Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютъра се изключва без причина

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем:

Компютъра се изключва без видима причина и се рестартира целия биос(ще кача снимка по-долу).След това като влезна и наглася дата,час и т.н тръгва и след известно време отново се изключва,и така няколко пъти(даже като се изключи не се пуска повече,трябва да разкача всичко от захранването да го пусна да работи без да е свързано към компютъра и чак след това като го свържа отново се пуска).На снимката пише,че трябва да се затвори капака,но той е затворен и пак същата работа.Направи ми впечатление,че проблема се появи като смених монитора(купих го втора ръка от кварталния магазин) но не мисля,че ще е от това.Проблема не е във видео картата,защото и без нея прави същия проблем.Захранването е чисто ново не би трябвало да е от него,моля помагайте!

Частите са:

Процесор:i5 2320 

Видео карта:rx 580

Дъно:Acer veriton m4610g

монитор:iiyama prolite b2480hs

CPU: REDRAGON 500W 80+ BRONZE

107800738_2691016094550699_3994492864028985701_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, versay77 написа:

Компютъра се изключва без видима причина и се рестартира целия биос. След това като влезна и наглася дата,час и т.н  - тръгва и ...

Здрасти!

Щом „губи козиге“ (не помни дата, час и т.н.) - мирише ми на батерията на BIOS. Явно туби връзка „хардуер - софтуер (целия)“.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, jhoro написа:

Здрасти!

Щом „губи козиге“ (не помни дата, час и т.н.) - мирише ми на батерията на BIOS. Явно туби връзка „хардуер - софтуер (целия)“.

+1 Смени батерията и пробвай пак.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как се държи без батерия и без външното видео?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ 2 за батерията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С и без външно видео,пак същата работа.Сега го дадох на сервиз да подменят батерията пък ще видим.
Принципно - може и сам да си я смениш, но щом не си сигурен - затова има сервизи.
Едва ли 'сичкото BIOS е издало багажа - все пак работи … когато иска!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,оказа се че проблема не е в батерията,а в дъното и сега трябва да го сменя(поне така казаха от сервиза).Проблема е там,че нямам пари за нови процесор,рам и дъно.Ще може ли да ми предложите някакво дъно втора ръка,защото тях много много не ги разбирам.Процесора за дъното е i5 2320

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z68 Pro3 Gen3/index.asp

За 80 лв. в hardwarebg. Като гледам кутията събира пълноразмерни и все пак с тия маркови сглобки може да има изненади.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Roujin Z написа:

https://www.asrock.com/mb/Intel/Z68 Pro3 Gen3/index.asp

За 80 лв. в hardwarebg. Като гледам кутията събира пълноразмерни и все пак с тия маркови сглобки може да има изненади.

Сигурен ли си,че дънот ще влезе струва ми се големичко,ето и снимка за всеки случай. 

https://images.ua.prom.st/1014258282_w640_h640_1014258282.jpg 

PS:Може ли линк към сайта,защото не го намирам ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://hardwarebg.com/
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, versay77 написа:

Сигурен ли си,че дънот ще влезе струва ми се големичко,ето и снимка за всеки случай. 

https://images.ua.prom.st/1014258282_w640_h640_1014258282.jpg 

Тази снимка на твоя компютър ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тази снимка на твоя компютър ли е?

Не,но са абсолютно еднакви,само където моя е с видео карта.

преди 27 минути, jhoro написа:

Благодаря за линка,влезнах в магазина,но дъно с чипсет 1555 не виждам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, versay77 написа:

Благодаря за линка, влезнах в магазина,но дъно с чипсет 1555 не виждам.

Там ... ще питаш „магазинера“! Може да са свършили - дъната!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване