Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кафемашинка AYCO - Направих ли беля?

Препоръчан отговор

Здравейте! Тръгнах да си правя кафе, ама не тече вода, махнах цедката в дръжката дето се слага кафето, пак не иска. Цедката за кафето съм я чистила много пъти, ама тая от долу,никога! 

IMG_20200708_162335.jpg.c9a4648689931aee548d401cd26b7ccd.jpg

Трудничко я отвих ама я измих де, ама сега кафето като да е малко по рядко... Половин час  се правих ,че мисля и реших, че може би тоя винт от долу не трябва да се натяга до край. Аз го натегнах до края ама не знам дали трябва защото явно регулира водата... Има пружина някаква...една тапа от гума...

IMG_20200708_160910.jpg.5696431abaf0432b411adba1adfcbca9.jpg

IMG_20200708_160924.jpg.4ce42f1b6f89f1a5099799b846295e6d.jpg

IMG_20200708_161033.jpg.0481caa1b5c8efbd6681ade8a0db6dcf.jpg

IMG_20200708_160945.jpg.f9f666c75841461aa2785e66a0a8b598.jpg

Не знам колко е било стегнато защото беше запекло... Някакви идеи?

Благодаря

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От колко време е тази машинка на въоръжение? Колко е варовита водата при вас? Чистена ли е от варовик?
Това, което сте показали на снимката е клапан за налягането - завива се докрай до упор. Без силови упражнения.

От колко време е тази машинка на въоръжение? Колко е варовита водата при вас? Чистена ли е от варовик?
Това, което сте показали на снимката е клапан за налягането - завива се докрай до упор. Без силови упражнения.

Почистване - с оцет или със специализирани препарати, Например:
https://espressimo.bg/kafe/preparat-za-pochistvane-na-kafemashini-urnex/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Няма варовик, или ако има е много малко. Нито пералня , нито бойлер  ми е давал такива проблеми. Машинката е от 2013 или 2014...не помня точно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без клапана пусната започва ли да бълбука и пуска вода?

преди 27 минути, barbuncela написа:

сега кафето като да е малко по рядко..

Това зависи само от количеството на прекараната вода, естествено и от наличното смляно кафе. Няма нищо общо с клапана.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Това зависи само от количеството на прекараната вода. Няма нищо общо с клапана.

Е явно тогава се заблуждавам! И аз го навих това до края! Благодаря! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е кафето да е по-ситно и възвратният клапан да връща обратно водата в резервоара. Тогава много дъълго ще се точи или почти няма да пуска вода, вибраторът ще бръмчи по-силно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. То така го пробвах като свалих цедката, че се бях уплашила да не е помпата!

Другият вариант е кафето да е по-ситно и възвратният клапан да връща обратно водата в резервоара. Тогава много дъълго ще се точи или почти няма да пуска вода

Кафето си е все едно и също като марка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

да не е помпата!

Това е един прост електромагнитен вибратор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Това е един прост електромагнитен вибратор.

Аха...Мислех че е моторче някакво!

преди 15 минути, DarkEdge написа:

Почистване - с оцет или със специализирани препарати, Например:
https://espressimo.bg/kafe/preparat-za-pochistvane-na-kafemashini-urnex/

Това във водата ли се сипва? Ама тя нагрява няма как да е студена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, barbuncela написа:

IMG_20200708_160945.jpg.f9f666c75841461aa2785e66a0a8b598.jpg

Виждаш ли 5-те "пъпки" около отвора - цедката ляга на тях и повече не може да се навива винтът.

Вариант да не тече водата, е тя да се връща през възвратния клапан в резервоара. Ако е омекнала пружината й може да се случва такова нещо - налягането отваря първо възвратния и не може да отвори този, който си свалила.. Загледай връща ли се вода при направата на кафе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Виждаш ли 5-те "пъпки" около отвора - цедката ляга на тях и повече не може да се навива винтът.

Аха. Ами значи си е до край както го направих! Или както казваш това да се е случвало, понеже цедката беше бая позадръстена! Тя практически никога не е чистена. Това е за първи път сега!

преди 10 минути, DarkEdge написа:

Другият вариант е кафето да е по-ситно и възвратният клапан да връща обратно водата в резервоара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи тези машини за кафе трябва да се промиват периодично с киселина-оцет,лимонтузу сипваш в резервоара за вода включваш с поставена ръкохватка да потече малко от течността, спираш помпата и изчакай половин час и пак пусни помпата да изтече цялата течност и после промий с чиста вода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

понеже цедката беше бая по задръстена!

Споменаваш го сега 😎😧
Да, може затлачването да е връщало водата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споменаваш го сега 😎😧
Да, може затлачването да е връщало водата

Нали за това я разглобих. Не течеше вода! :)

преди 1 минута, georgi6 написа:

Значи тези машини за кафе трябва да се промиват периодично с киселина-оцет,лимонтузу сипваш в резервоара за вода включваш с поставена ръкохватка да потече малко от течността, спираш помпата и изчакай половин час и пак пусни помпата да изтече цялата течност и после промий с чиста вода.

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен, сходен проблем. Оказа се самата ръкохватка. Ако се разглабя и тя периодично се почиства.
Разглобих, почистих и всичко си дойде на място. 

Ръкохватка за кафе машина Филипс/Саеко и запушена цедка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 7 минути, VeeeSeLa написа:

При мен, сходен проблем. Оказа се самата ръкохватка. Ако се разглабя и тя периодично се почиства.
Проблема при мен се оказа точно това. Разглобих моята, почистих и всичко си дойде на място. 

О, аз тая цетка редовно я чистя с Медикс - грил. Извадя я, и я остава в едно канче като и сипя Медикс. За 1-2 часа изкарва всичко!

Защото моята цедка е с двойно дъно и остава между дъната и запушва. Особено ако синът ми я забрави, нагрява и кафето се опече дето е останало!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И въпреки всичко, ако има болтчета я разглобете. Ще се втрещите какво ще откриете.

кафе машини нови | Домакински уреди

Моята е от тоя тип. Верно едва развих единия болт, дори го съсипах, но го подмених. :)

Успех! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, VeeeSeLa написа:

И въпреки всичко, ако има болтчета я разглобете. Ще се втрещите какво ще откриете.

Моята е от тоя тип. Верно едва развих единия болт, дори го съсипах, но го подмених. :)

Успех! 

Няма моята ръкохватка е проста. Ама цедката е с двойно дъно, тя се чисти трудно!

IMG_20200708_174324.jpg.70cac1f0f594c368a2fbf0674f23a133.jpg

IMG_20200708_174332.jpg.b4ab15168abe90df9060dc5287548fb8.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Относно почистването на подобни уреди(кафемашина,моп,дестилатор за вода)..използвам обикновена лимонена киселина...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, VeeeSeLa написа:

Успех! 

Таз като мойта, цедките с крема диск са много смотани, верно че правят повече "каймак" ама през няколко месеца трябва да ги разглобяваш и чистиш иначе се задръстват с лайна, а и са по-капризни към количеството кафе в цедката от цедките без крема диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ined написа:

Таз като мойта, цедките с крема диск са много смотани, верно че правят повече "каймак" ама през няколко месеца трябва да ги разглобяваш и чистиш иначе се задръстват с лайна, а и са по-капризни към количеството кафе в цедката от цедките без крема диск.

Даа, има нещо такова. Май е въпрос на навик. Аз от толкова години ползване, така добре го нацелвам, че не бих я заменила за пингвин или друга. Докато ми служи мисля да я ползвам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, VeeeSeLa написа:

Да вярно, няма крема диск. 

Не е вярно, самата "цедка" е с крема диск, твоята от снимката е най вероятно е Saeko, ама не секо филипс както е сега, имам Saeko Super Idea отможе би от 25 г- железна машина ако си я "коткаш редовно". За това време сменен нагревател( след като ни удари гръмотевица) и една дребна пластмаса в крема диска и още работи, ама зетя и дъщерята ни подариха за коледа нов автомат Филипс Секо Лате го, добър е ама много консумативи- смазки, филтри,Апчета? за почистване и т.н. - с една дума - изгъзици за много пари и не прави кафето по хубаво.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване