Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Имам SD карта, на която в папка Maps съм качил карта на цяла Европа 2020г, защото самият навигатор няма толкова свободна памет. Имам 2 навигации Nuvi 42 с широк екран за колата и малка Nuvi 265 за мотора като и на двете съм качил карта за България във вградената памет.

Като сложа SD картата в 42ката и без проблем вижда както картата от вградена памет на България така и картата на Европа от SD картата. Като извадя SD картата и я сложа в Nuvi 265 не вижда картата на Европа, а само тази на България, коята й е във вътрешната памет. Първо си мислех, че 265 не поддържа SD карта по-голяма от 4ГБ, но пробверих в стайта на Гармин и би трябва да поддържа всичко до 32гб.

Някакви идеи къде може да е проблем, че единия навигатор не зарежда картата от външна карта?

image.png.832012fc93f18113e80fa7ff4954b6b0.png

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, enuff написа:

Nuvi 265 не вижда картата на Европа, а само тази на България, коята й е във вътрешната памет.

В менюто трябва да има възможност,да зададеш коя карта да чете и от къде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намирам така опция. Мога да включва/изключвам карти, когато зарежда повече от една, но не виждам избор от SD карта или вътрешна памет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките чукваш на карти и оттам ти показва всички разпознати карти, която е активна е "чекната" другата си стои. Маркирай и тази, която е на Сд-картата, но май това упражнение трябва да се прави всеки прът след като изкараш картата. Важно е и името на картата, че оттам идват обърквания.

инталиране карта т.4

пс. защо не си ги качиш на 2 различни карти да ти е мирна главата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да я 'чекна' като активна като въобще не се появя там?

Няма проблем да ги кача на разлини карти - това за другият навигатор го написах, за да не отива дискусията в посока 'не ти работи картата', 'не си именувал правилно файловете' и т.н. Всичко с SD картата и качените карти на нея е правилно и работи на един навигатор, на друг не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам нуви 200 и се чете и външна карта, в интерес на истината не очаквах да поддържа 32Гб? С най-новата карта за Източна Европа в размер на 3.5Г не можа да изчисли маршрут от 1500км, София до Леко, Италия - сещай се как ще поддържа 32гига и ще може да изчислява по-дълги дестинации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално не ми трябва да изчислява по-дълги деснтинации, но не мога да намера отдеална картана България за 2020г., а намирам за цяла източна Европа както казваш. 

Между другото можеш ли да ми пуснеш на съобщение къде намираш за Източна Европа, защото сега погледнах и аз имам 2 файла North и South по 2.4GB като България се покрива от южната карта на Европа. Версията е 2020.30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна карта само на България е тази karta.bg търси си такава, която е около 6-70Мб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.05.2020 г. в 9:58, chasovnik написа:

Пълна карта само на България е тази karta.bg търси си такава, която е около 6-70Мб

Да, но последната такава в нета е от 2018г и съм карал с нея и не е много актуална. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, enuff написа:

Да, но последната такава в нета е от 2018г и съм карал с нея и не е много актуална. 

Е щото в БГ пътищата ги (о)правят всеки ден. че да не можеш да се оправиш с карта от 2018 г.? Най-много да ти липсва тангентата в София и околовръстното на долно нанагорнище :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех, но от 2018г досега има доста промени, пробвах няколко пътувания с тази карта и ме прекарваше през някакъви суперзабутани места. Говорих миналата седмица с един колега моторист, който позлва същата карта и той същият проблем беше имал с маршрутите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, enuff написа:

И аз така си мислех, но от 2018г досега има доста промени, пробвах няколко пътувания с тази карта и ме прекарваше през някакъви суперзабутани места. Говорих миналата седмица с един колега моторист, който позлва същата карта и той същият проблем беше имал с маршрутите. 

Зависи от настройките на картата, ако си задал "извън пътя" и ти показва и оффроуд маршрути, което е смешно понякога :)

Веднъж ми даде да завия по един черен път в кв. Бенковски. Другото е най-бърз и най-кратък маршрут - там пак стават разни недомислици.

Поздрави!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги го държа на 'най-бърз маршрут', но и там понякога избира странни маршрути - дори онзи ден ходих до Деветашката пещера и навръщане след Ловеч за София тръгна да ме прекарва по някакви странни пътища, но реших да си следвам табелките за София и не сбърках. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...