Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с Шкода Октавия 2.0 FSI

Препоръчан отговор

Здравейте!

Наскоро рециклирахме клапанно тяло на автоматична 6-степенна скоростна кутия на Шкода Октавия Седан 2.0 FSI 150 коня бензин. Всичко е наред кутията не рита вече и си върви идеално, обаче се появи друг проблем. При извънградско пътуване се усети една като вибрация и Check Engine-a премигна за малко и после изчезна. При колата се усети вибрация при подаване на повече газ после се оправи от само себе си. Почна по-често да го прави това. Ходихме на майстор, казаха ми, че трети цилиндър на мотора е спрял да работи за малко. Смениха бобините, пак трети цилиндър дава като грешка. Та въпросът ми е възможно ли е с добавка да е изчисти проблемът. И тъй като при смяна на масло не е сменяно въздушен филтър и горивен(не знам защо) и ако се сипе 100 октана и се кара малко извън града филтрите се сменят възможно ли е да се спестят клапани и сегменти, разглабяне на двигател и прочие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, TheFallenOne написа:

азаха ми, че трети цилиндър на мотора е спрял да работи за малко. Смениха бобините, пак трети цилиндър дава като грешка.

В сервиз на VW ли четоха логовете на ECU -то? Щото...намирисва нещо. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, street racer написа:

В сервиз на VW ли четоха логовете на ECU -то? Щото...намирисва нещо. 

Ами в гаражен сервиз в Люлин. Ама момчетата са добри, те оправиха клапанното тяло. Занимават се предимно с автоматици. Но и двигатели правят. И едно от момчетата каза, че иска още едно мнение от специалист на ВАГ двигателите и срядата ще ходим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, TheFallenOne написа:

Ами в гаражен сервиз в Люлин. Ама момчетата са добри, те оправиха клапанното тяло. Занимават се предимно с автоматици. Но и двигатели правят. И едно от момчетата каза, че иска още едно мнение от специалист на ВАГ двигателите и срядата ще ходим.

Щом са се справили с "прасето"...и искат мнение от друг човек, значи (вероятно) знаят какво правят. Направете консултацията - заслужава си

Предполагам са мерили компресията по "бабешкия метод"...а не само данните от софтуера. Че....дано да не съм прав

Късмет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с добавка в горивото.Ако проблема е в дюзата, има вероятност да се реши проблема.Може и маслото да смениш.Добавка в маслото не е за препоръчване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво ли да не пробваме вече.. Ще направим всичко възможно да го оправим. Да се надяваме да не е голям проблема, защото иначе колата ще се продаде. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Здравейте,

Аз също карам октавия 2 2.0 ffsiот няколко месеца,но от от седмица след 3500-4000 забива муцуната и скоростта пада. Дава ми същата грешка в палене на 3-ти цилиндър. Ако имате някакво решение ще се радвам да споделите!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавките се за подръжка на автомобила, не за ремонт на механични проблеми на същия.Ти как си обясняваш да си счупиш ръката, да пиеш витамини и тя да се оправи? Да ли ще стане според теб?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Alon_zo написа:

Добавките се за подръжка на автомобила, не за ремонт на механични проблеми на същия.Ти как си обясняваш да си счупиш ръката, да пиеш витамини и тя да се оправи? Да ли ще стане според теб?

Колега, отстранихме го проблема вече. Беше в дюзата в 3-ти цилиндър и да, наистина проблема не се отстранява чрез добавки, трябва си човек да вложи пари и да направи ремонта. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване