Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Липсващи процеси в Task Manager @ Windows 10

Препоръчан отговор

Здравейте. Накратко - току що отворих Task Manager, за да се опитам да затворя приложение, което не отговаря, а би трябвало да се деинсталира и установих, че в него няма процеси.

Прилагам снимка.

В момента работят няколко таба в Opera, File Explorer, Word и настройки на компютъра. Не знам какво става, всичко съм ъпдейтнала и съм с оригинален Уин (всъщност купен е само код от един сайт).

Нямам антивирусна освен вградената в ОС.

Моля за някакво съдействие.

Screenshot_1.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По същия начин, няма процеси..

Рестартирах го пак и се появиха. Тогава имам друг въпрос-компютърът ми е защитен с парола и биометричен отпечатък, но все пак искам да разбера дали не е хакнат. Преди броени дни снимката на работния плот се беше сменила, а аз не съм я сменяла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери имаш ли English (United States):
Start > Settings Time and LanguageRegion and LanguageRegion & languageCountry or RegionEnglish (United States) > ако го няма езикът, може да се добави от бутона [Add a Language]
Рестартирай и провери положението.
Ако това не помогне, кликни с десен бутон по Старт бутона и избери Run. В полето за писане напиши cmd и натисни Ctrl+Shift+Enter. В отворилия се прозорец напиши
sfc /scannow
и натисни Enter. Копирай долния ред и го постави в черния прозорец (десен клик в него > Paste)
findstr /c:"[SR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log>%userprofile%\desktop\sfcdetails.txt
На десктопа ще се появи файл sfcdetails.txt - прикачи го в следваия си пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, au_revoir написа:

По същия начин, няма процеси..

Рестартирах го пак и се появиха. Тогава имам друг въпрос-компютърът ми е защитен с парола и биометричен отпечатък, но все пак искам да разбера дали не е хакнат. Преди броени дни снимката на работния плот се беше сменила, а аз не съм я сменяла

Може също да пуснеш следните проверки в cmd като Администратор:

chkdsk C: /f /r /v /x
DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ако се съмняваш за наличие на вирус може да пуснеш нова тема в https://www.kaldata.com/forums/forum/137-премахване-на-зловреден-софтуер/ като спазиш следните инструкции:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, DarkEdge написа:

Провери имаш ли English (United States):
Start > Settings Time and LanguageRegion and LanguageRegion & languageCountry or RegionEnglish (United States) > ако го няма езикът, може да се добави от бутона [Add a Language]

Мога ли да пипитам с каква цел това?

Реално причините за този проблем може да са много : https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/task-manager-not-showing-any-process/36c94f95-adec-409e-b13c-36b901049fb6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Bubbles написа:

Мога ли да пипитам с каква цел това?

Реално причините за този проблем може да са много : https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/task-manager-not-showing-any-process/36c94f95-adec-409e-b13c-36b901049fb6

Ще цитирам точно от твоя линк:

Цитат

If that does not work, open Start > Settings > Time & Language
Click Region & language
In the Country or region list box, choose United states

Restart then check if Task Manager is working again.

И какво по-различно от моя пост по-горе има показано във форума на М$? Освен, че аз искам да видя как е протекла проверката и дали и доколко е свършила работа.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, DarkEdge написа:

Ще цитирам точно от твоя линк:

И какво по-различно от моя пост по-горе има показано във форума на М$? Освен, че аз искам да видя как е протекла проверката и дали и доколко е свършила работа.

Различното е че има различни предположения, питах Гошето но категорично решение на този проблем няма, затова просто предложих мястото с повечко предположения. Това с езика го видях и там но просто не ми е ясно как точно помага, може би се предполага че систематане може даизпише процесите на езика по подразбиране на компютъра? Ако е така това ще да естранно понеже моите машини не помнят какво е това английски, но може би понеже френския все пак е някаква латиница...
...абе нищо, важното е да помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Bubbles написа:

Различното е че има различни предположения

Пълни глупости!
Заливате темата и резултатът...
Горе съм започнал едно по едно да се правят нещата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, DarkEdge написа:

Пълни глупости!
Заливате темата и резултатът...
Горе съм започнал едно по едно да се правят нещата...

Кое му е глупостите?

Защо да даваме нещата на час по лъжичка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Bubbles написа:

Защо да даваме нещата на час по лъжичка?

Ще поживеем ще видим...
Освен това какъв е смисъсълът на линка дадаен от теб, при положение, че същите неща вече са изписани? Кой има бнужда от дублирани отговори? Или ей тъй да си пълним темите с постове. Да си видял нещо такова в HJT  темите?
Аман от псевдо екаперти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, не се карайте, утре съм свободна и ще направя проверките :) Благодаря ви и честит празник!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване