Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Драйвър за стара видеокамера

Препоръчан отговор

Здравейте!

Мъча се от няколко часа да подкарам една стара уеб камера. Преди няколко години (4-5) помня, че бях успял. Тогава обаче със сигурност не съм ползвал Уин10. От device manager открих в device instance path името на драйвъра, който търся:

USB\VID_1B17&PID_6111\6&386045BB&0&2

Намерих няколко драйвъра онлайн, но след инсталация ми дава "Sorry you have no video capture hardware", драйвърът е стар, от 2007 е както и камерата. Наистина не е проблем да си купя друга, както някой от вас ще предложат най-вероятно, но все пак нищо не губя да се опитам да я подкарам, а и имам ясен спомен, че на старият ми компютър си вървеше. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, horche написа:

Здравейте!

Мъча се от няколко часа да подкарам една стара уеб камера. Преди няколко години (4-5) помня, че бях успял. Тогава обаче със сигурност не съм ползвал Уин10. От device manager открих в device instance path името на драйвъра, който търся:

USB\VID_1B17&PID_6111\6&386045BB&0&2

Намерих няколко драйвъра онлайн, но след инсталация ми дава "Sorry you have no video capture hardware", драйвърът е стар, от 2007 е както и камерата. Наистина не е проблем да си купя друга, както някой от вас ще предложат най-вероятно, но все пак нищо не губя да се опитам да я подкарам, а и имам ясен спомен, че на старият ми компютър си вървеше. Идеи?

Грешка. Извинявам се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за коя операционна система се търси? Ако за ОС по-нова от Windows XP/7 простто я отпиши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как инсталираш драйвера? Пробва ли през device manager и да посочиш папката, след като разархивираш всичко? В разархивираните драйвери има ли .inf файл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Raze написа:

Как инсталираш драйвера? Пробва ли през device manager и да посочиш папката, след като разархивираш всичко? В разархивираните драйвери има ли .inf файл?

Да пробвах така, но пише че не намира нищо в папката.

преди 18 часа, DarkEdge написа:

А за коя операционна система се търси? Ако за ОС по-нова от Windows XP/7 простто я отпиши.

Win 10 x64, мисля че преди съм успявал на 7ца да я покарам

преди 16 часа, Gangosa написа:

Ето ви го драйвъра https://files.fm/u/7a5up7c4

Точно това е драйвъра, да, и точно с него пробвах и вчера и ми дава това съобщение, което описах горе: "Sorry you have no video capture hardware". Реално след като разархивирам и влезна в папката ми излиза иконката на камерата, която помня че беше и като работеше. Само че реално нищо не инсталирам а само разархивирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, horche написа:

Win 10 x64, мисля че преди съм успявал на 7ца да я покарам

Иаз имам един такъв хардуер (скенер) - работеше до Win 7. Сега стои в някой каф. Още не съм го изхвърлил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, DarkEdge написа:

Иаз имам един такъв хардуер (скенер) - работеше до Win 7. Сега стои в някой каф. Още не съм го изхвърлил.

Еми ще видим, ще изчакам за идеи и ако не става ще си купя няква нова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти поне уж разбираше... :angry:

преди 21 часа, Raze написа:

Пробва ли през device manager и да посочиш папката, след като разархивираш всичко? В разархивираните драйвери има ли .inf файл?

Верно разето пише много глупости, но поне когато познае - реагирай!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Raze написа:

Изобщо инсталирал ли си по този начин стар драйвър за imaging устройство? Не си - сигурен съм! Просто, защото НЕ СТАВА!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, JKirilov написа:

Ти поне уж разбираше... :angry:

Верно разето пише много глупости, но поне когато познае - реагирай!

Пробвах го това ама не намира нищо в папката, поне така пише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, JKirilov написа:

OK - дай десен бутон на

И? Ще получиш калифорнийски привет от системата....

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, JKirilov написа:

OK - дай десен бутон на

Аз даже не виждам такъв файл, с такова разширение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има - USBUNKNOWN\A0380.inf - на 37. ред е твоята камерра:
%USB\VID_1b17&PID_6100.DeviceDesc%=CNLTF.A380.XP,USB\VID_1b17&PID_6111
Десен клик по SetUpDrv.exe и задай в Properties, раздел Compatibility - Windows XP (Service Pack 3). Кликни Apply>OK
Десен клик по SetUpDrv.exe и избери Run as administrator
Списък с файлове от ахива:

Spoiler

A0380.cat
A0380.inf
A0380Chn.res
A0380Eng.res
A0380Ext.ax
A0380mon.exe
A0380Sti.dll
A0380Twn.ds
A0380Vid.sys
AD.dat
Am.dat
Cv.dat
DHCoInst.dll
DHTray.exe
iCAM.exe
IMAd.dat
IMAM.dat
IMMg.dat
IMMn.dat
IMPp.dat
IMTV.dat
ist.txt
Mg.dat
Mn.dat
msvcr71.dll
Pp.dat
remove.bat
SetUpDrv.exe
SnapImg.exe
t1.dat
t2.dat
TV.dat
usb.inf
usbvideo.inf
VfwUpd.EXE
VFWWDM.DRV
XMAP.dat
YMAP.dat

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Има - USBUNKNOWN\A0380.inf - на 37. ред е твоята камерра:
%USB\VID_1b17&PID_6100.DeviceDesc%=CNLTF.A380.XP,USB\VID_1b17&PID_6111
Десен клик по SetUpDrv.exe и задай в Properties, раздел Compatibility - Windows XP (Service Pack 3). Кликни Apply>OK
Десен клик по SetUpDrv.exe и избери Run as administrator
Списък с файлове от ахива:

Покажи скритото съдържание

A0380.cat
A0380.inf
A0380Chn.res
A0380Eng.res
A0380Ext.ax
A0380mon.exe
A0380Sti.dll
A0380Twn.ds
A0380Vid.sys
AD.dat
Am.dat
Cv.dat
DHCoInst.dll
DHTray.exe
iCAM.exe
IMAd.dat
IMAM.dat
IMMg.dat
IMMn.dat
IMPp.dat
IMTV.dat
ist.txt
Mg.dat
Mn.dat
msvcr71.dll
Pp.dat
remove.bat
SetUpDrv.exe
SnapImg.exe
t1.dat
t2.dat
TV.dat
usb.inf
usbvideo.inf
VfwUpd.EXE
VFWWDM.DRV
XMAP.dat
YMAP.dat

Файла го намерих, но не мога да го избера конкретно него, когато задавам директория на драйвъра. Успявам само да избера цялата папка, след което ми изпива, че не намира драйвър. Пробвах и това да му задам да се пусне по Уиндоус ХР, обаче след като кликна на иконката нищо не става. Зарежда няколко секунди и нищо не се случва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повече по тази камера няма какво да направиш, освен да я смениш, както писахме с @Roujin Z по-назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След това четеш менюто. Ако не знаеш как е Инсталирай на английски, четеш на пуберите темите - инстална, инстална, инстална, ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този драйвър не беше правилният или не работеше просто. Сдобих се с компютър с Уин 7 и инсталирах правилния драйвър и камерата тръгна. Същият драйвър обаче на Уин10 на моя компютър не работи. Опитвам се в момента да инсталирам Уин7 на старият ми хард, обаче не ми дава да ползвам мишка или клавиатура като boot-на от usb. Нямам CD/DVD. Оказа се че е проблем свързан с новите генерации интелски процесори на гигабайт дъна, не разпознава усб устройствата без драйвър. Пробвах какви ли не неща и все не ми я намира мишката. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...