Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Намаляване мощността на проточен бойлер

Препоръчан отговор

Здравейте,

Донесоха ми едно старо проточно бойлерче за мивка "Термолукс".Реших да си го монтирам ,но когато го включих, напрежението на мрежата доста падна.

Етикета е изтрит,в интернета не можах да го намеря,но предполагам,че мощността му е около 5,5-6 KW.Където живея напрежението е слабо и доста променливо

в зависимост от консумацията(селска история).Въпросът ми е с какво допълнително съпротивление мога да намаля мощността до примерно 2-3 KW.

Конструкцията е такава,че не може да се смени нагревателя(всичко е в излят корпус).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Vladimir Tomov написа:

Здравейте,

Донесоха ми едно старо проточно бойлерче за мивка "Термолукс".Реших да си го монтирам ,но когато го включих, напрежението на мрежата доста падна.

Етикета е изтрит,в интернета не можах да го намеря,но предполагам,че мощността му е около 5,5-6 KW.Където живея напрежението е слабо и доста променливо

в зависимост от консумацията(селска история).Въпросът ми е с какво допълнително съпротивление мога да намаля мощността до примерно 2-3 KW.

Конструкцията е такава,че не може да се смени нагревателя(всичко е в излят корпус).

Ето ти тема за размисъл...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Vladimir Tomov написа:

мощността му е около 5,5-6 KW

Аз смятам, че е 3кВт. Ползва се рядко и за кратко, свикни с ефекта. Измери колко волта е мрежата, преди и след включване. Отразява ли се на ТВ или компа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, JKirilov написа:

Аз смятам, че е 3кВт

Освен ако не е 8!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Proshark написа:

проточно бойлерче за мивка

бе Павка. Ти като ходиш мръсен си мислиш за баня? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ще затворя засега темата.Бойлерчето протече.Ще видя какво може да се направи.Занимавам се с него,защото ми е интересно и имам време.

Иначе открих някои данни: 4 Квт,18 Amp,13 ома. Ще видя как да го отворя и тогава може и да сменя реотана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с голяма мощност като на снимката от по-горе има два реотана, затова ключа е двоен, просто пускаш само единия ключ и ще бъде на половин мощност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.07.2020 г. в 19:15, Vladimir Tomov написа:

Въпросът ми е с какво допълнително съпротивление мога да намаля мощността до примерно 2-3 KW.

Донесли са ви проблеми. С никакво съпротивление!
Теоретически, подобна реализация ще доведе до по-големи загуби. Вместо да нагрявате водата, ще нагрявате околната среда около паразитното съпротивление.

на 2.07.2020 г. в 20:50, DarkEdge написа:

Позволи, да коментирам примера.
Навремето дебилите ги концентрираха в специализирани заведения, а сега им дадоха достъп до интернет. Аз съм за,  авторите на подобни творчества, да бъдат кастрирани, като профилактична мяра. Цитирам:

Бойлер проточен Емона 6-9Kw

Цитат

Компактен проточен бойлер за монтаж в баня. Вградена технология за оптимална температура. Система за инсталация – отворена водна връзка. Неограничено количество топла вода. Количество вода с температурно изменение 25°С – 4.0 литра/мин. Необходимата ел. инсталация трябва да бъде от 2,5-4 кв. мм с предпазител 16А. Предназначени са за битови нужди ,за нагряване на течаща вода до температура под точката ма кипене. Технически характеристики: Тип на уреда: под налягане Тип на нагревателя: закрит тръбен никроталов Мощност: 6-9 kW Налягане на ВиК мрежата: 0.2-0.8 МРа Степен на защита: IP 2X Присъединяване към ВиК: 1/2" нипел Размер: 170 х 375 х 105 мм. Тегло: 4 кг.

Kw се пише kW - началото издаде профанщината, а описанието е заровена мина.

проточен бойлер за монтаж в баня - монтаж в баня? Силова инсталация в мокро помещение? Това е близнак на електрическия стол на Едисон - Тесла. Само "кон" се къпе в такава система.

Степен на защита: IP 2X - Точно изделие за "в баня" ли идва с Х? 2 говори, че не може да проникне в вътрешността на изделието предмет по-голям от 12.5mm, a Х нищо. Х може да бъде от 0 до 8.По-голямо по-добре. Много ви здраве ако е 0.

Необходимата ел. инсталация трябва да бъде от 2,5-4 кв. мм с предпазител 16А - Абсурд9kW : 230V = 39.13A. При старт силата на тока е по-голяма.  Излиза, че се подбира автомат близък към 40А и нагоре. 2,5 кв. мм сечение на проводника също не минава валидация. Какъв, многожилен, едножилен, вид изолация. Минимум 4 квадрата, а 6 с запас.

Вградена технология за оптимална температура. - нанороботи? Реклама за коне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Profruit написа:

Позволи, да коментирам примера.

Напълно съм съгласен с целия пост, но е факт, че са одобрени по някакъв начин за българския пазар.  Проблемите идва после, когато гордият собственик опре до монтажа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гордият собственик изпада в ситуация като моята, когато един "майстор" по зидане на къщи (тотален алкаж) след първата плоча се изказа философски:

"На когото не му харесва, да си го направи сам! На когото му харесва - нищо не разбира!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият лаф е "Толкова го има и на царицата". Демек, аз си оставих ръцете, ама те и другите са маскари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване