Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да сложа по високи mhz при рамта ако процесора подържа по ниска!?

Препоръчан отговор

Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви са компонентите.

Защото, скороста на RAM паметтa, e възможно да е ограничена и от дъното. Но, на първо четене не би трябвало да е проблем Ако добавяш още една плочка, желателно е паметта да е със същите тайминги или най-добре същата марка и модел. За да нямаш проблем в двуканалния режим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, oic написа:

Какви са компонентите. Защото скороста на RAM паметтa, e възможно да е ограничена и от дъното. Но, на първо четене не би трябвало да е проблем Ако добавяш още една плочка, желателно е паметта да е със същите тайминги или най добре марка и модел. За да нямаш проблем в двуканалния режим. 

Значи дъното е:Дънна платка Asrock B450M Steel Legend, B450, AM4, DDR4,

Процесор: rayzen 5 2600 

Ram:Памет 8GB DDR4 3000MHz, Team Group T-Force DELTA TF3D48G3000HC16C01, 1.35V

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, може да вземеш паметта. Дъното поддържа до 3200 Mhz OC, памет. 

https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M Steel Legend/#Specification

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 23 минути, oic написа:

може да вземеш паметта

пак ли?

преди 1 час, Vasil Donchev написа:

рамта която съм купил

В BIOS активирай XMP

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      планирал съм леко да ъпдейтна едно HP Presario CQ56, като му добавя още една плочка RAM. Устройството в момента разполага с 1 плочка 2GB, с която си е фабрично и работи под Windows 7, който вече твърде много остаря, за да е ефективен, съответно ми се иска да му сложа 10, пък да видим какво ще се получи. След като проверих в интернет, дъното носи максимум 8GB, та на този етап идеята ми е просто да си добавя още 1 плочка RAM 4GB във втория слот и с фабричната да станат общо 6. Имайки предвид начинът, по който се използва, ще му бъдат повече от достатъчни. Въпросът ми обаче е следният:
      Според информацията в интернет, поддържаният вид е PC2-6400 DDR2 SDRAM SODIMM 200pin memory. Разрових сайтовете и не съм особено впечатлен от вариантите.
      1. Мога ли да сложа DDR3 RAM в този слот? DDR2 ме ограничава изключително много в избора?
      2. Единствено 200 pin RAM ли може да се сложи? Намирам варианти 204 pin?
    • от Този
      От 8ГБ "използваеми" 6:

На какво може да се дължи това? Очевидно не се касае за дефектен модул, тъй като няма модули по 6ГБ за да има втори от 2 който да е повреден. Касае се за лаптоп от 2019г.
    • от deandimov
      Здравейте.На компютъра си имам инсталирани 2 плочки по 4 gb ddr3 1333Mhz рам памет.След няколко дена ще ми дойде още една плочка от 4 gb ddr3 1333Mhz.Въпроса ми е ще работи ли коректно компютъра с 12 gb ram памет или трябва да взимам още една 4 gb ddr3 плочка и да стане с 16 gb рам общо.Ще се използва за Фотошоп и Лайтрум за не много тежки проекти и обработки.Защото доколкото четох в други форуми, няма да работи окей с 12 gb компа, както и фотошопа, защото не всичката рам е в двуканален режим.И още нещо, има ли опасност дъното да не разпознае новата рам и да се налага да ъпдейтвам биоса.Компютъра е Dell Optiplex 990,Процесор i5 2500 3.3Ghz, видео карта GT610 1gb,8gb ram ddr3, 120 gb ssd диск.   Цитирай       Меню за навигация Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок Най-горе   « Prime95 и LinX - минимум за стабилна работа и методи за тестване? Форум Хардуер Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок Въпрос относно рам памет за настолен компютър Правила за публикуване
      Вие не можете да създадете нова тема Вие не можете да пускате отговор Вие не можете да слагате прикачени файлове Вие не можете да редактирате вашите съобщения   BB кодовете са разрешени Емотиконите са разрешени IMG кодовете са разрешени VIDEO кодовете са разрешени HTML кодовете са забранени Правила на Форума
      Реклама   HardwareBG във Facebook   Най-новите теми Въпрос относно рам памет за...
      Публикувано от deandimov (0 отговора)
      14.05.21 г., 18:43 in Процесори, памети, охлаждания, захранвания, оувърклок  
    • от qdikyp
      SSD
      Liteon LCS 128GB 2.5" сата - 30лв.
      2x Liteon LCS 128GB M.2 сата - 30лв./бр.
      Нещата се намират в Перник и София, предпочитам лично предаване, за страната става и с куриери.
      За повече информация 0895 222 132 - Марио
      или [email protected]
    • от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване