Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Има ли смисъл да си правиш нова комфигурация в момента или да изчакаш да видиш какво ще излезе на пазара тая година-DDR5,AM5 сокет 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DDR5, AM5 излизат 2022-ра година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчакай малко да излезе PCI-E 4 понеже видеокартите и SSD-та с това се оправдават,че толкова си можел слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, SashoTo11 написа:

Има ли смисъл да си правиш нова комфигурация в момента или да изчакаш да видиш какво ще излезе на пазара тая година-DDR5,AM5 сокет 

Най-добре е да изчакаш за квантов компютър ...или да открием извънземна технология ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, SashoTo11 написа:

Сам трябва си прецениш дали за теб има смисъл, ако ти трябва в момента по-мощен компютър - има смисъл. Разбира се зависи каква ти е конфигурацията в момента, какъв бюджет имаш и какво желаеш да постигнеш с новата конфигурация, което не успяваш със сегашната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има смисъл само и единствено ако купувайки я и след пет години ще върши работа.

Една машина от 2004 която съм спретвал тогава чак сега вече не е активна, макар, че ако я настроя по определен начин който да не изисква интернет достъп, то същата ще бъде вечна.

Тенденцията е да се произвеждат терминали, т.е. реално да работиш върху сървър.

Говоря не от геймър гледна точка. Ползвам компютъра не за игри. До колкото съм осведомен, то тенденцията игрите да са през интернет.

Кратко: Към днешна дата не мисля, че си заслужава смяна на вид конфигурация, стига компонентите (хардуера) да са "читави".

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не ти върши работа в момента твоя компютър и просто искаш по-мощен компютър(това бих направил аз) може да си ъпгрейднеш или направил нова конфигурация, но лично според мен ще бъде безмислено да си купуваш нови части, като ddr5 ram и т.н., защото все пак ще бъдат доста скъпи, в България ще отнеме много време да пристигне и ще трябва да чакаш да излезне дънна платка, която да може да поддържа новите части излезнали в следващите години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към момента всяка 32 битова система може да се справи с много задачи.

При положение, че вече видео картите са вид компютър, то стига да е пригодна вид видео карта към вид паралелен интерфейс, с малко усилие въпросната има втори процесор. (Минимум има едно ядро) ...

Що се касае за 64 битовите машини, то малцина все още ползват 64 битови приложения (програми) ...

Замислете се поне малко, защо не изкараха 128 битов процесор, а?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.05.2020 г. в 14:39, SashoTo11 написа:

И аз бях пред същата дилема и като разбрах, че се очаква да излязат към 2022г., реших да не чакам и ъпгрейднах от i7-4790 на Ryzen 5 3600. Заслужаваше си всеки лев. Евентуално можеш да изчакаш да видиш 4000 серията на AMD какво ще предложи, но не мисля, че е оправдано да чакаш чак DDR5 и AM5. Ако ще го ползваш за гейминг, 3600 ти е напълно достатъчен за следващите няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...