесва ми идеята да строя основа за система която да надграждам  с времето. Монитора до скоро се ползваше с лаптоп, старата ми машина е наистина стара с компоненти от 2008. Колкото до сглобяването, отначало не ми се бараше, последно време се надъхах да направя нещоо, но ако ми препоръчате билд както Raze от един сайт, ще ги оставя те да ми го сглобят( ако не слагат разни лепки за гаранция като готовите PC)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разлика има голяма. По-добре вземи 250-500 GB SSD, дори и да не е най-скъпото m.2, а SATA, пак ще работи доволно бързо. Иначе можеш да прехвърлиш ОС от HDD на SSD без проблеми. Аз дори имам windows 10, който преди беше на интел хардуер, в момента е на AMD Ryzen, сменил съм SSD с по-бързо и не съм преинсталирал все още (от декември 2018).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата може да се вижда голяма, ама аз бих работил на бърз процесор с много памет и стария ти диск от 2008 година, вместо на куц кон, но с m2 NVMe SSD 3K read ... бла бла.

Старата ти щайга видео карта на слот има ли? А каква точно е тя? Диска също, кутията за първо време също е опция и исобщо не ми говорете за въздушен поток и т.н. - как на времето много по-топлите p4 работеха в малки кутии при 35-38 градуса стайна температура, без никакви перки на кутията и PSU с 8 см., брамчилка, а сега много по-студените не могат ...

В момента ти си в ситуация - желание има, пари не - действа се най-рационално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Heavenkknows написа:

Първо, благодаря ви за помощта. По принцип желанието ми за SSD е от там, че ОС ще бъде инсталирана там, което уж ??забързвало системата?? Ако взема ХДД първо после не трябва ли да си играя да преинсталирам ОС от HDD на SSD? Чувал съм, че разликата се усеща а съм мераклия системата да върви гладко, ако обаче не е толкова голяма разликата явно няма смисъл. Оригиналната идея за билд беше да спестя докато мога да си позволя Ryzen 5 2600 и видео на NVIDIA Gtx 1660 или super (благодаря за предложението). Но понеже ми трябва системата час по скоро ми трябва система, която другата седмица да пусна и да си джиткам, и след два месеца примерно да добавя по добра видео карта и HDD и каквото друго може. На практика не знам дали е възможно да взема  Ryzen  5 2600 и да го вържа с някаква слаба карта колкото да си спечеля време, и като се видя с малко повече пари да взема и другите неща.  Харесва ми идеята да строя основа за система която да надграждам  с времето. Монитора до скоро се ползваше с лаптоп, старата ми машина е наистина стара с компоненти от 2008. Колкото до сглобяването, отначало не ми се бараше, последно време се надъхах да направя нещоо, но ако ми препоръчате билд както Raze от един сайт, ще ги оставя те да ми го сглобят( ако не слагат разни лепки за гаранция като готовите PC)

Вземаш по-евтино дъно като за малкия бюджет: MSI B450M Pro-VDH Max или ASROCK B450M PRO4-F

Процесор AMD Ryzen 5 1600 AF смятам ще ще си доволен и за разликата до ryzen 2600 вземи Рам , SSD или нещо друго.

Рам памет на 3000/3200 Mhz като за начало ако не стигат парите вземаш само една плочка: TeamGroup T-Force Vulcan Z 3000 или TeamGroup T-Force Vulcan Z 3200 ако стигнат парите 2 x 8GB

Диск вземаш SSD евтино, никакви HDD да не ти минават през главата в началото: TeamGroup GX2 SSD 256GB

Захранване SeaSonic S12III SSR-550GB3 550W, 80 Plus Bronz или Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO

Кутия някаква евтина ATX която ти харесва - тази е сносна евтина кутия DeepCool D-Shield V2, Black

Добавяш една хубав перка да не ти вие на главата 120мм Arctic 120mm P12 PWM 200-1800rpm даже ако останат пари вземаш още една и разкарваш тази която идва с кутията(това е екстра не е наложително)

Това ти е основата на машината. Вече си прецени какво видео ще вземеш сега за временно - GT710 за 75лв. нова или някоя карта от OLX-a за 30-40 лева.

/линковете са примерни нямам идея къде е най-евтино/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване