Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със зареждане на сайт след промяна на неймсървъри на домейн

Препоръчан отговор

Смених преди 2 дни неймсървърите на един домейн и сайта от даденият компютър, на който искам да го отворя не иска да зарежда през  който и да е браузър, понеже бях пробвал докато още не беше се прехвърлил сайта и не знам защо така стана на друго място сайта си отваря без проблем на на този компютър и на телефона с мобилният интернет не става също. Пробвах да сменя статично въведените IP и DNS с автоматични не става/по принцип трябва да е със статични адреси и си нямаше проблеми/. Пробвах да трия кеш и история на браузъра. Пробвах ipconfig/flushdns пак не зарежда дори не ми го пингва could not find host ми  пише дава грешка DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN. Как мога да оправя проблема? Само на местата от които съм се опитал да вляза, когато сайта не беше прехвърлен още сега не мога включително и през мобилен интернет? на друго място няма проблем. Имам пуснат на руера dns forwarder, спрях го, рестартирах го да му се изчисти кеша не става и не става този сайт не зарежда през тези 2 места-1 компютър и на телефона през мобилният интернет. Ако някой има предложения как да го оправя ще съм благодарен. Мислех, че е нещо от мрежата вътрешната, нещо което минава през рутера, но щом и на мобилният интернет е така не знам каква е причината да не зарежда и как да се оправи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, gig93 написа:

Смених преди 2 дни неймсървърите на един домейн и сайта от даденият компютър, на който искам да го отворя не иска да зарежда през  който и да е браузър, понеже бях пробвал докато още не беше се прехвърлил сайта и не знам защо така стана на друго място сайта си отваря без проблем на на този компютър и на телефона с мобилният интернет не става също. Пробвах да сменя статично въведените IP и DNS с автоматични не става/по принцип трябва да е със статични адреси и си нямаше проблеми/. Пробвах да трия кеш и история на браузъра. Пробвах ipconfig/flushdns пак не зарежда дори не ми го пингва could not find host ми  пише дава грешка DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN. Как мога да оправя проблема? Само на местата от които съм се опитал да вляза, когато сайта не беше прехвърлен още сега не мога включително и през мобилен интернет? на друго място няма проблем. Имам пуснат на руера dns forwarder, спрях го, рестартирах го да му се изчисти кеша не става и не става този сайт не зарежда през тези 2 места-1 компютър и на телефона през мобилният интернет. Ако някой има предложения как да го оправя ще съм благодарен. Мислех, че е нещо от мрежата вътрешната, нещо което минава през рутера, но щом и на мобилният интернет е така не знам каква е причината да не зарежда и как да се оправи?

Свържи се с регистранта и му кажи за проблема ти. Там ще проверят какво си направил и ще ти дадат инструкции. Всяка една промяна отнема от 24 до 48 часа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в самият компмтър или телефон нещо е запаметило старите днс и може би защото на всеки деуг компютър или телефон сайта си работи без проблем. Нещо кеш ли не знам какво всичко чистих уж. А те са минали вече 48 часа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, gig93 написа:

Проблема е в самият компмтър или телефон нещо е запаметило старите днс и може би защото на всеки деуг компютър или телефон сайта си работи без проблем. Нещо кеш ли не знам какво всичко чистих уж. А те са минали вече 48 часа

Къде се хоства този сайт като за начало? От коя мрежа не може да се достъпва? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Емил Костов написа:

Къде се хоства този сайт като за начало? От коя мрежа не може да се достъпва? 

Хостинга е в САЩ 162.220.162.122. Не мога да го достпъя от мобилният интернет на теленор на телефона и от 1 компютър в 1 вътрешна мрежа. Другите компютри го достъпват само на 2 компютъра не става тоест/на тези компютри сме пробвали да влезем в сайта докато се прехвърляха днс-ите и сега не зареждат по никакъв начин на 2 компютара и на телефона също на другите компютри в мрежата или извън нея няма проблем? Не мога да си обясня защо така стана и как да го оправя? Дава грешка DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Galin Ivanov написа:

Хостинга е в САЩ 162.220.162.122. Не мога да го достпъя от мобилният интернет на теленор на телефона и от 1 компютър в 1 вътрешна мрежа. Другите компютри го достъпват само на 2 компютъра не става тоест/на тези компютри сме пробвали да влезем в сайта докато се прехвърляха днс-ите и сега не зареждат по никакъв начин на 2 компютара и на телефона също на другите компютри в мрежата или извън нея няма проблем? Не мога да си обясня защо така стана и как да го оправя? Дава грешка DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

Web Server's Default Page

This page is generated by Plesk, the leading hosting automation software. You see this page because there is no Web site at this address.

You can do the following:

• Create domains and set up Web hosting using Plesk.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:
Web Server's Default Page

This page is generated by Plesk, the leading hosting automation software. You see this page because there is no Web site at this address.

You can do the following:

• Create domains and set up Web hosting using Plesk.

Това е просто адреса на хостинга, инъче си влзам от плеск панел, няма общо проблема със самият хостинг там всичко е наред проблема е в устройствата 2-те които не искат да отворят сайта а всички други го отварят за това питах по какъв начин да го оправя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Galin Ivanov написа:

Това е просто адреса на хостинга, инъче си влзам от плеск панел, няма общо проблема със самият хостинг там всичко е наред проблема е в устройствата 2-те които не искат да отворят сайта а всички други го отварят за това питах по какъв начин да го оправя?

Добре зад какво устройство са тези машини( рутер, модем, медия конвертор, суич, защитна стена). Някакъв защитен софтуер на тях има ли. Кажи и името или IP на този сайт да видим дали се отваря и от други мрежи.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с каква ОС са тия машини, но опитай да изчистиш локалния ДНС кеш на устройствата. Най-вероятно става въпрос за Уиндоус или МакОС,защото *nix-ите не кешират. Виж си дали и има нещо в хостс файла.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване