Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Днес си инсталирах SSD (Kingston A400 120GB) на компютъра и инсталирах Windows 10 на него като в същото време си запазих хард диска включен. Реших преди всичко да проверя дали е в отлично състояние с програмта HD Tune и забелязах че работи на много по-висока температура в сравнение с хард диска ми. Долу в прикачените снимки можете да видите температурата на SSD и температурата на HD. Веднага щом започна да сърфирам из нета, програмта ми изпраща известия че то работи на висока температура. Четох из нета че нормалната температура е от 0C до 50C докато моето достига 59 само при зареждане на една страница.

Кутията която използвам е тази: https://ardes.bg/product/deepcool-frame-cheren-96099

и съм прикачил SSD-то отдолу в слота под хард диска като използвам разклонител за захраване, т.е. SSD-то и хард диска споделят ток от един и същи кабел. В задната част на кутията която се намира срещу SSD-то съм прикачил вентилатор също така, който изхвърля въздух навън ако това е от значение. Също така стаята ми не е толкова гореща, 29C в момента.

Има ли опасност това нещо да се стопи ако го напрегна малко повечко? Като например ако започна да тегля файлове по него? Сега докато пиша този пост температурата падна на 52C но както казах, само да заредя някоя страница и веднага се покачва драстично.

hd.png

ssd.png

temp.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип SSD работят на по-висока темепратура, но тази му е много. Намери начин да го охлаждаш! Моето SSD работи на 44 градуса, а хард дисковете на по 30.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново бих заложил на грешно отчитане от програмката.

Свалих предната версия 30 и 35 градуса са двата диска, температурата в стаята е 24.9 градуса, компа не е изключван от месец да кажем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах каква опция имам за охлаждане и попаднах на тези така наречени "пасивни" охладители но 20лв пак ми се струва много скъпо за едно парче желязо.. надявам се че има и друг начин да го реша този проблем. Възможно ли е да е заради кутията? Или може би заради това че хард диска се намира точно над него и може би създава някаква горещина, знам ли.

Инсталирах си и Kingston SSD Manager и сравних температурите но и двете програми отчитат една и съща. Снимката я направих след гледане на HD клип от YouTube в продължение на 2-3 минути като тест а стаената температура в момента е 24.5C. Забравих и да спомена че имам един малък Dell Inspiron лаптоп с Micron M550 128GB по който работя 7-8 часа на ден който е под постоянно напрежение с разни задачи и нагреваем защото не съм го чистил или сменял термо пастата от 2-3 години който според HD Tune максимално е вдигал 54C, a тук след един YouTube клип вече съм на 53... Странното е че там собствения софтуер на Micron не може да отчете температура а HD Tune ми показва текуща температура 40C и история с максимална 54C, но е вероятно и да не е правилна тази информация?

temp2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си е такъв модела. Нали имаш гаранция, дреме ти. Проверявай го чат-пат как му е Health и ако не се променя си го ползвай спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако говорим за m.2. без радиатор те са си по-горещи от стандартните за това и обикновено не ги препоръчвам.

И не нормалния a400 си е с по-ниски температури дори в кутия без въздушен поток като твоята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Roujin Z написа:

Ако говорим за m.2. без радиатор те са си по-горещи от стандартните за това и обикновено не ги препоръчвам.

И не нормалния a400 си е с по-ниски температури дори в кутия без въздушен поток като твоята.

Не е правило.  В момента съм с M.2 SSD и е заковало на 35 градуса. Максималната температура която е достигало е 39. Пак e кингсън https://ssd-hard-disk.pazaruvaj.com/kingston/a2000-250gb-sa2000m8-250g-p494040204/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намери начин да охлаждаш това SSD. Ако трябва монтирай допълнителен вентилатор или пък го премести, където има по-добър въздушен поток. Опцията дреме ми на гъза не е за предпочитане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен на лаптопа ми държи 58 градуса без да го натоварвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно пробвай с пръст. Нормалния човек започва да чувства парене над 45 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.05.2020 г. в 0:42, Mitk0o0o0 написа:

и съм прикачил SSD-то отдолу в слота под хард диска като използвам разклонител за захраване, т.е. SSD-то и хард диска споделят ток от един и същи кабел. В задната част на кутията която се намира срещу SSD-то съм прикачил вентилатор също така, който изхвърля въздух навън ако това е от значение. Също така стаята ми не е толкова гореща, 29C в момента.

Някой дали прочете това?

Мисля, че не. От къде измислихте М.2 не ми стана ясно, но още по-ясно става, че 29C не са съвсем нормална температура за стая, където човек пребивава. И като прибавим скапаната кутия нещата са ясни. 

преди 1 час, JKirilov написа:

Последно пробвай с пръст. Нормалния човек започва да чувства парене над 45 градуса.

Значи в повечето случаи жените имат доста по-висока температура от мъжете. Защото на мен доста често ми се случва да ми пари на средния пръст. От там и понятието ''огън жена''.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Jorge написа:

Някой дали прочете това?

Мисля, че не. От къде измислихте М.2 не ми стана ясно, но още по-ясно става, че 29C не са съвсем нормална температура за стая, където човек пребивава. И като прибавим скапаната кутия нещата са ясни. 

А колко е "нормалната" температура при която човек трябва да пребивава? При мен в момента е 27 градуса. Това нормално ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, baitexpo написа:

А колко е "нормалната" температура при която човек трябва да пребивава? При мен в момента е 27 градуса. Това нормално ли е?

Не е нормално. Слагай климатик.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...