Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Microsoft публикува по-известните бъгове в Windows 10 версия 2004

Препоръчан отговор

Microsoft публикува по-известните бъгове в Windows 10 версия 2004

https://winaero.com/blog/microsoft-has-published-more-known-issues-for-windows-10-version-2004/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми са интересни проблеми в Windows от тоя род:

Цитат

Спулерът за печат може да възникне грешка или да се затвори неочаквано при опит за отпечатване.
Някои принтери може да не могат да отпечатват след като изтеглят актуализации, издадени на 9 юни 2020 г.

Какво са променили в кода на новия билд, че чак принтери да не могат да печатат 😮

Единствено се сещам ако пишат кода на Windows от нулата и не вземат никакъв стар код от предните версии.

Направо не мога да повярвам, че може да има такива проблеми!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, vpvelev написа:

Какво са променили в кода на новия билд, че чак принтери да не могат да печатат 😮

Единствено се сещам ако пишат кода на Windows от нулата и не вземат никакъв стар код от предните версии.

На мен лично ми харесват новостите и промените в новият билд, но и аз като теб не мога да си обясня тези фрапиращи грешки, които могат да спрат или забавят човек от това да си свърши работата.
Имах намерение тези дни да го инсталирам, но след като видях списъка с бъговете, мисля да си почакам още известн овреме докато ги поизчистят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то документи на Word не намира ти принтери искаш.
Но това предполагам при определени условия се случва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази новина от кога е, защото тази информация в сайта на Microsoft съм е виждал още от края на май там? Смисъл ако е скоро публикувана, не е нещо ново. Аз ги следя нещата тук https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-2004

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за въпрос - познай от един път - за Windows 10 build 2004 става дума...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Що за въпрос - познай от един път - за Windows 10 build 2004 става дума...

Е, нали линка, който съм дал е точно за 2004

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, tepmu написа:

тази информация в сайта на Microsoft съм е виждал

И? Не виждам да си я споделил? Ганьоо-Ганьо - аз този виц го знам по друг начин!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И? Не виждам да си я споделил? Ганьоо-Ганьо - аз този виц го знам по друг начин!

Нямам нищо против, че си я споделил, просто е по-добре да се дава първоизточника...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 минути, tepmu написа:

просто е по-добре да се дава първоизточника...

Айде, бе? Верно ли? Хайде, покажи, моля, къде в първоизточника я има тази допълнителна информация:

Цитат

The new issues affect Print Spooler, and mouse input. Also, a number of users report that Chrome has issues with syncing their profiles with Google's services, and the browser is keeping them singed out from their accounts. The last issue is not mentioned by Microsoft, but is currently investigated by Google.

To mitigate the issue with Chrome, if you are affected, kill the Chrome.exe processes in Task Manager, lock Windows 10 by pressing Win + L, then sign in back and launch Google Chrome again.

Някъде нещо за проблема с Хром? Примерно!
А и линк към първоизточнка има в статията:

Цитат

The official press release comes with a number of workarounds that you can use if you are affected by this or that issue. Check it out.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че 1607 ЛТСБ остава върха на разработката по Уиндоус 10. От тогава насам само мажат и развалят, а предишните бяха недовършени. А от фиаското с 1809 насам тотално сдадоха багажа...

За съжаление вече не може да се ползва пълноценно защото някои драйвери и софтуери тръгват само на последните билдове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава, честно да ти кажа просто видях, че статията е базирана на стара информация и за това писах, че е по-добре да се даде първоизточника (това имах предвид), защото там първо нанасят корекциите. Пример 90% от нещата в статията, която е публикувана тези дни, в линка, който дадох има информация още от края на май (тогава аз видях, а може и по-рано). Чувствай се поздравен от мен, че си споделил информацията с другите потребители във форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, tepmu написа:

базирана на стара информация

Стара е баба ти! От предния месец! Всеки нечетен вестник е нов! Да си чувал това?
А да се сещаш, че не всички, които четат са велики колкото теб?
Ама ти е любим подход след всяка нови да покажеш кооолко много знаеш (т.е методът с'ра и стъпа)! Изместих го в другия крачол.
Простащината винаги е имала корени по нашите ширини!

преди 53 минути, tepmu написа:

Не ми се занимава

Ама изписа една Паисиева...Двуличник!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки месец мирише от MS. Проветрявайте стабилно след всеки ъпдейт! Интересно, ако потребителите не се оплакваха, дали телеметрията(мразя тази дума), щеше да си свърши работата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Eclipse2G написа:

телеметрията(мразя тази дума)

Сега се сетих, че Майкрософт (а и други) обясняват, че с телеметрията всъщност искат да подобрят ОС и да оправят бъговете.

Но като всички изключват телеметрията и програмистите от Майкрософт не могат да разберат какви грешни програми са написали, че даже не могат да печатат принтерите заради тях :)

Така че от утре всички да си включат телеметрията! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ми затри коментара. Колко жалка система. Явно има хора, които не могат да преглътнат истината, че Windows е калпава система. Едно просто СТАРТ меню, не могат да пренапишат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Eclipse2G написа:

Някой ми затри коментара. Колко жалка система. Явно има хора, които не могат да преглътнат истината, че Windows е калпава система. Едно просто СТАРТ меню, не могат да пренапишат.

Какво му има на старт менюто, че да го пренаписват?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, DarkEdge написа:

Гроздето е кисело...

Даже още не е тръгнало да зрее. Плочките са проблема, които никой не ползва и напомнят само на 8-цата, която също не се хареса. MS обещаха, че ще го пренапишат ама кога... То не е само менюто де. Проблемите след почти всеки ъпдейт са... основния проблем. Просто е несериозно такава огромна корпорация да допуска такива фалове. При следващото триене, без каквото и да било уведомление, просто ще докажете, колко сте жалки. Явно нацелих "болна" тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Eclipse2G написа:

Явно нацелих "болна" тема.

Коя по-точно, че изглежда зле или като ОС не е добра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Коя по-точно, че изглежда зле или като ОС не е добра?

Предимно бъговете след (почти)всеки ъпдейт. И това повод ли е да се трият коментари?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Eclipse2G написа:

Даже още не е тръгнало да зрее. Плочките са проблема, които никой не ползва и напомнят само на 8-цата, която също не се хареса. MS обещаха, че ще го пренапишат ама кога... То не е само менюто де. Проблемите след почти всеки ъпдейт са... основния проблем. Просто е несериозно такава огромна корпорация да допуска такива фалове. При следващото триене, без каквото и да било уведомление, просто ще докажете, колко сте жалки. Явно нацелих "болна" тема.

Допускат фалове защото не им пука, така е когато нямаш конкуренция и алтернатива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Hot Bastard написа:

Допускат фалове защото не им пука, така е когато нямаш конкуренция и алтернатива.

Ако продължават така, скоро ще си имат конкуренция и алтернатива.

Intel и те така си мислеха...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако продължават така, скоро ще си имат конкуренция и алтернатива.

Intel и те така си мислеха...

Няма да имат, освен ако самите те не извадят алтернатива, под формата на нов Уиндоус. Както до скоро алтернативата на Уин 10 си беше Уин 7.

Да видим кои са другите алтернативи?

МакОС - той и сега е по-добър, но Маковете са прекалено скъпи за повечето хора. Хакинтош много трудно да се инсталира и да работи както трябва, ако беше като да свалиш уиндоус от маймунда, отдавна макос да е минал прозорците.

Линукс - той самия е на път да се превърна в поредната иконка на десктопа на Уиндоуса чрез WSL. Въпроса за в бъдеще ще е не дали ще надскочи двата процента потребителски дял, а дали и тях ще запази.

ХромОС просто няма как да замени Уиндоус, той става само за браузване в нета.

За друго не се сещам, разни бсд-та не си струва дори да се споменават. Хубав, лош, Уиндоуса си остава без алтернатива за 98% от хората. Не че ми се иска да е така, но е факт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.06.2020 г. в 18:38, Hot Bastard написа:

Истината е, че 1607 ЛТСБ остава върха на разработката по Уиндоус 10. От тогава насам само мажат и развалят, а предишните бяха недовършени. А от фиаското с 1809 насам тотално сдадоха багажа...

За съжаление вече не може да се ползва пълноценно защото някои драйвери и софтуери тръгват само на последните билдове.

Те ще го усетят едва тогава, когато през 2026 година му свърши поддръжката. Не се кахъри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване