Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разкодиране на телефон заключен към определен мобилен оператор

Препоръчан отговор

Някой може ли да помогне с информация как става?!

Отдавна искам да се науча, но все нямах време да се захвана.Някой може ли да ми обясни как става или да даде линк (задължително на български и с работещи линкове ако трябва да се тегли софтуер) за да попрочета по въпроса?!

От време на време ми носят разни телефончета от чужбина, но все ги връщам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занаят не се учи, занаят се краде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли се намират оператори които я правят тая цигания?

https://www.youtube.com/results?search_query=unlock+telephon+locked+to+a+operator

преди 6 минути, Eclipse2G написа:

Занаят?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Bubbles написа:

https://www.youtube.com/results?search_query=unlock+telephon+locked+to+a+operator

Занаят?

Да, занаят. Това си е специфика. Кодирани телефони има и ще има - Щатите, на Острова....така е по-изгодно за самия оператор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Eclipse2G написа:

Да, занаят. Това си е специфика. Кодирани телефони има и ще има - Щатите, на Острова....така е по-изгодно за самия оператор.

Не съм съгласен, занаят е нещо което изучаваш докато работиш за майстора или пък в специализирано училище и можеш да предадеш като професия и на децата си, а това се върши основно от разни съмнителни типове и на всичкото отгоре не е ясно и колко е законно, както не е ясно и колко е законно оператора да заключва апаратите по такъв начин.
Честно казано мислех че тая простотия отдавна е в историята, защото последните ми спомени за такова нещо са от времето на ментел и глобул някъде периода 2002-2008 година.

Поразпитах Гошето но не е особено словоохтлив по темата на Български език, излизат само обяви от сульо и пульо за разкодирване а кой колко може... я камилата я камиларя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tyrboman написа:

Има случаи, при които телефона не може да бъде разкодиран, освен от оператора, който го е кодирал.

Както при мен, с едно SONY кодирано към Vodafon Англия.

https://www.kaldata.com/forums/topic/289649-разкодиране-на-xperia-x-compact/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

ментел и глобул някъде периода 2002-2008 година

преди 6 часа, Bubbles написа:

преди 5 часа, Богатир написа:

Vodafon Англия.

Явно и те я правят "тая цигания" според @Bubbles
Нищо, че това не е цигания, а защита на финансови интереси!!! И никой оператор не е отказал след изтичаане на договор да предостави код за отключване на телефона.

преди 6 часа, Bubbles написа:
преди 6 часа, Eclipse2G написа:

Занаят?

Да, занаят е! И си иска знания и оборудване за качественото извършване на тази манипулация.
Все едно да се опитваш да запояваш BGA чипове или smd компоненти с циганския поялник...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Нищо, че това не е цигания, а защита на финансови интереси!!! И никой оператор не е отказал след изтичаане на договор да предостави код за отключване на телефона.

Да, занаят е! И си иска знания и оборудване за качественото извършване на тази манипулация.
Все едно да се опитваш да запояваш BGA чипове или smd компоненти с циганския поялник...

Усещаш ли как си противоречиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Bubbles написа:

Усещаш ли как си противоречиш?

И с кое от горното? Ако нещо не схващаш мога да съм по-подробен...

преди 18 часа, Bubbles написа:

Поразпитах Гошето

Явно не задаваш правилните въпроси...Всичко си има в мрежата.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

И с кое от горното? Ако нещо не схващаш мога да съм по-подробен...

Явно не задаваш правилните въпроси...Всичко си има в мрежата.

преди 14 часа, DarkEdge написа:

Нищо, че това не е цигания, а защита на финансови интереси!!!

преди 14 часа, DarkEdge написа:

Да, занаят е!

Аз поне доколкото съм учил и съм възпитаван, занаята е нещо законно, а от твоите думи излиза че да разкодираш един телефон е пряко нарушение на правата на оператора, което поне за мен автоматично значи че това не е занаят а далавера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаеш е едно, да можеш е друго, а да го правиш е нещо съвсем различно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.05.2020 г. в 2:17, DarkEdge написа:

Дори и така да е (не казвам, че не е) дай да видим някъде обяснено черно на бяло за какво става въпрос!

От толкова постове тука файдата точно никаква, нищо не разбрах! :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел, виж сега ... От това разкодиране се вадят парички :) . Така че, който знае как става, си трае, и не изнася безплатни уроци по форумите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това разкодирване , ако го даде на сервиз и ако имат подходящата техника доста солено ще му излезе .

на ‎30‎.‎5‎.‎2020‎ г. в 20:58, Bubbles написа:

Не съм съгласен, занаят е нещо което изучаваш докато работиш за майстора или пък в специализирано училище и можеш да предадеш като професия и на децата си

Съгласен съм на брат ми един негов приятел баща му работи в автосервиз от много години и  момчето ходеше там да се учи през ваканцията и сега след завършване ще почва там работа . Ето това е пример как бащата дава занаята си на сина си .

Даже го питах дали ще учи след 12 клас той каза не ще работя при баща ми в сервиза .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.06.2020 г. в 15:30, adersa написа:

То това разкодирване , ако го даде на сервиз и ако имат подходящата техника доста солено ще му излезе .

Съгласен съм на брат ми един негов приятел баща му работи в автосервиз от много години и  момчето ходеше там да се учи през ваканцията и сега след завършване ще почва там работа . Ето това е пример как бащата дава занаята си на сина си .

Даже го питах дали ще учи след 12 клас той каза не ще работя при баща ми в сервиза .

Точно така е, много си прав.Занаят се краде, когато някой работи нещо и ти го гледаш как го прави.Останалото са приказки на хора, които или не знаят, не искат или просто ги мързи да ти обяснят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.05.2020 г. в 19:20, tyrboman написа:

Отдавна искам да се науча, но все нямах време да се захвана.Някой може ли да ми обясни как става или да даде линк (задължително на български и с работещи линкове ако трябва да се тегли софтуер) за да попрочета по въпроса?!

От време на време ми носят разни телефончета от чужбина, но все ги връщам.

Лесно отнема около 20-25минути. Ако договора с които е закупен апарата е изтекъл и вие сте титуляр, звъните на мобилния оператор искате код за отключване и готово. Последно заключен апарат купих 2014-2015г. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, П.е.т.ъ.р написа:

Лесно отнема около 20-25минути. Ако договора с които е закупен апарата е изтекъл и вие сте титуляр, звъните на мобилния оператор искате код за отключване и готово. Последно заключен апарат купих 2014-2015г.

Може и повече понякога. Имах случай отне 48 часа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.06.2020 г. в 20:38, П.е.т.ъ.р написа:

Ами добре.Ти ми кажи на кпй точно да звънна при положение, че не знам нито койе бил мобилния оператор, нито кпй е бил първият собственик, нито дори от коя държава е донесен телефона. :D

Казах го с присмешка разбира се.Дори и да знаех (аз и момчето) някое от гореизброените да не мислиш, че щом не знам езика ще мога да се разбера с оператора?!

Не разбира се, а и се съмнявам, че хората по сервизите търсят оператор на доставчика от, който е закупен телефона!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не ги знаете тези неща значи апарата е с неясен произход тоест обсъждането на отключването му клони към незаконно и е в разрез с правилата на форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, П.е.т.ъ.р написа:

обсъждането на отключването му клони към незаконно

Би ли ми цитирал български закон, който забранява отключването на телефони?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване