Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Син екран на Уинодус 7 хоме 32 бита

Препоръчан отговор

Здравейте. Компютъра ми е Леново А50 с 2 гега Рам и процесор интел коре дуо е4600 и даде син екран. Някой може ли да помогне къде е проблема? Ето дъмп файла от вчера.

https://dox.abv.bg/download?id=f036a7aa0e# - Линк за сваляне

Хард диска е добре

Без име.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

объркал съм. Леново м55е ми е компютъра. Точно този spacer.png

и моя процесор е коре дуо е4600 а тука пише че не се подържа май

https://support.lenovo.com/us/en/solutions/pd012991

дали антивирусната прави проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@dancho730616, да не би да си с някоя 360 антивирусна? Деинсталирай я.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай с други модули памет, какви са температурите на процесора под натоварване и когато не е натоварен?

Имаш ли криви пинове по-сокета, изправяни или липсващи?

Сигурен ли си че охладителя е плътно прилепнал към процесора и че самия процесор се охлажда нормално?

Опитай да извадиш процесора от сокета, почисти го и внимателно го сложи отново, ако имаш друг процесор който го поддържа дъното ти, и с него пробвай също.

Аз лично не виждам процесора с който си в момента в списъка с поддържаните от дъното ти, поддържа Intel® Core 2 Duo Processor E4300

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, grizly написа:

Какво ти е захранването, за него не си казал нищо?

Като гледам тази кутия, едва ли е с по-различно от стоковото, с което се продава конфигурацията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Като гледам тази кутия, едва ли е с по-различно от стоковото, с което се продава конфигурацията.

Да, коригирах го понеже не бях обърнал внимание на самата машина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, DarkEdge написа:

@dancho730616, да не би да си с някоя 360 антивирусна? Деинсталирай я.

Деенсталирах я и инсталирах Панда да е по лека. и обнових драйвърите на звука и видеото и чипсета. 

преди 22 минути, grizly написа:

Аз лично не виждам процесора с който си в момента в списъка с поддържаните от дъното ти, поддържа Intel® Core 2 Duo Processor E4300

ами с този процесор съм го копувал от фирма Пласико. сигурон с него е бил заводски. иначе намо надути кондензатори. температурата на процесора се показа между 48 и 52 най много 55 градуса от Specy

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, dancho730616 написа:

Деенсталирах я

Нейният драйвър беше причината за последния син екран

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, tepmu написа:

@DarkEdge и кое е смешното?

Изстрелите в тъмното. При прикачени дъмпове, да се проверява паметта - това е смешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 19 минути, icotonev написа:

Те тия дъмп файлове за нищо ги нямат ...

Ами, само "цапат" ОС и ФС.😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, DarkEdge написа:

Изстрелите в тъмното. При прикачени дъмпове, да се проверява паметта - това е смешно.

Една от възможните причини за IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL е именно проблем с паметта, макар по-честата да е проблем с драйверите. Едно от решенията е именно теста на паметта.
FtZNA2r.png

Това е от dump файла му.

Решения:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/blue-screen-irqlnotlessorequal-with-halmacpidll/ed489bb7-a593-4c3c-9d62-cb4159f2cfdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, tepmu написа:

Една от възможните причини за IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL е именно проблем с паметта, макар по-честата да е проблем с драйверите. Едно от решенията е именно теста на паметта.

Цитат

Как да отстраните грешка 0xA: IRQL_not_less_or_equal

Прилага се за: Windows 10

Тази грешка означава, че може да има проблем с драйвера на устройството, паметта на устройството ви или антивирусния софтуер на устройството ви. Ето някои неща, които да изпробвате:

• Уверете се, че вашите драйвери са актуални чрез проверка за най-новите актуализации за Windows. Изберете бутона Старт  > Настройки  > Актуализиране и защита  > Windows Update  > Проверка за актуализации. След това рестартирайте устройството. Изберете бутона Старт > Захранване > Рестартиране.
  • Уверете се, че устройството ви разполага с най-новите актуализации. 

https://support.microsoft.com/bg-bg/help/4028391/windows-how-to-fix-error-0xa-irqlnotlessorequal

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, tepmu написа:

Една от възможните причини

преди 45 минути, icotonev написа:

111.png

@tepmu, qutmdrv.sys виждаш ли го?

преди 5 минути, Eclipse2G написа:

антивирусния софтуер

......
И всички тия обяснения след свършена работа,  в стил наранена чест, са лееко несериозни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, DarkEdge написа:

И всички тия обяснения след свършена работа,  в стил наранена чест, са лееко несериозни.

Много си ми я наранил, направо няма да мога да спя тая вечер. Интересно ти като четеш dump файловете и си видял, че проблемът е в анти-вирусната, защо му предлагаше Driver Verifier?

преди 6 часа, dancho730616 написа:

преди 3 часа, DarkEdge написа:

Чети и следвай:

преди 3 часа, DarkEdge написа:

@tepmu, нали има прикаченио дъмпове...

преди 47 минути, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

Ами, само "цапат" ОС и ФС.😎

преди 19 минути, DarkEdge написа:

@tepmu, qutmdrv.sys виждаш ли го?

Та да попитам отново, защо като dump файла е показвал проблем от анти-вирусната, ти му даваш първо програмата за проверка на драйверите, след като си констатирал друг проблем?  И да ти отговоря отново не ми е проблем, че съм сгрешил, проблемът ми са такива всезнайковци като теб и @JKirilov, които си мислят, че знаят всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помошта хора. Сега няма вече син екран, като смених антивирусната. Има обаче още един проблем. Като остава компютара да работи и ме няма два часа например и като се върна той уж заспал. и като натисна мишката да го събудя не става, не се включва, а като натисна клавиатурата ентера и се включва ама стои черен екран и почва силно да бучи вентилатора и така докато не го изклуча като натисан задържан бутона. Това как да го оправа? Мерси. Клавиатурата и мишката са usb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в safe mode и го приспи там. И опитай да го събудиш.
Провери в диспечера на устройства >десен клик по мишката, избери Properties, кликни на раздел Power Management и провери има ли отметка на Allow this device to wake the computer. Ако няма, сложи.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, JKirilov написа:

Оп, оп! Без обиди! Това, че знам повече от тебе абсолютно не означава, че знам всичко, капиш? :angry:

Живко, не се прави, оня ден те видях да казваш на 1 потребител да си евтанизира кучето, кога стана ветеринар? Ако кажеш, че си веднага ще ти се извиня.

@DarkEdge каква е причината да не получа отговор? Зададох ти лесен въпрос, не съм искал от теб да решаваш математически уравнения или нещо подобно. Само недей ми се прави на обиден, жалко е. Ще си повторя въпроса: защо като си видял dump и че проблемът е в анти-вирусната ти му предложи първо Driver Verifier?  Ако не можеш да отговориш, нека @icotonev или @Eclipse2G да ти помогнат. Ето ще ти кажа не съм се оправдавал, а просто обясних защо му предложих да си провери паметта, тъй като на тебе ти беше много смешно, едва ли не е казал, че го боли главата и аз съм му казал ходи да ти гипсират крака... А ти ми излизаш с някакви умозаключения от рода, че си наранил честта ми хах. Та очаквам си отговора @DarkEdge. Видял си ми въпроса, ЛС също си видял, ми айде отговори. Много ми е любопитно да ти чуя отговора, защото нали dump файловете не са за красота, по твои думи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване