Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с втори монитор

Препоръчан отговор

Здравейте , имам следния проблем. 
Подариха ми монитор ViewSonic va2216w 22inch.
Проблема е , че като го пусна като втори монитор на първия монитор картината е перфектна , а на втория картината е червена виждам всичко може да се работи на него  , но не е истинска резолюцията която трябва да е. Basic резолюцията на монитора е 1680х1050 , а в display settings пише 1024х768 recommended .
Main монитора ми е LG 22 инча 1920х1080 той е захранен през видео картата с HDMI , а втория във видео картата съм вкарал DisplayPort , а в монитора VGA понеже имам само vga порт в монитора.

Използвам следната ВИДЕО КАРТА Gigabyte Radeon RX 460 4GB.
Ще бъда супер благодарен , ако някой има отговор по тази тема. !!!

123a.jpg

asd123.jpg

qweasd.jpg

qweasdd.jpg

Търсих driver-и за него , но няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или не е добре включен/закачен кабелът. Провери/натисни конекторите.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кабела ли говориш или за захранването на монитора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Й. Йонков написа:

втория във видео картата съм вкарал DisplayPort , а в монитора VGA понеже имам само vga порт в монитора.

Тази връзка как е осъщеествена - с преходник или кабелът е директно конвертиращ? закачи VGA към първия монитор и изключи основния му кабел. Как се вижда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Й. Йонков написа:

Ми ако имам проблем с драйвъра няма ли да имам проблем и на първия монитор?

Първия монитор не е ли свързан към дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към видео картата са свързани и двата

като махна видео картата от дънната платка и свържа монитор към дънната платка не тръгва монитор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Й. Йонков написа:

Към видео картата са свързани и двата

като махна видео картата от дънната платка и свържа монитор към дънната платка не тръгва монитор

Опитай втория монитор но този път към дъното, и кажи дали се оправи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не тръгва

Може би не си инсталирал драйверите за вграденото видео! Какъв модел е твоето дъно за да ти изпратя драйверите за дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Й. Йонков написа:

Може ли да има проблем с VGA кабела?

Не си посочил "конвертора", който свързваш от DP към VGA на монитора. Ако е от съвсем елементарните - може да е причината в него. Аз съм пробвал ето този модел и с него не е имало проблеми. Последният се поръчва онлаин и ако не ти върши работа, винаги можеш да го върнеш на магазина в срок до 14 дни. Разликата в DP 1.1 и 1.4 е хардуерна и е важна, така че ако не става, нищо не можеш да направиш по софтуерен път.

Ето ти линк към "конвертора"   https://4sales.bg/4v1-prekhodnik-ot-display-port-km-dvi-hdmi-vga-audio-1212

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го пробвал, а и да купя нещо от OLX - това е абсолютно ИЗКЛЮЧЕНО от мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Включи DP и VGA към LG монитора (нали има VGA) ако е същото значи конвертора е брак или vga кабела(по вероятно конвертора)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И понеже пишеш че картината е станала "по синя"  - смени този кабел накрая , който отива към VGA на монитора. Но го смени със добър. Много често Ви се говори, че всички интерфейсни кабели трябва да са добри и не за по 5 лева, но няма кой да слуша. Същото е и в раздела "Аудиотехника". Дори още по силно изразено.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване